در جستجوی نیمو زمانی که در سال ۲۰۰۳ اکران شد تبدیل به یک موفقیت بزرگ برای کمپانی پیکسار شد.  این فیلم برنده جایزه اسکار بهترین انیمیشن شد و تمام افتخارات و نامزدی جوایز مختلف را بدست آورد. در جستجوی نیمو با فروش ۹۳۶ میلیون دلاری در باکس آفیس جهانی تبدیل به دومین فیلم پرفروش سال ۲۰۰۳ شد همچنین تبدیل به پرفروش ترین فیلم روی DVD درتمام تاریخ شد. انیمیشن و داستان در جستجوی نیمو فاکتورهای بزرگی در موفقیت این فیلم بودند اما بزرگترین عامل دنیای شگفت انگیز اقیانوس و و موجودات دریایی بودند که پیکسار به آنها زندگی بخشید. و کاراکترهای اصلی “مارلین”، “نیمو” و البته “دوری” ماهی رگال تنگ دوست داشتنی که مشکل فراموشی دارد.

 

بعد از مدت ها انتظار بالاخره دنباله این فیلم، در جستجوی دوری اکران شد. سازندگان این فیلم توانسته اند گویندگان فیلم قبلی را دور هم جمع کنند و “الن دجنرس” به جای شخصیت “دوری” و “آلبرت بروکس” در نقش “مارلین” به صداپیشگی پرداخته اند. در جستجوی “دوری” بر تلاش “دوری” برای به یادآوردن خاطراتش و پیدا کردن والدینش تمرکز می کند. تریلرهای این فیلم تا حالا نشان داده اند که فیلم بسیار محبوب و سرگرم کننده است و تعداد بسیاری از شخصیت های جدید دارد که قطعا آنها را دوست خواهیم داشت. از افراد جدیدی که به این فیلم اضافه شده اند می توان به “دایان کیتون” و “یوجین لوی” به عنوان صداپیشه والدین “دوری”، “اد اونیل” به عنوان اختاپوس بداخلاق “هنک” و “ادریس البا” به عنوان شیر دریایی، “فلوک” اشاره کرد.

finding-dory-reviews-sea-lions

گرچه تریلرها برای این طراحی شده اند که قسمت های بهتر فیلم را نشان دادند و تماشاگران را ترغیب کنند که به سالن سینما بروند و یک تریلر خوب الزاما نشان دهنده یک فیلم خوب نیست. موج اولیه نقدها و نظرها به صورت آنلاین منتشر شدند و اکثر آنها مثبت هستند و معتقدند که این فیلم دنباله خوبی برای فیلم اول بوده است.

در ادامه ما تعدادی از نظرها درباره فیلم را برای شما گردآوری کرده ایم:

“دیوید ارلیک” از “ایندیوایر”:

“در جستجوی دوری” فیلمی نیست که کند پیش برود یا چشم ها را خیره کند و یا یک موضوع تکراری را بیان کند. در مقابل، این فیلم دقیقا چیزی است که یک فیلم دنباله باید باشد و نشان می دهد که چرا اصلا باید دنباله فیلم ها ساخته شوند.  البته این ممکن است آزاردهنده به نظر برسد که “در جستجوی دوری” به سرعت پیش می رود به خاطر اینکه نمی خواهد بیننده ها متوجه شوند که منظره فیلم چقدر آشنا به نظر می رسد. حتی در بهترین لحظات، فیلم فاقد نقطه اوج خلاقیتی است که همه پیکسار را برای آن می شناسند. آخرین محصول کمپانی پیکسار فاقد نوآوری است، اما آنقدر از لحاظ احساسی قوی است که می توان از این عیب چشم پوشی کرد.

finding-dory-trailer-hank

“مت سینگر” از “اسکرین کراش”:

“استانتن” کارگردان فیلم، لحظات احساسی انیمیشن های کلاسیک پیکسار را به بهترین شکل به معرض نمایش می گذارد و موضوعات برتر استودیو را دوباره به صحنه باز می گرداند. داستان “دوری” درباره پیوندهای ناگسستنی بین والدین و فرزندان است. دوست هایی که تفاوت های زیادی نسبت به یکدیگر دارند در طی ماجراجویی های طولانیی پیوندهایی بینشان بوجود می آید و دوستی هایشان عمیق تر می شود. این انیمیشن لذت همکاری برای رسیدن به یک هدف مشترک را نشان می دهد. بعد از گذشت ۲۱ سال از تاسیس کمپانی پیکسار این فرمول هنوز جوابگو است. ما پیکسار را فقط به خاطر اینکه ما را می خواندند و یا قلبمان را لمس می کند، دوست نداریم بلکه این نوآوری های آنهاست که هر دفعه ما را جذب خود می کند.

“کریس ناشاواتی” از “ای دبلیو”:

نویسنده و کارگردان این انیمیشن “اندرو استانتن” بعد از شکست فیلم جان کارتر دوباره به پیکسار بازگشته است. در جستجوی دوری به این اصل وافادار مانده که “سری را که درد نمی کند دستمال نمیبندند”. داستان این فیلم تقریبا شبیه داستان فیلم قبلی است با این تفاوت که پارامترهای جدیدی را وارد داستان کرده است. یکی از نقاط قابل توجه و خوشایند فیلم نحوه برخورد خانوده “دوری” با نقص ژنتیکی اوست. که همین نکته می تواند رهنمون خوبی برای والدینی باشد که کودکانی با مشکلات مشابه دارند.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید