همیشه گفته‌اند اتفاقات خوب برای کسانی میفته که صبر می‌کنند. این در مورد ماهی آبی رنگ فراموشکاری به اسم دوری حتما درسته.

تقریبا ۱۳ سال بعد از اینکه انیمیشن ” در جستجوی نمو” به سینماها آمد، دنباله این فیلم به نام “در جستجوی دوری” از شرکت پیکسار دیزنی، موج بلندی در فروش به راه انداخت و در انتها رکورد بیشترین میزان فروش یک فیلم انیمیشن در داخل امریکا را شکست.  این فیلم که در ۴۳۰۵ سالن سینما به نمایش در آمد در پایان آخر هفته ۱۳۶.۲ میلیون دلار فروش داشت.

همچنین این فیلم اولین فیلم انیمیشنی است که به فهرست بیست فروش برتر در اولین آخر هفته راه پیدا کرده و در این فهرست جایگاه هجدهم را از آن خود کرده است.

در جستجوی دوری به آسانی اولین رتب جدول فروش این آخر هفته را تصاحب کرد، در حالیکه کمدی جدید دووین جانسون و کوین هارت به نام “هوش مرکزی” با فروش ۳۴.۵ میلیون دلار در ۳۵۰۸ سالن سینما رتبه دوم را دارد.

رکورد قبلی اولین فروش آخر هفته در امریکا متعلق به فیلم شرک ۳ از شرکت دریم وورکز  بود که در سال ۲۰۰۷ توانست ۱۲۱.۶ میلیون دلار فروش کرد. رکورد قبلی شرکت پیکسار نیز به فیلم داستان اسباب‌بازی ۳ تعلق داشت که در سال ۲۰۱۰ اکران شد و در اولین فروش آخر هفته خود توانست ۱۱۰.۳ میلیون دلار فروش داشته باشد.finding_dory_ver18_xlg

اکران تابستانی امسال، پس از ناموفق بودن تعدادی از فیلمهای دنباله‌دار دیگر به این موفقیت نیاز داشت. و همچنین این موفقیت در فروش نشان داد تاثیر خانواده‌ها در فروش فیلمها چه اندازه زیاد است. خانواده‌ها با ۶۵ درصد بزرگترین گروه تماشاگران این فیلم را به خود اختصاص دادند. در جایگاه دوم و سوم بزرگسالان با ۲۶ درصد و نوجوانان با ۹ درصد قرار داشتند.

مدیر پخش داخلی دیزنی دیوید هولیس در این باره گفت  “جالبه که این  ۱۳ ساله وقفه  بین قسمت اول و دوم این سری فیلمها، برای فیلم خوش‌شانسی به بار آورد.”

 

تنها در روز جمعه فیلم توانست ۵۵.۲ میلیون دلار فروش کند که این خود رکوردی دیگر در بین فیلمهای انیمیشن است. رکورد قبلی در این رده متعلق به شرک ۳ بود که در اولین شنبه اکرانش توانسته بود ۴۷ میلیون دلار فروش کند.

کارگردانان در جستجوی دوری، اندرو استنتون و انگس مک‌لین هستند و کمدین معروف الن دی‌جنریس هم صداپیشه شخصیت دوری است.

داستان فیلم روایت  تلاش دوری برای پیدا کردن پدر و مادریست که سالها پیش آنها را گم کرده است، و دو شخصیت دیگر، نمو و مارلین، هم او را همراهی می‌کنند.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید