در پنج ماه اولیه سال 2016 کمپانی والت دیزنی پیکچرز بیش از 1 میلیارد دلار درآمد داشته است و به راحتی رکوردهای قبلی دیگر کمپانی ها را شکسته است. فروش سه فیلم «زوتوپیا»، «کتاب جنگل» و «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی»، فیلم تولید شده توسط کمپانی مارول در این راه به دیزنی کمک رساند.

از سوی دیگر فیلم «در جستجوی دوری» محصول مشترک دیزنی و پیکسار تمام انتظاراتی را که از دنباله فیلم «در جستجوی نمو» در اکرانش بر آورده کرد  و حالا به نقطه معیار جدیدی رسیده است.

finding-dory-civil-war-box-office«در جستجوی دوری» در این آخر هفته به فروش 20 میلیون دلاری در باکس آفیس آمریکا رسید و در مجموع فروشش تا این هفته به 422.6 میلیون دلار رسید و توانست در جدول پر فروش ترین فیلم های سال 2016 از «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» پیشی بگیرد. «در جستجوی دوری» با فروش روز جمعه گذشته توانست رکورد «جنگ داخلی» را بشکند. اما فروش جهانی داستان جداگانه ای دارد، و همچنان «جنگ داخلی»  با فروش 1.15 میلیون دلاری در مقام اول پرفروش ترین فیلم های سال 2016 قرار دارد، در حالی که «در جستجوی دوری» با فروش 643 میلیون دلاری در مقام ششم قرار دارد. با این اوصاف بررسی فروش «در جستجوی دوری» در آمریکا ارزش دارد.

captain_america__civil_war___international_banner_by_ratohnhaketon645-d9yyuugاین آخر هفته از لحاظ فروش، هفته خوبی برای انیمیشن ها بوده است. و فیلم کمپانی ایلومنیشن اینترتیمنت «زندگی مخفی حیوانات خانگی» پا را از پیش بینی ها اولیه فراتر گذاشته و در سه روز اول به فروش 103 میلیون دلاری دست یافت و «در جستجوی دوری» را در این زمینه کنار گذاشت. این به این معناست که ایلومنیشن اینترتیمنت تا حالا 2 فیلم داشته که در هفته آغازین به فروش 100 میلون دلاری رسیده است. (فیلم دیگر «مینیون ها» بوده است) و به کمپانی های بزرگ این زمینه مثل دیزنی، پیکسار و دریم ورکس پیوست.

secret-life-pets-characters-reviewsبرگردیم سر موضوع «در جستجوی دوری»، این خیلی جالب خواهد بود که شاهد این باشیم که این فیلم تا پایان سال تاج پرفروش ترین فیلم را بر سر خود نگه دارد. در نظرسنجی که فندانگو انجام داد تا مشخص کند مردم بیشتر منتظر اکران چی فیلمی هستند، «در جستجوی دوری» در رتبه دوم قرار گرفت در این لیست محصول مشترک دیزنی و لوکاس فیلم یعنی «یک سرکش: داستانی از جنگ ستارگان» در رتبه اول قرار داشت، در حالی که «جنگ داخلی» و دیگر فیلم های امسال در رده های پایین تری قرار داشتند. «یک سرکش» شانس خوبی دارد تا «در جستجوی دوری» از لحاظ فروش نیز شکست دهد. به نظر می رسد « یک سرکش» حتی اگر به نیمی از فروش فیلم «جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد» نیز برسد، حداقل به فروش 468 میلیون دلاری دست خواهد یافت.
البته در اکران امسال فیلم های وجود دارند که بتوانند به صورت غیر منتظره ای به فروش بالایی دست یابند، و در این لیست می توانیم به عناوین قابل توجهی مثل « جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها»، «جوخه انتحار» و «دکتر استرنج» اشاره کنیم و «یک سرکش» تنها فیلمی نیست که می تواند در باکس آفیس امسال «در جستجوی  دوری» را به چالش بکشد.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید