رهایی و پرواز عادل در کلاسیکو نماوا

۲۰ سال قبل از کلاسیکو نماوا El Classico اولین قسمت برنامه ۹۰ پخش شد، برنامه ای که سال‌های سال هر دوشنبه ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه ۳ سیما پخش شد، عادل فردوسی پور خونی تازه در رگ های خشک صدا و سیما بود.برنامه ای که ۲۰ سال ، سال به سال به قدرتش اضافه می‌شد تا جایی که سیاست های متفاوت صدا و سیما در زمینه محبوبیت و خوب بودن یک برنامه تلویزیونی، ۹۰ و عادل فردوسی پور را محکوم به یک پایان غیرمنتظره کرد.
حال عادل پخته تر از همیشه، مملو از ایده هایی که در طول عمر کاری‌اش در صدا و سیما همیشه سرکوب شده بودند،ایده هایی که فقط بعضی وقتها در بعضی سالها در بعضی مناسبت تاریخی مثل شب یلدا کمی جامه عمل می‌پوشید. حالا در کلاسیکو نماوا در حال پرواز است، فارغ از هرگونه محدودیت های صدا و سیما، دیگر نیازی به اجازه بابت دعوت ژابی آلونسو نیست،دیگر کسی به موهای کارلوس پویول، اسطوره بارسلونا و نماد کاپیتانی در دنیای فوتبال کاری ندارد.

کلاسیکو

حال خانم ها و آقایان می‌توانند بدون نگرانی باهم در یک برنامه ورزشی شرکت کنند، باهم سرود تیم مورد علاقه‌شان را بخوانند، نظر خود را بگویند و از این سرگرمی که در تمام دنیا برای هر انسان یک حق است نه یک امتیاز لذت ببرند. کلاسیکو عادل فردوسی پور از خیلی از مرز ها عبور کرد. مرزهایی که تا همین جا هم خودش آن را جابجا کرده بود و کیلومترها این بار سنگین را جابجا کرده بود.

پژمان جمشیدی در قامت مجری در کلاسیکو نماوا

پژمان جمشیدی مجری

پژمان جمشیدی که در طول سالهای گذشته در دنیای جدیدی شروع به کار کرد، دنیای بازیگری و هنر. دنیایی که خیلی خوب هم او را در آغوش کشید و تجربه های بازیگری بسیار موفقی هم پشت سر گذاشت تا جایی که در فیلم پرستاره ما همه با هم هستیم، وزن بازی به دوش پژمان جمشیدی است. حال در کار اجرا هم استعداد خود را نشان داد و یک اجرای خوب همراه با لحظات طنزی طبیعی و بدون تلاش داشت.

حضور علی دایی به عنوان مهمانی پر افتخار در کلاسیکو نماوا

علی دایی مهمان

علی دایی بدون شک شناخته شده ترین فوتبالیست ایران است. علی دایی در زمان مربیگری‌اش هم مربی جذابی بود.در سال اول مریبگری که به عنوان مربی بازیکن برای سایپا قهرمانی لیگ را بدست آورد. فردی که بسیار رک و صادق است در این حد که برای دلیل علاقه اش به بارسلونا هم به سادگی و راستی اسم مسی را می‌آوردو به شدت از مافیای فوتبال بیزار است.شاید دلیل دوری‌اش از دنیای مریبگری در سال گذشته هم همین بود اما در بین مردم شخصیتی دوست داشتنی بوده و هست.
تجربه لذت بخشی بود تماشای اینکه طرفداران جوان کشورمون از نزدیک علی دایی را می‌بینند، با او شوخی میکنند و سوال های خود را چه شخصی چه فوتبالی از او می‌پرسند و در نهایت یک دختر جوان طرفدار فوتبال لباس تیم ملی ایران را از دست آقای گل فوتبال ملی جهان می‌گیرد.

استندآپ کمدی جذاب ژوله در کلاسیکو نماوا

امیرمهدی ژوله در کلاسیکو

امیرمهدی ژوله با اینکه از قدیم نویسنده طنز برنامه های تلویزیون بود اما با مسابقه خندوانه برای اکثر مردم شناخته شد. یک استندآپ کمدین کاربلد که بر اساس متریال و محتوای مورد استفاده‌اش با مزه و طنز است. متریال هایی که با هوشمندی برای تهیه آن از همه اتفاقات همه جا و حتی مطالب طنز خود کاربران در شبکه های اجتماعی استفاده می‌کند، حال چه متن را خودش نوشته یا نویسنده دیگری.
ژوله هم در چهارچوب سیستم VOD نماوا دیگر زنجیر محدودیت را احساس نکرده و استندآپ کمدی جذاب تر و خنده‌دار تر از همیشه ارائه میکند.

حضور کاپیتان تیم استقلال در کلاسیکو نماوا

وریا غفوری عادل فردوسی پور  پژمان جمشیدی - کلاسیکو

وریا غفوری دفاع راست سالهای دور فجرسپاسی تیمی که همیشه متکی به جوانان با استعداد بود با سوپر گلی استثنایی به استقلال و مهدی رحمتی از فاصله ۶۰ ۷۰ متری خود را به یک گزینه جذاب برای همه تیم ها تبدیل کرد. جدا از بحث های فنی قوتبال وریا غفوری بازیکن و انسان با شخصیت و محترمی است و حتی برای پرسپولیسی ها هم دوست داشتنی است و یک کاپیتان با غیرت و شور و احساس برای استقلال است.
حضور وریا هم برای طرفداران استقلال جذاب و برای پرسپولیسی ها خالی از لطف نبود و صحبتی صمیمی خوب با پژمان جمشیدی داشت و به سوال های طرفدارانش هم با صداقت خوبی که همیشه از وریا دیده شده پاسخ داد.

بخش فنی کلاسیکو نماوا

کلاسیکو عادل فردوسی پور بیشتر ازینکه یک برنامه آنالیز فنی فوتبال باشد یک برنامه سرگرمی است اما از لحاظ متریال ورزشی هم بسیار عالی بود. ویدیو های پخش شده از لحاظ محتوای ورزشی بسیار خوب تدوین شده بود،هم از لحاظ صحنه های انتخابی هم موسیقی هایی که هیچ‌وقت شاید در چهارچوب صدا و سیما نمی‌گنجید.این که بحث‌های فنی مهاجمان توسط آقای گل فوتبال جهان بررسی شد،آقای گلی که سابقه مربیگری نیز دارد و درک خوبی از حرکات بازیکنان در زمین و مخصوصا مهاجمین دارد هم جالب بود.
در حضور وریا غفوری نیز بحث ۲ دفاع کناری رئال مادرید بود که هم به صورت جدی بررسی شد هم در لحظاتی بوی طنز به خودش گرفت که آن‌هم زاویه جدیدی از بررسی فنی فوتبال بود.
در ویدیویی هم که خود عادل راوی‌گری آن را به عهده دارد با جذابیت و گرمی همیشگی صدایش،داستان قدیمی جنگ رئال و بارسا را تعریف می‌کند. داستانی که داستان یک بازی فوتبال نیست،داستان جنگی واقعی است، جنگی که از یک تاریخ به بعد به زمین فوتبال کشیده شد و برای کاتالان‌ها تبدیل به تنها فضایی شد که به صورت برابر فرصت رقابت و جنگ با نظام حکومتی اسپانیا را پیدا کردند، دلیل جذابیت بسیار بالاتر ال کلاسیکو هم نسبت به دیگر داربی های دنیا همین است.

کلاسیکو نماوا

پارامترهایی بیشتر از نتایج یک مسابقه،پارامترهایی از جنس حقوق شخصی افراد از جنس خونهایی که نسل های قبلی برای این اهداف داده‌اند. برای کل دنیا شب ال کلاسیکو یک سرگرمی است اما برای مردم اسپانیا پیروزی و شکست یک تفکر و فلسفه و باور است.
درکل بازگشت عادل فردوسی پور با کلاسیکو نماوا تجربه موفقیت آمیز و امیدوار کننده به ادامه این برنامه بود.
کلاسیکو را می‌توانید از اپلیکیشن های نماوا دانلود کرده یا به صورت آنلاین از سایت نماوا تماشا کنید.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید