جدیدترین تیزر فیلم سینمایی «دراکولا» ساخته رضا عطاران در آستانه اکران عمومی رونمایی شد. این تیزر جدید توسط کیارش اسدی زاده کارگردان فیلم های «گس» و «شکاف» ساخته شده است.
«دراکولا» از نهم تیرماه اکران عمومی می شود. این فیلم همانطور که از عنوانش مشخص است، قصه تازه ای را در سینمای ایران به تصویر کشیده است که تا کنون تجربه نشده و می تواند برای مخاطب جذاب باشد.
بازیگران این فیلم که ترکیب بسیار متنوعی دارند، هر کدام در «دراکولا» تجربه جدیدی ارائه کرده اند. در خلاصه داستان «دراکولا» آمده است:

(باصدای آهسته) الو…سلام قربان… خوبین… آقا منو دزدیدن… بله… نمی شناسمشون…نه خیر سرکاری چیه… من چه می دونم چرا گوشیمو نگرفته… ۳۸ سال، سنمو چرا می پرسین؟…نمی دونم کجا… شما باید پیدام کنین…آقا من گوشی ام آیفونه… ردیاب دارد…نمی شه پیدام کرد؟…آقا اومد…من قطع می کنم…

همانطور که از تیزر این فیلم بر می آید، در این فیلم لوون هفتوان، رضا عطاران، ویشکا آسایش، سیامک انصاری، ژاله صامتی، لیلا بلوکات، امید روحانی، محمود نظر علیان، نیما راد، صادق حسنی و بازیگران خردسال سوگل محرابی و آرش دوست محمدی به ایفای نقش می پردازند.

بد نیست بدانید: علی سرتیپی تهیه کننده ای که پیشتر در کمدی «رد کارپت» رضا عطاران ایفای نقش کرده بود و البته پخش فیلم را هم انجام داده بود، تهیه کنندگی فیلم جدید عطاران را برعهده دارد.نکته جالب درباره «دراکولا» آن است که طرح ابتدایی اش پیشتر در برهه ای در حوزه هنری مطرح شده و بنا بود توسط محمدرضا هنرمند نگاشته و ساخته شود که البته به جایی نرسید.پس از وی یک بار هم رامبد جوان به دنبال نگارش و ساخت آن بود که به نتیجه نرسید.

0_0_196048awefaf212e12ead
از همین روز ها و پیش از اکران عمومی «دراکولا» گمانه زنی‌ها برای یک رکورد جدید فروش در فصل تابستان سینمای ایران شروع شده است.پیش بینی که با تجربه روند این چند سالِ کارنامه فیلم سازی عطاران دور از انتظار هم نیست، کافی است به فروش فیلم های «ردکارپت» با کارگردانی عطاران «و من سالوادور نیستم» با بازیگری وی نگاهی بیندازید. بی شک عطاران امروز پول ساز‌ترین بازیگر سینمای ایران بشمار می‌رود و حضورش در یک پروژه سینمایی تضمینی برای فروش بالای آن فیلم.عطاران به غیر از ایفای نقش های کمدی در این سالها با حضور در فیلم هایی چون «دهلیز» به کارگردانی بهروز شعیبی و «طبقه حساس» به کارگردانی کمال تبریزی نشان داد که در نقش های غیر کمدی هم توانایی درخشیدن دارد.عطاران در این سالها به یکی از پاهای ثابت فیلم های عبدالرضا کاهانی هم بدل گشته و در فیلم های «اسب حیوان نجیبی است»، «بی‌خود و بی‌جهت» و «استراحت مطلق» با او همکاری کرده است.
عطاران سال ۹۲ در سی و دومین جشنواره فیلم فجر برای «طبقه حساس» برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد شد، در حالی که به گفته فرامرز قریبیان یکی از هیئت داوران این دوره، جایزه به اتفاق آرا به نوید محمدزاده بازیگر فیلم «عصبانی نیستم» تعلق گرفته بود که تحت تأثیر فشارهای بیرونی این جایزه به رضا عطاران رسید. عطاران ۴ روز بعد از اختتامیه در گفتگویی سیمرغ بلورین دریافتی اش از جشنواره فیلم فجر را متعلق به نوید محمدزاده بازیگر فیلم «عصبانی نیستم» دانست.
رضا عطاران در نشست فیلم سینمایی «طبقه حساس» در جشنواره فیلم فجر عنوان کرده بود:

«من برای خندان مردم حاضرم شلوارم را نیز پایین بکشم». جمشید مشایخی در واکنش به این اظهار نظر عطاران گفت: «آقای عطاران شما می‌توانستید برای خندان مردم بگوید از بالای یک درخت تبریزی به پایین می‌پرم نه آنکه آن حرف زشت را که من از گفتن آن خجالت می‌کشم را به زبان بیاورید؛ آن‌وقت ما بخاطر این بی‌اخلاقی‌ها به او جایزه هم می‌دهیم».

البته خود وی نیز در مصاحبه‌ای که با احسان علی‌خانی در ویژه برنامه نوروزی شبکه سوم داشت، نسبت به ماجرای صحبت‌هایش در نشست خبری «طبقه حساس» که موجب جنجال‌هایی شده بود آن را یک سوءتفاهم قلمداد کرد.

 

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید