انجمن کارگردانان آمریکا اسامی نامزدهای شصت و نهمین دوره جوایز سالانه خود را اعلام کرد.
به نقل از اسکرین دیلی، دمین شازل کارگردان فیلم «لالا لند»، گرت دیویس کارگردان فیلم «شیر»، بری جنکینز کارگردان فیلم «مهتاب»، کنت لونرگان کارگردان فیلم «منچستر کنار دریا» و دنی ویلنوو کارگردان فیلم «ورود» از سوی انجمن کارگردان‌های آمریکا (DGA) به عنوان نامزدهای جایزه کارگردانی فیلم بلند سینمایی این دوره معرفی شدند.
از غایبین بزرگ این فهرست باید به مارتین اسکورسیزی کارگردان فیلم «سکوت» و دنزل واشنگتن کارگردان فیلم تحسین‌شده «حصارها» و نیز مل گیبسون کارگردان فیلم «ستیغ اره‌ای» و کلینت ایستوود کارگردان فیلم «سالی» اشاره کرد. بی‌مهری و بی‌توجه‌ای به فیلم آخر مارتین اسکورسیزی که از گلدن گلوب آغاز شد به طرز غیرقابل‌باوری ادامه دارد. به نظر می‌رسد شاید این فیلم و این سینماگر دوست‌داشتنی در اسکار ۲۰۱۷ هم ناکام از دریافت جایزه باقی بماند.
البته باید اضافه کنیم انتخاب دنی ویلنوو کارگردان فیلم  علمی – تخیلی «ورود» بزرگ‌ترین شگفتی این فهرست بود. معرفی نامزدهای این انجمن به نوعی پیش‌بینی کارگردان برنده اسکار است و از سال ۱۹۵۰ تاکنون تنها ۷ برنده اسکار با برنده این انجمن یکی نبوده است.
این در حالی است که شازل در جوایز گلدن گلوب جایزه بهترین کارگردان را کسب کرد.

این جایزه از سال پیش در بخش بهترین کارگردانان اول نیز جایزه اهدا می‌کند که در این بخش گارت دیویس برای فیلم «شیر»، کلی فرمون کریگ برای فیلم «مرز هفده»، تیم میلر برای فیلم «ددپول»، نیت پارکر  برای فیلم  «تولد یک ملت» و دان تراکتن‌برگ برای فیلم «مسیر ۱۰ کلاورفیلد» نامزدهای جایزه بهترین کارگردانان اول هستند.
برندگان این جوایز چهارم فوریه (۱۶ بهمن) در مراسمی که در هتل بورلی هیلتون در لس‌آنجلس برگزار خواهد شد معرفی می‌شوند. سال پیش آلخاندرو گونزالس ایناریتو برای «از گور برگشته» این جایزه را به خانه برده بود.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید