این کارگردان در مصاحبه‌ای با مجله Vulture گفت:

 می‌خوام بیننده‌ها آماده باشند…تماشای این فیلم، تجربه هیجان‌انگیز و سختی خواهد بود.

دارن آرنوفسکی از بیننده‌ها می‌خواهد که قبل از دیدن آخرین ساخته او، «مادر!»، به یاد داشته باشند که او سازنده فیلم‌های «قوی سیاه» Black Swan و «مرثیه‌ای برای یک رؤیا» Requiem for a Dream است. او درباره آخرین فیلم خود، گفت:” توقع از این فیلم اگر بیشتر نباشد، به‌اندازه فیلم‌های قبلی من است. خیلی از افراد بعد از دیدن این فیلم دیگر حتی نمی‌خواهند به من نگاه کنند.”

تا به امروز این تنها توصیف از فیلم است: ” رابطه زوجی هنگامی‌که مهمان‌های ناخوانده‌ای به خانه آن‌ها می‌آیند و آرامش زندگی‌شان را برهم می‌زنند، دچار تغییراتی می‌شود.” پوستر زیبای فیلم اندکی اطلاعات بیشتری در اختیار ما می‌گذارد، عده‌ای برای پیدا کردن سرنخ‌های بیشتر از فیلم، پوستر را با دقت بررسی کردند.
آرنوفسکی با این‌که چیز زیادی راجع به فیلم نمی‌گوید، اما از بیننده‌ها می‌خواهد که برای دیدن چند صحنه معذب کننده که نشانه او در فیلم‌هایش است، آماده باشند. ” مطمئناً از همه فیلم‌هایی که الآن درحال اکران است، متفاوت است. برای بینندگانی که سلیقه‌ای متفاوتی دارند، ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا غذای خوشمزه‌ای در اختیار آن‌ها قرار دهیم.” آیا غذای سری استعاره‌ای از داستان این فیلم اسرارآمیز است؟

 این فیلم مانند موشکی است که به سمت دیوار شلیک‌شده. می‌خواهم که بیننده‌ها آماده باشند و متوجه باشند که تماشای این فیلم، تجربه سختی خواهد بود.

او همچنین نظرش را در مورد علامت تعجب در اسم فیلم بیان کرد:” نشان‌دهنده روح فیلم است… خود فیلم نیز به صورتی با علامت تعجب تمام می‌شود.” آرنوفسکی در مورد این‌که ساختن فیلم با بودجه کم باعث انجام ریسک‌هایی شده که ممکن است باعث معذب شدن بیننده شود، کاملاً صادق بود. حضور بازیگر معروفی مثل لارنس، نیز کمک زیادی به فیلم کرده است. به این دو دلیل، کارگردان گفت:” ترغیب مردم برای تماشای آن کار سختی نیست.”
در این مصاحبه آرنوفسکی جزییات زیادی در مورد فیلم «مادر!» را بیان کرد و اضافه کرد: “می‌خواستم که فیلم دلهره‌آوری باشد.”

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید