کمپانی فوکوس فیچرز پیش‌نمایشی از «آب‌های تیره» منتشر کرده است. این فیلم به کارگردانی تاد هینز (کارگردان «کارول»)، بر اساس یک داستان واقعی یک وکیل (با بازی مارک رافالو) که وکاتا دوپونت کمیکال را بر عهده داشته ساخته شده است. او پی می‌برد شرکتی که وکیلش بوده است، به مدت چهل سال ساکنان یک شهر کوچک را مسموم می‌کرده است.
این فیلم از آن دسته فیلم‌هایی است که بسیار با اهمیت‌اند اما هیچ‌کس نمی‌خواهد آن‌را تماشا کند. دلیل آن هم به نظر می‌رسد این باشد که مردم نمی‌خواهند عصر عید شکرگزاری خود را به تماشای فیلمی که اوقات خوششان را خراب می‌کند، بگذرانند. اگر می‌خواهید داستان یک شرکت شیمیایی که مردم را مسموم می‌کند تعریف کنید (که از این فیلم‌های به اندازه‌ی کافی دیده‌ایم)، باید یک المان جذب‌کننده و سرگرم‌کننده مانند ارین بروکوویچ داشته باشید. البته معنی این حرف آین نیست که «آب‌های تیره» خوب یا بد است، بلکه این پیش‌نمایش به ما نشان می‌دهد که این فیلم نیت‌های خوبی دارد و البته به طرز دردناکی قابل پیش‌بینی است، مخصوصا صحنه‌ای که قهرمان ما در ماشین خود نشسته است و می‌ترسد استارت بزند، چون مزدوران شرکت به دنبال او هستند و البته خوب بلدند یک بمب در ماشین جاسازی کنند.
برگ برنده‌ی این فیلم هینز است، که می‌داند چطور پیچش‌های هیجان‌انگیزی در داستان ایجاد کند. مطمئن نیستم نقشه‌ای در سر دارد یا نه، چون این پیش‌نمایش بسیار معمولی و سرراست به نظر می‌رسد (وکیل خوب، شرکت بد!) اما خواهیم دید.
این فیلم در ۲۲ نوامبر اکران می‌شود و ان هاتاوی، تیم رابینز، بیل کمپ، ویکتور گاربر، ماره وینینگهام، ویلیام جکسون هارپر و بیل پولمن در آن نقش‌آفرینی می‌کنند.
این مطلب برگرفته از نوشته‌ی مت گلدبرگ در وب‌سایت کلایدر است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید