دست تقدیر به سمتی رفت که ری‌وی‌یو هفتمین دوره جشن سینمای ایران در سال ۱۳۸۲ را در شبی انجام بديم، که اتفاق و پدیده همان سینمای ایران در آستانه جدیدترین اکران فیلمش است. چند ساعت دیگر فقط باقی‌مانده به اکران فیلم «فروشنده» به کارگردانی کسی که اولین فیلمش سیزده سال پیش جایزه بهترین فیلم سال جشن خانه سینما را دریافت کرد.
رقص در غبار اولین فیلم فرهادی هنوز هم هم یکی از بهترین فیلم‌ها اوست، داستانی تغزلی و به‌غایت عاشقانه.

raghsdarghobar2یکی دیگر از شگفتی‌های جشن، فیلم دوم فرزاد موئتمن و البته اولین فیلم اکران شده از او یعنی«شب‌های روشن» بود. فیلمی با موسیقی بی‌نظیر پیمان یزدانیان، طراحی صحنه بی‌نظیر محسن شاه ابراهیمی و بازی‌های درخشان مهدی احمدی و هانیه توسلی.

139307111443221603769314 (1)ديگر فيلم مهم جشن «دیوانه‌ای از قفس پرید» سومین فیلم بلند احمدرضا معتمدی بود با بازی نیکی کریمی، علی نصریان، عزت‌الله انتظامی و پرویز پرستویی. این فیلم در بیست و یکمین جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت سه سیمرغ بلورین شده بود. تهمینه میلانی با «واکنش پنجم» با ادامه همان روند فکری سابق در جشن خانه سینما شرکت کرده بود.

film-farshe-bad-6-13116فیلم «فرش باد» کمال تبریزی هم یکی دیگر از فیلم‌های دوست‌داشتنی آن سال خانه سینما بود، فیلمی که هنوز هم دل‌چسب و دوست‌داشتنی است.
با خاطره بازی برخی از فیلم‌های این دوره از جشن خانه سینما با ما باشید:

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید