بالاخره انتظارها به پایان رسید و «رقص روی شیشه» بعد از یک مراسم افتتاحیه باشکوه، به‌صورت رسمی عرضه شد. همان‌طور که پیش‌بینی می‌کردیم، «رقص روی شیشه» فضایی عاشقانه و اجتماعی دارد و قصه‌ای که می‌تواند با جذابیت‌های جنبی به کار گرفته‌شده در اثر، بینندگان زیادی را جذب کند.
آخرین کار مهدی گلستانه، در میان آثار اخیر شبکه نمایش خانگی، شروع قدرتمندی داشته است. قصه یک‌راست می‌رود سراغ آدم‌ها و درگیری‌هایشان. روایت این سریال پر‌ستاره، قصه رعنا رخشان (مهتاب کرامتی) و همسرش یغما نامدار (بهرام رادان) است. رعنا بازیگری است که نه سال پیش با یغما ازدواج‌کرده و علی‌رغم زندگی عاشقانه‌شان، به میل و خواسته همسر کارش را کنار گذاشته است. حالا پس از چندین سال دوری قصد دارد به بازیگری و کاری که دوستش دارد برگردد، اما مخالفت یغما، باردارشدنش و دوری طولانی‌مدت وی از کار باعث شده تا بازگشت او چندان هم راحت نباشد.

اولین قسمت از «رقص روی شیشه»، با ریتمی تند و حوادثی که خبر از اتفاقات مهم‌تر می‌دهد توانسته مخاطب را راضی کند و مهم‌تر از همه او را برای قسمت بعد مشتاق نگه دارد

 

«رقص روی شیشه»، همان‌طور که گفتیم، برخلاف سایر آثار شبکه نمایش خانگی، ساختار یک اثر چندقسمتی را از همین ابتدا عرضه می‌کند و برای شروع یک استارت طولانی ندارد. در قسمت اول، کاراکترهای مختلف را در کنار یکدیگر قرار می‌دهد تا با معرفی آن‌ها، گره‌افکنی‌های جزئی و بسط قصه، شروعی پرهیجان داشته باشد. در این قسمت، علاوه بر رعنا و یغما، با دوستان و خانواده این دو هم آشنا می‌شویم و گرچه این کاراکترها نقشی در پیشبرد روایت در قسمت اول ندارند، اما مشخص است که در آینده، قرار است نقش کلیدی‌تری داشته باشند. لی­لی (میترا حجار)، دوست مشترک رعنا و یغما است که در کنار این دو، پررنگ‌ترین نقش را دارد. ماکان (مهرداد صدیقیان)، برادر رعنا، کاراکتری خوش‌گذران، شبیه کاراکتر پیمان در سریال «عاشقانه» است و سیاوش (حامد کمیلی)، برادر یغما است که باوجود همکاری با برادرش، به نظر می‌رسد شخصیت متفاوتی از او دارد.
باوجوداینکه در قسمت اول، «رقص روی شیشه»، کاراکترهای محوری و فضای کلی قصه‌اش را به بیننده معرفی می‌کند، اما دست خود را کاملاً رو نمی‌کند. ادریس (امیر آقایی)، همکار لی‌لی و هم‌دانشگاهی سابق رعنا و یغما، کاراکتری است که در قسمت اول حضور ندارد، اما نامش آن‌قدر مطرح می‌شود که بدانیم قرار است، تقابل جذابی با یغما و دیگر کاراکترها داشته باشد.

مهدی گلستانه، کارگردان «رقص روی شیشه» که قبلاً به‌عنوان تهیه‌کننده با مجموعه موفق «عاشقانه»، همکاری می‌کرد، توانسته باتجربه قبلی خود، فضایی برای قصه‌اش بیافریند که همه عناصر جذب مخاطب را دارد. بازیگران و ستاره‌هایی که تاکنون در یک اثر نمایش خانگی یا سریال بازی نکرده‌اند؛ مثل مهتاب کرامتی و بهرام رادان که هر دو بازیگران نسبتاً کم‌کار و سخت‌گیری هستند، بیتا فرهی، مهرداد صدیقیان و میترا حجار، هم بازیگران اصلی دیگری هستند که بیشتر عادت داریم تصویرشان را روی پرده نقره‌ای ببینیم و حضورشان در یک همه مجموعه چندقسمتی می­تواند جذاب و هیجان­انگیز باشد. از سوی دیگر، گلستانه با انتخاب قصه‌ای که دغدغه یک جامعه نیمه مدرن و در حال گذار است و با کمک عناصر زیبایی‌شناختی قصه‌ای از زندگی قشر مرفه به نمایش می‌گذارد که می‌تواند نه‌تنها برای جامعه‌ای که با خانه‌های لوکس و ماشین‌های آخرین‌مدل در این مجموعه نشان داده می‌شوند که برای اکثریت مخاطب مجموعه هم جذاب باشد.
اولین قسمت از «رقص روی شیشه»، با ریتمی تند و حوادثی که خبر از اتفاقات مهم‌تر می‌دهد توانسته مخاطب را راضی کند و مهم‌تر از همه او را برای قسمت بعد مشتاق نگه دارد. باید دید، در قسمت بعدی این مجموعه که رعنا و یغما رودرروی یکدیگر قرار می‌گیرند چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

 

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید