انجمن منتقدان فیلم آمریکا نامزدهای بیست و سومین دوره خود را در تاریخ ششم دسامبر ۲۰۱۷ (چهارشنبه ۱۵ آذر ۹۶) به شکل رسمی اعلام نمود. برندگان این دوره در برنامه‌ای به‌صورت زنده در تاریخ ۱۱ ژانویه ۲۰۱۸ (پنجشنبه ۲۱ دی ۹۶) اعلام خواهد شد.
فیلم «شکل آب» The Shape of Water به کارگردانی گیرمو دل تورو با ۱۴ نامزدی در راس تمامی فیلم‌ها قرار گرفت که ازجمله آن می‌توان به نامزدی در رشته‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم‌نامه اورجینال، بهترین بازیگر زن (سالی هاوکینز)، بهترین بازیگر مکمل زن (اکتاویا اسپنسر)، بهترین بازیگر مرد مکمل (ریچارد جنکینز)، بهترین طراحی تولید، بهترین موسیقی و … اشاره کرد.

شکل آب

فیلم‌های «مرا با نامت صدا کن» Call Me By Your Name، «دانکرک» Dunkirk، «لیدی برد» Lady Bird و «پست» The Post هرکدام با هشت نامزدی در جایگاه دوم قرارگرفته‌اند و همه آن‌ها در بخش بهترین فیلم و بهترین کارگردانی کنار بخش‌های دیگر نامزد هستند. «بلید رانر ۲۰۴۹»Blade Runner 2049 هفت نامزدی را از آن خود کرد که بیشتر آن‌ها در بخش‌های چون بهترین فیلم‌برداری، بهترین جلوهای ویژه، بهترین تدوین و…است.

دانکرک

فیلم «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری» Three Billboards Outside Ebbing, Missouri با شش نامزدی ازجمله بهترین فیلم، بهترین فیلم‌نامه و بهترین کارگردانی، بسیار تأثیرگذار ظاهر شده است. «برو بیرون» Get Out و «من تونیا» I, Tonya هم هرکدام ۵ نامزدی را به دست آوردند. کمدی رمانتیک «بیمار بزرگ» The Big Sick هم مانند «سه بیلبورد» ۶ نامزدی کسب کرده که شامل بهترین فیلم و بهترین فیلم‌نامه هم می‌شود اما نامزدی در بخش بهترین کارگردانی را از دست داده. کمیل نانجیانی با سه نامزدی هم در بخش سینما هم در بخش تلویزیون مورد توجه قرارگرفته است.

بیمار بزرگ

او برای بهترین فیلم‌نامه اورجینال (به همراه همسرش امیلی وی گوردون) و بهترین بازیگر مرد در بخش کمدی برای فیلم «بیمار بزرگ» و بهترین بازیگر مکمل مرد در سریال کمدی برای «سیلیکون ولی» Silicon Valley نامزد شده است.
دیگر فیلم‌های که در بخش بهترین فیلم نامزد هستند فیلم‌های «سیاه‌ترین ساعت» Darkest Hour و «پروژه فلوریدا»  The Florida Project هستند اما هیچ‌کدام از این دو در بخش فیلم‌نامه و کارگردانی نامزدی‌ای دریافت نکردند که این باعث می‌شود احتمال برنده شدنشان در این رقابت تنگاتنگ و فشرده کم شود.

Feud: Bette and Joan

در بخش تلویزیون شبکه “نت‌فلیکس ” Netflix با ۲۰ نامزدی در مقام اول قرار دارد و به دنبال آن ” اچ‌بی‌او ” HBO با ۱۵ نامزدی مقام دوم را کسب کرده. بعد از این دو، شبکه‌های “اف‌اکس ” FX با ۱۳ نامزدی و “ای‌بی‌سی ” ABC با ۱۲ نامزدی بیشترین میزان نامزدی را در بخش تلویزیون از آن خود کرده‌اند. با اینکه نت‌فلیکس در مقام اول قرار دارد اما این سریال «Feud: Bette and Joan» از شبکه “اف‌اکس ” است که با ۶ نامزدی در صدر قرار دارد. سریال‌های «فارگو» Fargo  (اف‌اکس) و «دروغ‌های کوچک بزرگ» Big Little Lies (اچ بی او) هرکدام با پنج نامزدی در مقام دوم قرار دارند.

دروغ‌های کوچک بزرگ

از سریال‌های نت‌فلیکسی که در لیست نامزدها قرار دارند می‌توان به سریال‌های «Glow» با ۴ نامزدی، «بی‌خدا» Godless با ۳ نامزدی، «American Vandal »، «تاج» The Crown، «اتفاقات عجیب» Stranger Things، «استاد هیچ» Master of None و «کیمی اشمیت شکست‌ناپذیر» هرکدام با ۲ نامزدی نام برد. سریال موفق شبکه “هولو “ یعنی «سرگذشت ندیمه» The Handmaid’s Tale که بزرگ‌ترین پیروز جشنواره امی بود توانست تنها در سه بخش نامزد شود. از شبکه “اچ بی او ” نیز به غیر سریال «دروغ‌های کوچک بزرگ»، سریال «بازی تاج‌وتخت» Game of Thrones و «جادوگر دروغ‌ها» The Wizard of Lies هرکدام سه نامزدی و سریال کمدی «سیلیکون ولی» دو نامزدی را به خود اختصاص دادند.

لیدی برد

نامزدهای سینمایی بیست و سومین دوره انجمن منتقدان فیلم آمریکا
بهترین فیلم

The Big Sick

Call Me by Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

The Florida Project

Get Out

Lady Bird

The Post

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین بازیگر مرد

Timothée Chalamet – Call Me by Your Name

James Franco – The Disaster Artist

Jake Gyllenhaal – Stronger

Tom Hanks – The Post

Daniel Kaluuya – Get Out

Daniel Day-Lewis – Phantom Thread

Gary Oldman – Darkest Hour

بهترین بازیگر زن

Jessica Chastain – Molly’s Game

Sally Hawkins – The Shape of Water

Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Margot Robbie – I, Tonya

Saoirse Ronan – Lady Bird

Meryl Streep – The Post

بهترین بازیگرد مرد مکمل

Willem Dafoe – The Florida Project

Armie Hammer – Call Me By Your Name

Richard Jenkins – The Shape of Water

Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Patrick Stewart – Logan

Michael Stuhlbarg – Call Me by Your Name

بهترین بازیگر زن مکمل

Mary J. Blige – Mudbound

Hong Chau – Downsizing

Tiffany Haddish – Girls Trip

Holly Hunter – The Big Sick

Allison Janney – I, Tonya

Laurie Metcalf – Lady Bird

Octavia Spencer – The Shape of Water

بهترین بازیگر کودک و نوجوان

Mckenna Grace – Gifted

Dafne Keen – Logan

Brooklynn Prince – The Florida Project

Millicent Simmonds – Wonderstruck

Jacob Tremblay – Wonder

بهترین گروه بازیگری

Dunkirk

Lady Bird

Mudbound

The Post

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین کارگردانی

Guillermo del Toro – The Shape of Water

Greta Gerwig – Lady Bird

Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Christopher Nolan – Dunkirk

Luca Guadagnino – Call Me By Your Name

Jordan Peele – Get Out

Steven Spielberg – The Post

بهترین فیلم‌نامه اورجینال

Guillermo del Toro and Vanessa Taylor – The Shape of Water

Greta Gerwig – Lady Bird

Emily V. Gordon and Kumail Nanjiani – The Big Sick

Liz Hannah and Josh Singer – The Post

Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Jordan Peele – Get Out

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

James Ivory – Call Me by Your Name

Scott Neustadter and Michael H. Weber – The Disaster Artist

Virgil Williams and Dee Rees – Mudbound

Aaron Sorkin – Molly’s Game

Jack Thorne, Steve Conrad, Stephen Chbosky – Wonder

بهترین فیلم‌برداری

Roger Deakins – Blade Runner 2049

Hoyte van Hoytema – Dunkirk

Dan Laustsen – The Shape of Water

Rachel Morrison – Mudbound

Sayombhu Mukdeeprom – Call Me By Your Name

بهترین طراحی تولید

Paul Denham Austerberry, Shane Vieau, Jeff Melvin – The Shape of Water

Jim Clay, Rebecca Alleway – Murder on the Orient Express

Nathan Crowley, Gary Fettis – Dunkirk

Dennis Gassner, Alessandra Querzola – Blade Runner 2049

Sarah Greenwood, Katie Spencer – Beauty and the Beast

Mark Tildesley, Véronique Melery – Phantom Thread

بهترین تدوین

Michael Kahn, Sarah Broshar – The Post

Paul Machliss, Jonathan Amos – Baby Driver

Lee Smith – Dunkirk

Joe Walker – Blade Runner 2049

Sidney Wolinsky – The Shape of Water

بهترین طراحی لباس

Renée April – Blade Runner 2049

Mark Bridges – Phantom Thread

Jacqueline Durran – Beauty and the Beast

Lindy Hemming – Wonder Woman

Luis Sequeira – The Shape of Water

بهترین گریم

Beauty and the Beast

Darkest Hour

I, Tonya

The Shape of Water

Wonder

BEST VISUAL EFFECTS

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Thor: Ragnarok

War for the Planet of the Apes

Wonder Woman

بهترین انیمیشن

The Breadwinner

Coco

Despicable Me 3

The LEGO Batman Movie

Loving Vincent

بهترین فیلم اکشن

Baby Driver

Logan

Thor: Ragnarok

War for the Planet of the Apes

Wonder Woman

بهترین فیلم کمدی

The Big Sick

The Disaster Artist

Girls Trip

I, Tonya

Lady Bird

بهترین بازیگر مرد فیلم کمدی

Steve Carell – Battle of the Sexes

James Franco – The Disaster Artist

Chris Hemsworth – Thor: Ragnarok

Kumail Nanjiani – The Big Sick

Adam Sandler – The Meyerowitz Stories (New and Selected)

بهترین بازیگر زن فیلم کمدی

Tiffany Haddish – Girls Trip

Zoe Kazan – The Big Sick

Margot Robbie – I, Tonya

Saoirse Ronan – Lady Bird

Emma Stone – Battle of the Sexes

بهترین فیلم تخیلی یا ترسناک

Blade Runner 2049

Get Out

It

The Shape of Water

بهترین فیلم خارجی زبان

BPM) Beats Per Minute)

A Fantastic Woman

First They Killed My Father

In the Fade

The Square

Thelma

بهترین آهنگ

Evermore – Beauty and the Beast

Mystery of Love – Call Me By Your Name

Remember Me – Coco

Stand Up for Something – Marshall

This Is Me – The Greatest Showman

بهترین موسیقی

Alexandre Desplat – The Shape of Water

Jonny Greenwood – Phantom Thread

Dario Marianelli – Darkest Hour

Benjamin Wallfisch and Hans Zimmer – Blade Runner 2049

John Williams – The Post

Hans Zimmer – Dunkirk

نامزدهای تلویزیونی بیست و سومین دوره انجمن منتقدان فیلم آمریکا 

بهترین سریال درام

(American Gods (Starz

(The Crown (Netflix

(Game of Thrones (HBO

(The Handmaid’s Tale (Hulu

(Stranger Things (Netflix

(This Is Us (NBC

بهترین بازیگر مرد سریال درام

Sterling K. Brown – This Is Us (NBC

Paul Giamatti – Billions (Showtime

Freddie Highmore – Bates Motel (A&E

Ian McShane – American Gods (Starz

Bob Odenkirk – Better Call Saul (AMC

Liev Schreiber – Ray Donovan (Showtime

بهترین بازیگر زن سریال درام

Caitriona Balfe – Outlander (Starz

Christine Baranski – The Good Fight (CBS All Access

Claire Foy – The Crown (Netflix

Tatiana Maslany – Orphan Black (BBC America

Elisabeth Moss – The Handmaid’s Tale (Hulu

Robin Wright – House of Cards (Netflix

بهترین بازیگر مرد مکمل سریال درام

Bobby Cannavale – Mr. Robot (USA

Asia Kate Dillon – Billions (Showtime

Peter Dinklage – Game of Thrones (HBO

David Harbour – Stranger Things (Netflix

Delroy Lindo – The Good Fight (CBS All Access

Michael McKean – Better Call Saul (AMC

بهترین بازیگر زن مکمل سریال درام

Gillian Anderson – American Gods (Starz

Emilia Clarke – Game of Thrones (HBO

Ann Dowd – The Handmaid’s Tale (Hulu

Cush Jumbo – The Good Fight (CBS All Access

Margo Martindale – Sneaky Pete (Amazon

Chrissy Metz – This Is Us (NBC

بهترین سریال کمدی

The Big Bang Theory (CBS

Black-ish (ABC

GLOW (Netflix

The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon

Modern Family (ABC

Patriot (Amazon

بهترین بازیگر مرد سریال کمدی

Anthony Anderson – Black-ish (ABC

Aziz Ansari – Master of None (Netflix

Hank Azaria – Brockmire (IFC

Ted Danson – The Good Place (NBC

Thomas Middleditch – Silicon Valley (HBO

Randall Park – Fresh Off the Boat (ABC

بهترین بازیگر زن سریال کمدی

Kristen Bell – The Good Place (NBC

Alison Brie – GLOW (Netflix

Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon

Sutton Foster – Younger (TV Land

Ellie Kemper – Unbreakable Kimmy Schmidt (Netflix

Constance Wu – Fresh Off the Boat (ABC

بهترین بازیگر مرد مکمل سریال کمدی

Tituss Burgess – Unbreakable Kimmy Schmidt (Netflix

Walton Goggins – Vice Principals (HBO

Sean Hayes – Will & Grace (NBC

Marc Maron – GLOW (Netflix

Kumail Nanjiani – Silicon Valley (HBO

Ed O’Neill – Modern Family (ABC

بهترین بازیگر زن  مکمل سریال کمدی

Mayim Bialik – The Big Bang Theory (CBS

Alex Borstein – The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon

Betty Gilpin – GLOW (Netflix

Jenifer Lewis – Black-ish (ABC

Alessandra Mastronardi – Master of None (Netflix

Rita Moreno – One Day at a Time (Netflix

بهترین سریال کوتاه

American Vandal (Netflix

Big Little Lies (HBO

Fargo (FX

Feud: Bette and Joan (FX

Godless (Netflix

The Long Road Home (National Geographic

بهترین فیلم تلویزیونی

Flint (Lifetime

I Am Elizabeth Smart (Lifetime

The Immortal Life of Henrietta Lacks (HBO

Sherlock: The Lying Detective (PBS

The Wizard of Lies (HBO

بهترین بازیگر مرد فیلم تلویزیونی یا سریال کوتاه

Jeff Daniels – Godless (Netflix

Robert De Niro – The Wizard of Lies (HBO

Ewan McGregor – Fargo (FX

Jack O’Connell – Godless (Netflix

Evan Peters – American Horror Story: Cult (FX

Bill Pullman – The Sinner (USA

Jimmy Tatro – American Vandal (Netflix

بهترین بازیگر زن فیلم تلویزیونی یا سریال کوتاه

Jessica Biel – The Sinner (USA

Alana Boden – I Am Elizabeth Smart (Lifetime

Carrie Coon – Fargo (FX

Nicole Kidman – Big Little Lies (HBO

Jessica Lange – Feud: Bette and Joan (FX

Reese Witherspoon – Big Little Lies (HBO

بهترین بازیگر مرد  مکمل فیلم تلویزیونی یا سریال کوتاه

Johnny Flynn – Genius (National Geographic

Benito Martinez – American Crime (ABC

Alfred Molina – Feud: Bette and Joan (FX

Alexander Skarsgård – Big Little Lies (HBO

David Thewlis – Fargo (FX

Stanley Tucci – Feud: Bette and Joan (FX

بهترین بازیگر زن  مکمل فیلم تلویزیونی یا سریال کوتاه

Judy Davis – Feud: Bette and Joan (FX

Laura Dern – Big Little Lies (HBO

Jackie Hoffman – Feud: Bette and Joan (FX

Regina King – American Crime (ABC

Michelle Pfeiffer – The Wizard of Lies (HBO

Mary Elizabeth Winstead – Fargo (FX

بهترین تاک شو

Ellen (NBC

Harry (Syndicated

Jimmy Kimmel Live! (ABC

The Late Late Show with James Corden (CBS

The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (NBC

Watch What Happens Live with Andy Cohen (BRAVO

بهترین سریال کارتونی

Archer (FX

Bob’s Burgers (FOX

BoJack Horseman (Netflix

Danger & Eggs (Amazon

Rick and Morty (Adult Swim

The Simpsons (FOX

Best Unstructured Reality Series

Born This Way (A&E

Ice Road Truckers (History

Intervention (A&E

Live PD (A&E

Ride with Norman Reedus (AMC

Teen Mom (MTV

Best Structured Reality Series

The Carbonaro Effect (truTV

Fixer Upper (HGTV

The Profit (CNBC

Shark Tank (ABC

Undercover Boss (CBS

Who Do You Think You Are? (TLC

Best Reality Competition Series

America’s Got Talent (NBC

Chopped (Food Network

Dancing with the Stars (ABC

Project Runway (Lifetime

RuPaul’s Drag Race (VH1

The Voice (NBC

Best Reality Show Host

Ted Allen – Chopped (Food Network

Tyra Banks – America’s Got Talent (NBC

Tom Bergeron – Dancing with the Stars (ABC

Cat Deeley – So You Think You Can Dance (FOX

Joanna and Chip Gaines – Fixer Upper (HGTV

RuPaul – RuPaul’s Drag Race (VH1

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید