با اینکه در خانه ماندن بهترین راه برای مبارزه با ویروس کرونا (COVID-19) است، اما ممکن است این کار خیلی راحت نباشد. در دوران قرنطینه که مجبور به خانه ماندن هستیم، می‌توانیم با تماشای سریال‌های جنایی واقعی این دوران را پشت‌سر بگذاریم. در این متن از بهترین سریال‌های جنایی که بر اساس داستان‌هایی واقعی ساخته شده‌اند، برای شما نوشته‌ایم.

همچنین بخوانید:
لیست پیشنهادی سریال‌های خارجی برای دوران قرنطینه

۱- Up and Vanished

آپ اند ونیش

در دوران تلفن‌های همراه، امکان تشخیص هویت به کمک چهره و کارت‌های اعتباری، به نظر می‌رسد محو شدن فردی از روی کره‌ی زمین غیرقابل‌باور به نظر برسد، به همین خاطر تیم Up and Vanished تلاش می‌کند بفهمد چه بر سر افراد گمشده در سال‌های اخیر، و در چند مورد در دهه‌های اخیر، افتاده است. این برنامه‌ی شبکه‌ی اکسیژن که بر اساس پادکست معروف پین لیندزی ساخته شده است، برخی از مرموزترین پرونده‌‌های افراد گمشده را به سرانجام می‌رساند.

۲- McMillion$

مک میلیون

اگر در دهه‌ی ۹۰ میلادی و یا پیش از آن به دنیا آمده باشد، احتمالا حس خوبی که هنگام سفارش غذا از مک‌دونالد، باز کردن بلیت مونوپولی و امید به پیدا کردن جایزه‌ای در آن داشتید را به خاطر می‌آورید؛ و احتمالا به یاد دارید که هیچ‌گاه موفق به برنده شدن بازی بزرگ مونوپولی نشدید- که البته این اتفاق دلیلی دارد. همان‌طور که در سریال مستند McMillion$ اچ‌بی‌او نشان داده می‌شو،د یک خلافکار که پیش از آن یکی از نیروهای پلیس بوده است، در بازی دست برده و بلیت‌های برنده را به گروهی از افراد داده بود. این سریال تلاش‌های اف‌بی‌آی برای پرده‌برداری از این ماجرا به تصویر کشیده است.

۳- The Pharmacist

داروساز

بحران مواد مخدر دهه‌هاست که آمریکا را درگیر خود کرده است و صدها هزار مرگ را به دنبال داشته است. دن شنیدر که دکتری داروساز در شهری کوچک است، بعد از اینکه پسرش در یک تیراندازی مربوط به مواد مخدر از دنیا رفت، تصمیم گرفت از این ماجرا سردربیاورد. این مستند نت‌فلیکس نشان می‌دهد چطور شنیدر نه تنها پرده از قتل پسرش برداشت، بلکه با لو دادن یک دکتر اهل نیو اورلینز، ژاکلین کلگت، جان بسیاری دیگر را نجات داد. کلگت از این بحران مواد مخدر به نفع خود استفاده کرده بود و از اعتیاد دیگران درآمد کسب کرده بود.

۴- Snapped

اسنپد

سریال محبوب اکسیژن، بر خلاف روال سایر فیلم‌ها و سریال‌های جنایی واقعی، بیشتر درباره‌ی قاتل‌های زن است. هر قسمت از Snapped شما را با ماجرای یک قتل آشنا کرده و از انگیزه‌های هر قتل پرده برمی‌دارد: از قتل به خاطر رسیدن به پول بیمه گرفته، تا رسیدن به معشوق و یا حتی قتل‌های از سر عصبانیت.

۵- The Trials Of Gabriel Fernandez

محاکمات گابریل هرناندز

بدون شک این سریال مستند نت‌فلیکس که درباره‌ی مرگ ناراحت‌کننده‌ی یک کودک توسط پدر و مادرش است، شما را بهم خواهد ریخت. بر اساس این سریال، علاوه بر پدر و مادر گابریل فرناندز ۸ ساله که آن‌چنان او را شکنجه کردند که از دنیا رفت، مددکار اجتماعی‌اش که نشانه‌هایی حاکی از در خطر بودن فرناندز را نادیده گرفته بود نیز در این قتل سهیم است. تماشای این سریال نه تنها شوکه‌برانگیز و سخت است، بلکه تماشای آن کاملا ضروری است. این سریال نه تنها متجاوزان را محکوم می‌کند بلکه سیستم را به خاطر اینکه اجازه می‌دهد کودکان متحمل چنین دردهایی بشوند، زیر سوال می‌برد.

۶- Don’t F**k With Cats: Hunting an Internet Killer

شکار یک قاتل سریالی

هر کسی که مدتی را صرف چرخیدن در اینترنت کرده باشد، می‌داند می‌توان هر چیز عجیب و غریبی را در این فضا پیدا کرد. اما یک قانون مهم بر روی اینترنت وجود دارد: هیچ‌گاه نباید حیوانات را اذیت کنید. و این دقیقا همان کاری است که قاتل کانادایی لوکا مگ‌نوتا انجام داد. ویدئوهای شکنجه‌ی گربه‌ی او توجه چند نفر را جلب کرد و از آن‌جایی که این مرد شروع به قتل انسان‌ها کرد، این افراد تلاش کردند هویت این هیولا را کشف کنند. این سریال نت‌فلیکس با شهروندانی معمولی مصاحبه می‌کند که بصورت خستگی‌ناپذیر تلاش کردند تا مگ‌نوتا را به پای میز محاکمه بکشانند.

۷- The Most Dangerous Animal Of All

خطرناک‌ترین حیوانات

در سریال «خطرناک‌ترین حیوانات»، مردی تلاش می‌کند درباره‌ی پدرش که او را در کودکی رها کرده است، اطلاعات کسب کند. اما هرچه بیشتر در مورد پدرش اطلاعات کسب می‌کند، ذهنش بیشتر به سمت یک تئوری عجیب پیش می‌رود: او فکر می‌کند پدرش همان قاتل بدنام زودیاک است، قاتلی زنجیره‌ای که منطقه‌ی سن‌فرانسیسکو را در دهه‌ی ۶۰ به خطر انداخته بود.

۸- Unabomber – In His Own Words

یونابامبر

در زمانی که همه‌ی ما در خانه‌هایمان قرنطینه شده‌ایم، شاید بهتر باشد با اولین کسی که خودش را قرنطینه کرد بیشتر آشنا شویم: تد ککزینسکی یا همان یونابامبر. مستند نت‌فلیکس بخش‌هایی از مصاحبه‌ی ککزینسکی را نشان می‌دهد. علاوه بر این، با افرادی که او را می‌شناختند نیز صحبت کرده است تا بتواند تصویری از اینکه چطور یک نابغه‌ی جوان که توسط سی‌آی‌ای استخدام شده بود به تروریستی تبدیل شد که در چند حمله‌ی بمبی توسط مرسولات پستی سه نفر را به قتل رسانده و ۲۳ نفر را زخمی کرد، ترسیم کند.

۹- Ted Bundy: Falling For A Killer

تد باندی: عاشق یک قاتل شدن

تد باندی به دو دلیل بدنام شده است: او یک قاتل زنجیره‌ای ترسناک بود که دست‌کم ۳۰ زن جوان را در سرتاسر آمریکا کشت و علاوه بر آن به شدت کاریزماتیک و خوش‌قیافه بود. در حقیقت تد باندی در یک رابطه‌ی طولانی مدت با الیزبات کندال بود و در طول این رابطه دست به کشتن زنان جوان می‌زد. او حتی به دختر کوچکش مالی نیز بسیار نزدیک بود. در سریال مستند آمازون «تد باندی: عاشق یک قاتل شدن»، کندال برای اولین بار در دهه‌های گذشته در این باره صحبت کرده است. این سریال مستند جرم‌های باندی را به کمک فردی نزدیک به او بررسی می‌کند، یادآوری ترسناک برای اینکه هیچ‌گاه نمی‌توانید افراد نزدیک به خود را به طور کامل بشناسید. (و چه زمانی بهتر از دوران قرنطینه برای یادآوری این نکته؟)

۱۰- Cold Justice

کلد جاستیس

سریال Cold Justice اکسیژن که تهیه‌کننده‌ی اجرایی آن دیک ولف است، داستان دادستان سابق هریس کانتی تگزاس، کری سیگلر و تیمی از بازپرسانش را دنبال می‌کند. این تیم نگاهی به پرونده‌های قتل حل نشده می‌اندازند. این تیم با یک گروه پلیس محلی همکاری می‌کنند؛ همکاری که به دستگیری، اعتراف گرفتن و به مجازات رساندن متهمین این پرونده‌ها منجر می‌شود. این تیم تا به این‌جای کار بیش از ۴۵ نفر را دستگیر کرده و ۱۸ فرد را محکوم کرده است.
این مطلب برگرفته از نوشته‌ی بکا ون سمبک در وبسایت oxygen است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید