برگزارکنندگان جشنواره فیلم کن از اضافه شدن ساخته جدید لارس فون تریه Lars von Trier کارگردان جنجال‌ساز دانمارکی به جمع فیلم‌های جشنواره امسال خبر دادند. به‌این‌ترتیب، بعد از هفت سال محرومیت از حضور در این رویداد سینمایی، فون تریه به کن بازخواهد گشت. فیلم‌ساز سرشناس دانمارکی بعد از اظهارنظر “غیرقابل‌قبول” در نشست خبری فیلم «مالیخولیا» Melancholia در جشنواره سال ۲۰۱۱، با خشم برگزارکنندگان این رویداد روبه‌رو شد. فون تریه ضمن ابراز همدردی با آدولف هیتلر، به شوخی خودش را یکی از افراد رژیم “نازی” معرفی کرده بود.
مدیران کن بلافاصله به اظهارات فیلم‌ساز دانمارکی واکنش نشان دادند و صحبت‌های او در نشست خبری فیلمش را “غیرقابل‌قبول، غیرقابل‌تحمل و در تضاد با آرمان‌های بشریت” توصیف کردند. بااین‌حال، تی‌یری فرمو دبیر هنری جشنواره در مصاحبه اخیرش با ایستگاه رادیویی “یوروپ ۱” به‌طور ضمنی از انجام مذاکرات برای دعوت دوباره از فون تریه برای حضور در کن خبر داده است. هم‌زمان، خبری منتشرشده مبنی بر این‌که فیلم جدید این کارگردان با عنوان «خانه‌ای که جک ساخت» The House That Jack Built در روزهای آینده آماده نمایش خواهد شد.به نوشته گاردین، فرمو در جواب این پرسش که آیا گفته‌هایش به معنای اضافه شدن فیلم جدید فون تریه به جمع فیلم‌های جشنواره امسال است، گفت: “منظورم همین بود.”
فون تریه ساخته جدیدش را اثری در ستایش این اندیشه که زندگی شرور و بی‌عاطفه است، توصیف کرده است. «خانه‌ای که جک ساخت» با بازی مت دیلن در نقش قاتلی سریالی مقابل دوربین رفته است. فون تریه داستان زنجیره‌ای از قتل‌هایی را که این شخصیت طی ۱۲ سال مرتکب شده، در برابر دوربینش به تصویر کشیده است.
انتظار می‌رود واکنش‌ها به ساخته جدید فون تریه دوقطبی باشد، خصوصاً این‌که به گفته منابع آگاه، فیلم حاوی “صحنه‌های بی‌نهایت خشونت‌آمیز و بی‌رحمانه” است و از این بابت، با دیگر فیلم مناقشه‌انگیز فون تریه «دجال» Antichrist که سال ۲۰۰۹ به نمایش درآمد، قابل‌مقایسه است.
منبع: ایندی‌وایر

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید