فیلم‌های اخیر کلینت ایستوود Clint Eastwood (مثل «مول» The Mule) برپایه داستان‌های واقعی ساخته شده و او هنوز هم به دنبال داستان‌هایی بر اساس واقعیت است. در واقع، او به یکی از پروژه‌های قدیمی‌اش رجوع کرده و درحال مذاکره با فاکس/دیزنی دربارهٔ ساخت «تصنیف ریچارد جول» است.
بیلی ری Billy Ray نویسندهٔ «کاپیتان فیلیپس» Captain Phillips فیلم‌نامهٔ این پروژه را براساس مقاله‌ای در مجله ونیتی‌فر به قلم ماری برنر Marie Brenner نوشته است. داستان روایت المپیک تابستانی ۹۶ در آتلانتا است. جول که به‌عنوان نگهبان امنیتی در این رویداد حضور دارد، پس از مشکوک شدن به کوله‌پشتی حمل‌کننده بمب در محوطه ورزشی نتوانست جلوی انفجار آن را بگیرد و متأسفانه این واقعه دو کشته و ۱۱۱ زخمی به جا گذاشت. با این حال او به یک قهرمان تبدیل شد. چند روز بعد FBI به او مشکوک شد و جنجال‌های زیادی در این باره رخ داد. سه ماه بعد، بی‌گناهی جول تأیید شد.
ایستوود در سال ۲۰۱۵ قصد ساخت این فیلم را با حضور جونا هیل Jonah Hill و لئوناردو دی‌کاپریو داشت. حالا آنها تنها جزو تهیه‌کنندگان این پروژه خواهند بود و احتمالا فیلم‌برداری کار از تابستان شروع خواهد شد.
این مقاله برگرفته از نوشتهٔ جیمز وایت James White در سایت empireonline.com است.

 

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید