برخلاف علائم تکراری شدن مجموعه، «ماشین‌ها ۳» Cars 3 سلطان جاده‌های باکس آفیس آمریکای شمالی در آخر هفته بود.


اشتباه نکنید، «واندر وومن» به فروش تحسین‌برانگیز خود ادامه می‌دهد و با سقوط اندک ۴۰ درصدی در آمریکا ۴۰.۸ میلیون دلار فروخت که جمع فروش داخل آمریکا را به ۲۷۴.۶ میلیون دلار رساند. این فیلم شرکت برادران وارنر Warner Bros. به کارگردانی پتی جنکینس Patty Jenkins یکی از بهترین آخر هفته‌های سوم را در تاریخ فیلم‌های ابرقهرمانی گذراند. در دنیا هم جایگاه «واندر وومن» تقریباً همین‌قدر خوب بود و با فروش ۳۹.۵ میلیون دلاری به جمع کل فروش خارجی ۲۹۷.۲ میلیون دلار و جمع فروش جهانی ۵۷۱.۸ میلیون دلار رسید.
در روزهای آینده «واندر وومن» فیلم سال ۲۰۰۸ به نام «ماما میا!» Mama Mia! (با ۶۰۹، ۸ میلیون دلار فروش) که در همین موقع از سال اکران شد را از صدر جدول پرفروش‌ترین فیلم بلند تاریخ با کارگردان زن، بدون در نظر گرفتن تورم، کنار بزند.
«ماشین‌ها ۳» امتیاز A سینمااسکور را به دست آورد. این یعنی تمام ۱۸ فیلم شرکت پیکسار Pixar امتیازهای برتر کسب کرده‌اند. همچنین، این شانزدهمین فیلم پیکسار Pixar است که در اکران خود مقام اول را دارا هست.بااین‌وجود، «ماشین‌ها ۳» ۱۹٪ کمتر از اکران «ماشین‌ها ۲» در داخل آمریکا در سال ۲۰۱۱ به مقدار ۶۶.۱ میلیون دلار که درنهایت در دنیا ۵۶۲.۱ میلیون دلار فروخت، فروش داشت. قسمت اول این مجموعه که در سال ۲۰۰۶ به سالن‌های سینما آمد، در آمریکا ۶۰.۱ میلیون دلار اکران داشت و در دنیا نهایتاً ۴۶۲.۲ میلیون دلار فروخت. در کل، مجموعه‌ی «ماشین‌ها» سودآوری فراوانی برای دیزنی Disney داشته است.
قسمت سوم این مجموعه درباره‌ی لایتنینگ مک‌کویین افسانه‌ای Lightning McQueen (با صداپیشگی اوون ویلسون Owen Wilson) است که توسط ماشین‌های مسابقه‌ای بسیار سریع نسل جدید در ورزشی که عاشق آن است از دور خارج می‌شود. او از یک دختر جوان تکنیسین مسابقه (با صداپیشگی کریستلا آلونزو Cristela Alonzo) سعی می‌کند به بازی برگردد.
دیوید هولیس، رئیس پخش دیزنی، گفت:

“ما از این شروع بسیار خوشحالیم و منتظر موفقیت‌های بیشتر جهانی هستیم. «ماشین‌ها» همچنان یک مجموعه‌ی مهم برای شرکت است و واکنش‌ها به این داستان جدید و شخصیت‌ها بسیار مسرت‌بخش است. ثبات پیکسار یک مزیت رقابتی برجسته در دنیای امروز است.”

عنوان بزرگ دیگر آخر هفته، فیلم زندگی‌نامه‌ای توپاک شکور Tupac Shakur به نام «همه‌ی نگاه‌ها به من» All Eyez on Me به کارگردانی بنی بوم Benny Boom بود. این فیلم که در جایگاه سوم قرار گرفت با ۲۷.۱ میلیون دلار فروش از ۲۴۷۱ سالن سینما، فراتر از انتظارات ظاهر شد.شرکت کدبلک فیلمز Codeblack Films، از شرکت‌های لاینزگیت Lionsgate، با این شرکت در ساخت این فیلم که در چهل و ششمین سالروز تولد این رپر افسانه‌ای اکران شد، همکاری کرد. این فیلم که نام آن برگرفته از چهارمین آلبوم استودیویی شکور Shakur است تعدادی از آهنگ‌های او را در خود دارد.
این فیلم زندگی‌نامه‌ای با بازی دمیتریوس شیپ جونیور Demetrius Shipp Jr. امتیاز A از سینمااسکور گرفت. بازیگران دیگر ازجمله کت گراهام Kat Graham است در نقش جیدا پینکت اسمیت Jada Pinkett-Smith که به شکور Shakur بسیار نزدیک بود. (جیدا پینکت اسمیت plays Jada Pinkett-Smith می‌گوید فیلم “بسیار دردناک ” است.) بیش از نیمی از تماشاگران، آفریقایی-آمریکایی بودند (۵۲ درصد) و پس‌ازآن سفید‌پوست‌ها (۲۲ درصد)، اسپانیایی تبارها (۱۹ درصد) و آسیایی‌ها و دیگران. این مانند تقسیم‌بندی تماشاگران «مستقیم بیرون کامپتن» Straight Outta Compton است که دو تابستان قبل با بیش از ۶۰ میلیون دلار فروش اکران شد.
کووینسی نیوول، قائم‌مقام اجرایی کدبلک گفت: “او شخصیت برجسته‌ای در فرهنگ هیپ‌هاپ است. ما درباره‌ی یافتن فیلم‌های هاردکور و استفاده از آن‌ها در راستای این فیلم بسیار سرسخت بودیم.”
«مومیایی» The Mummy شرکت یونیورسال Universal با ۱۳.۹ میلیون دلار فروش از ۴۰۳۴ منطقه در مقام چهارم قرار گرفت و با جمع کلی ۵۶.۶ میلیون دلار در آمریکا فروش ۱۰ روزه‌ی خود تا یکشنبه را بست. درحالی‌که این فیلم با درخشش تام کروز Tom Cruise شاید در آمریکا عقب‌افتاده باشد، اما در خارج از آمریکا فروشی قوی دارد و آخر هفته را با ۵۳ میلیون دلار فروش از ۶۸ مارکت به پایان برد که جمع فروش خارجی آن را به ۲۳۹.۱ میلیون دلار و جمع فروش جهانی را به ۲۹۵.۶ میلیون دلار رساند.در آمریکای شمالی، اخبار سختی برای «شب سخت» Rough Night به گوش می‌رسید. این فیلم مثبت ۱۷ سال با ۸.۱ میلیون دلار فروش از ۳۱۶۲ سالن سینما شکست سختی خورد. در این فیلم که با هزینه‌ی ۲۰ میلیون دلاری ساخته شد، اسکارلت جوهانسون Scarlett Johansson، ایلانا گلیزر Ilana Glazer، کیت مک‌کینون Kate McKinnon، جیلیان بل Jillian Bell و زویی کراویتز Zoe Kravitz در نقش گروه دوستانی که برای یک جشن مجردی آخر هفته‌ی طولانی دورهم جمع می‌شوند، ایفای نقش می‌کنند.
در سورپرایزی ناراحت‌کننده «شب سخت» Rough Night توسط فیلم ترسناک زن محور «۴۷ متر پایین» ۴۷ Meters Down با بازی مندی مور Mandy Moore و کلر هولت Claire Holt مغلوب شد. این فیلم اولین عنوان قابل‌توجه از شرکت پخش فیلم اینترتینمنت استودیوز Entertainment Studios که توسط براین آلن Byron Allen پایه‌گذاری شده است، به‌حساب می‌آید و با فروش ۱۱ میلیون دلاری از ۲۲۷۰ سالن سینما در جایگاه پنجم قرار گرفت.
«شب سخت» امتیاز C+ از سینمااسکور گرفت درحالی‌که امتیاز «۴۷ متر پایین» C بود.در باکس آفیس اختصاصی فیلم «کتاب هنری» The Book of Henry شرکت فوکس فیچرز Focus Features به کارگردانی کالین ترورو Colin Trevorrow در ۵۷۹ سالن سینما با ۱.۴ میلیون دلار فروش اکران شد.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید