فیلم انیمیشنی «داستان اسباب‌بازی‌ها ۴» از کمپانی‌های پیکسار و دیزنی که مورد استقبال منتقدین قرار گرفته است، به صدر جدول باکس آفیس آمریکای شمالی پرواز کرد و آخر هفته را با فروش ۱۱۸ میلیون دلاری در اکران خود به پایان رساند، که علی‌رغم پایین‌تر بودن مقدار فروش آن از انتظارات و پیش‌بینی‌ها، یکی از بزرگ‌ترین اکران‌های تاریخ برای یک فیلم انیمیشنی محسوب می‌شود.
این فیلم انیمیشنی خانوادگی همزمان در چندین مارکت خارجی هم اکران شد و توانست با فروختن ۱۲۰ میلیون دلار در آن‌ها، جمع فروش جهانی خود را به ۲۳۸ میلیون دلار برساند، که رکوردی برای این ژانر محسوب می‌شود.

این فیلم فروش بسیار بالایی در آمریکای جنوبی و اروپا داشت، اما در چین به مشکل برخورد، و توانست تنها ۱۳.۴ میلیون دلار بفروشد.
با ورود به آخر هفته پیش‌بینی‌های پیش از اکران گزارش می‌کردند که «داستان اسباب‌بازی‌ها ۴» با ۱۴۰ میلیون دلار تا ۱۶۵ میلیون دلار فروش در آمریکای شمالی اکران خواهد شد. در هر صورت باکس آفیس تابستانی پس از تجربه‌ی چند دست‌انداز و ناهمواری متوالی به این پیروزی نیاز داشت. این فیلم سومین عنوان اکران شده در سال ۲۰۱۹ است که در اکرانش مرز فروش ۱۰۰ میلیون دلار را رد می‌کند، و چهارمین اکران برتر را برای دیزنی تا به اینجای سال رقم می‌زند.

childs play

عناوین دیگر پیکسار از جمله «شگفت‌انگیزان ۲» (با ۱۸۳ میلیون دلار فروش) و «در جستجوی دوری» (با ۱۳۵ میلیون دلار فروش) به ترتیب در صدر جدول پرفروش‌ترین انیمیشن‌ها قرار دارند، و پس از آن‌ها «شرک ۳» از دریم‌ورکس انیمیشن (با ۱۲۵ میلیون دلار فروش) است.
تفاوتی که میان «داستان اسباب‌بازی‌ها ۴» و عناوین قبلی پیکسار وجود دارد این است که آن‌ها یک هفته زودتر در تعطیلات آخر هفته‌ی روز پدر اکران شدند، اما این‌بار پیکسار مجبور بود با فیلم رقیب «زندگی سری حیوانات خانگی» مقابله کند.

جایگاه دوم جدول باکس آفیس پس از «داستان اسباب‌بازی‌ها ۴» متعلق به «بازی بچه‌» بود. این فیلم از یونایتد آرتیستس، بازآفرینی از فیلم سال ۱۹۸۸، درباره‌ی یک عروسک خطرناک به نام چاکی است. این فیلم ترسناک مثبت ۱۷ سال با ۱۴ میلیون دلار فروش در ۳۰۰۷ منطقه اکران شد و عملکردی پایین نسبت به انتظارات از خود نشان داد.
مارک همیل و آبری پلازا در «بازی بچه‌» بازی کرده‌اند. این فیلم امتیاز ۶۰ درصد در وب‌سایت راتن تومیتوز دریافت کرده است، در حالی‌که مخاطبان به آن امتیاز C+ در سینمااسکور داده‌اند.

عملکرد «آنا»، سومین عنوان جدید آخر هفته در آمریکا، هم تعریفی نداشت. این فیلم به کارگردانی فیلم‌ساز جنجالی لوک بسون ساخته شده و لاینزگیت و سامیت مسئولیت پخش آن در آمریکای شمالی را به عهده گرفته‌اند. این فیلم جنایی ۳.۵ میلیون دلار در ۲۱۱۴ سالن سینما فروخت، که بدترین اکران در میان فیلم‌های بسون به حساب می‌آید.
این همچنین پایین‌ترین اکران برای هلن میرن و لوک ایوانز، که در این فیلم نقش مقابل ساشا لاس را بازی می‌کند، محسوب می‌شود. آن دسته از مخاطبانی که به تماشای «آنا» رفته‌اند به آن امتیاز B+ دادند.
از میان فیلم‌های باقی‌مانده از هفته‌های گذشته، «علاءالدین» از کمپانی دیزنی در پنجمین آخر هفته‌ی خود جایگاه نسبتا بالایی را در جدول حفظ کرد، و با فروش ۱۲.۲ میلیون دلاری به جمع فروش ۲۸۷.۵ میلیون دلار در داخل آمریکا و ۸۱۰.۱ میلیون دلار در جهان دست یافت، و در جایگاه سوم جدول باکس آفیس قرار گرفت.

آنا لوک بسون

«مردان سیاه‌پوش: بین‌المللی» از سونی با افت ۶۴ درصدی در دومین آخر هفته‌اش توانست ۱۰.۸ میلیون دلار بفروشد و ضمن قرار گرفتن در جایگاه چهارم جدول، جمع فروش داخلی خود را به ۵۲ میلیون دلار برساند. این فیلم با ۳۰.۲ میلیون دلار فروش در خارج از آمریکا به جمع فروش خارجی ۱۲۹.۴ میلیون دلار و جمع فروش جهانی ۱۸۲.۱ میلیون دلار دست یافت.
«زندگی سری حیوانات خانگی» با ۱۰.۸ میلیون دلار فروش در سومین آخر هفته‌ی خود به جمع فروش داخلی ۱۲۹.۴ میلیون دلار و جمع فروش جهانی ۱۹۴.۲ میلیون دلار رسید و در جایگاه آخر جدول پنج فیلم برتر باکس آفیس آمریکای شمالی جای گرفت.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید