«شزم!» Shazam! نیو لاین New Line و دی‌سی DC در دومین آخر هفته‌ی خود با ۲۵.۱ میلیون دلار فروش از ۴۳۰۶ سالن سینما صدرنشین جدول باکس آفیس آخر هفته بود و به فیلم ابرقهرمانی رقیب، «هل‌بوی» Hellboy امان نفس کشیدن نداد.
«شزم!» Shazam! با افت تحسین‌برانگیز ۵۳ درصدی، آخر هفته‌ی سرگرم‌کننده‌ای را برای کودکان و خانواده‌ها رقم زد. جمع فروش ده روزه‌ی این فیلم در داخل آمریکا به ۹۴.۹ میلیون دلار می‌رسد. این فیلم در خارج از آمریکا هم در کنار عناوین وسترن، با ۳۵.۹ میلیون دلار فروش و جمع فروش جهانی ۲۵۸.۸ میلیون دلار صدرنشین بود. در میان مارکت‌های خارجی، چین با ۴۰.۴ میلیون دلار فروش پررونق‌ترین بود، و پس از آن انگلستان با ۱۱.۷ میلیون دلار و مکزیک با ۱۰.۱ میلیون دلار فروش قرار داشتند.«کوچولو» Little از کمپانی یونیورسال Universal — کمدی جدید با موضوع جابجایی بدن‌ها با نقش‌آفرینی رجینا هال Regina Hall، مارسی مارتین Marsai Martin و ایسا ری Issa Rae — هم با فروش ۱۵.۵ میلیون دلاری در ۲۶۶۷ سالن سینما در جایگاه دوم قرار گرفت و عرصه را بر «هل‌بوی» Hellboy تنگ کرد.
«هل‌بوی» Hellboy که در جایگاه سوم جای گرفت، توانست پس از هجمه‌ی شدید منتقدان و دریافت امتیاز C در سینمااسکور از سوی مخاطبان، فروش ۱۲ میلیون دلاری از ۳۳۰۳ سالن سینما داشته باشد.این فیلم مثبت ۱۷ سال کمپانی‌های لاینزگیت Lionsgate و میلنیوم Millennium تخمین زده می‌شد فروشی بین ۱۶ میلیون دلار تا ۲۱ میلیون دلار را تجربه کند.
این فیلم ۵۰ میلیون دلاری به کارگردانی نیل مارشال Neil Marshall (کارگردان «نزول» The Descent و «بازی تاج و تخت» Game of Thrones) عملکردی بسیار پایین‌تر از دو قسمت قبلی این مجموعه فیلم، که هر دو به کارگردانی گیرمو دل تورو Guillermo del Toro ساخته شده بودند، داشت. در سال ۲۰۰۴، «هل‌بوی» Hellboy با ۲۳.۲ میلیون دلار فروش اکران شد، در حالی‌که «هل‌بوی ۲: ارتش طلایی» Hellboy II: The Golden Army در اکران خود ۳۴.۵ میلیون دلار، بدون در نظر گرفتن تورم، فروخت.

هر دو فیلم به نقش‌آفرینی ران پرلمن Ron Perlman ساخته شده بودند. این بار، دیوید هاربر David Harbour (بازیگر فیلم «چیزهای عجیب» Stranger Things) نقش اصلی آن‌را بازی می‌کند. میلا یوویچ Milla Jovovich، یان مک‌شین ،Ian McShane ساشا لین Sasha Lane، دنیل دی کیم Daniel Dae Kim، و توماس هیدن چرچ Thomas Haden Church هم در این فیلم به نقش‌آفرینی پرداخته‌اند.
«کوچولو» Little به کارگردانی تینا گوردون Tina Gordon، و تهیه‌کنندگی ویل پکر Will Packer، درباره‌ی رئیس یک شرکت است که یک روز صبح در کالبد خود ۱۳(با بازی مارتین Martin) ساله‌اش از خواب بیدار می‌شود. «کوچولو» Little امتیاز B+ در سینمااسکور دریافت کرد، در حالی‌که مخاطبان آفریقایی‌-آمریکایی‌تبار ۴۳ درصد از خریداران بلیت را تشکیل دادند.این فیلم در خارج از آمریکا در ۱۱ مارکت اول خود اکران شد و با ۱.۹ میلیون دلار فروش به جمع فروش جهانی ۱۷.۴ میلیون دلار رسید.
در بقیه‌ی جدول باکس آفیس آمریکای شمالی، «گورستان حیوانات خانگی» Pet Sematary از پارامونت Paramount در دومین آخر هفته‌ی خود پس از افت حدود ۶۰ درصدی، با ۱۰ میلیون دلار فروش در جایگاه چهارم قرار گرفت. جمع فروش این فیلم در داخل آمریکا به ۴۱.۱ میلیون دلار می‌رسد.
«دامبو» Dumbo از تیم برتون Tim Burton و دیزنی Disney با ۹.۲ میلیون دلار فروش در سومین آخر هفته‌ی خود به جمع فروش مایوس‌کننده‌ی ۸۹.۹ میلیون دلار و جمع فروش جهانی ۲۶۶.۹ میلیون دلار رسید و در آخرین رده‌ی جدول پنج فیلم برتر باکس آفیس آمریکای شمالی قرار گرفت (جمع فروش این فیلم در خارج از آمریکا ۲۲میلیون دلار بود).

«کاپیتان مارول» Captain Marvel از کمپانی‌های دیزنی Disney و مارول Marvel با ۸.۶ میلیون دلار فروش در جایگاه ششم قرار گرفت و جمع فروش جهانی خود را به رقم خیره‌کننده‌ی ۱.۰۶ میلیارد دلار رساند.
«ما» Us از یونیورسال Universal و جردن پیل Jordan Peele در چهارمین آخر هفته‌ی خود با ۶.۹ میلیون دلار فروش در جایگاه هفتم قرار گرفت و جمع فروش داخلی خود را به ۱۶۳.۵ میلیون دلار و جمع فروش جهانی را به ۲۳۶ میلیون دلار رساند.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید