«سرنوشت خشمگین» Fate of the Furious پیروز می‌شود؛ «چگونه یک لاتین‌تبار عاشق باشیم» How to Be a Latin Lover و «باهوبالی ۲» Baahubali 2، «دایره» The Cirlce را پشت سر می‌گذارند.
در یک اتفاق غافل‌گیرکننده، «چگونه یک لاتین‌تبار عاشق باشیم» How to Be a Latin Lover و فیلم هندی «باهوبالی ۲» Baahubali 2 هردو فیلم جدید پیشرفته‌ی اما واتسون Emma Watson را در باکس آفیس آمریکای شمالی در آخر هفته‌ی بی سر و صدای اخیر پیش از شروع فصل تابستان، پشت سر می‌گذارند.

در مجموع، «سرنوشت خشمگین» Fate of the Furious شرکت یونیورسال Universal در سومین آخر هفته‌ی خود با ۱۹.۴ میلیون دلار فروش از ۴۰۷۷ سالن سینما و با جمع فروش داخلی ۱۹۲.۷ میلیون دلار، در صدر جدول قرار گرفت. هشتمین فیلم از این مجموعه‌ی اکشن پس از فروش عظیم ۸۶۷.۶ میلیون دلاری خارج از آمریکا، از جمله فروش ۳۶۱ میلیون دلاری در چین که رکورد جدیدی است، مرز ۱ میلیارد دلار را رد کرد.

 

پس از آن، «چگونه یک عاشق لاتین‌تبار باشیم» How to Be a Latin Lover با ۱۲ میلیون دلار فروش از تنها ۱۰۰۰ سالن سینما در مقام دوم قرار گرفت و بسیار فراتر از انتظارات ظاهر شد، و بزرگترین اکران شرکت پنتلیون Pantelion تا به حال است. شرکت پنتلیون Pantelion به منظور ساختن فیلم‌هایی که مخاطب هدف آن‌ها اسپانیایی زبان‌ها هستند ساخته شده و متعلق به شرکت‌های لاینزگیت Lionsgate و تله ویسا Televisa است.

این کمدی — که هم به انگلیسی و هم به اسپانیایی در دسترس است — با درخشش بازیگر مکزیکی اوگینو دربز Eugenio Derbez (بازیگر فیلم «بدون دفترچه‌ی راهنما» Instructions Not Included) و سلما هایک Salma Hayek ساخته شده است. داستان درباره‌ی مرد عیاشی است که پس از ۲۵ سال زندگی مشترک همسرش از او جدا می‌شود و باید با خواهرش زندگی کند. راب لو Rob Lowe، کریستن بل Kristen Bell، رافائل آلخاندرو Raphael Alejandro، راکل ولچ Raquel Welch و راب ریگل Rob Riggle در این فیلم بازی می‌کنند. نزدیک ۹۰ درصد خریداران بلیط اسپانیایی زبان بودند.

 دیوید اشپیتز، مدیر پخش لاینزگیت می‌گوید: ما با علم به این‌که اوگینو یک ستاره‌ی بزرگ است فیلم را پیش بردیم.

«چگونه یک لاتین‌تبار عاشق باشیم» تنها فیلم مختص مخاطبان خاص نبود که عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت. «باهوبالی ۲» Baahubali 2 با فروش ۱۰.۱ میلیون دلاری از نزدیک ۴۵۰ سالن سینما، در مقام سوم قرار گرفت. این بزرگترین اکران یک فیلم هندی در آمریکا است. یک دور در ۴۵ سالن آی‌مکس Imax رونق ۱.۸ میلیون دلاری به همراه داشت، که رکوردی برای سالن‌های آی‌مکس Imax برای یک فیلم زبان خارجی محسوب می‌شود.

«باهوبالی ۲» که در آخر هفته در هند اکران شد، و همچنین ادامه‌ی فیلم پرفروش ۲۰۱۵ «باهوبالی: سرآغاز» Baahubali: The Beginning است، توجهات را به صنعت فیلم هند جنوبی جلب می‌کند، که معمولا بخاطر وجود بالیوود هندی‌زبان مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد. این فیلم ادامه‌ی داستان دو شاهزاده‌ی پسرعمو در یک قلمروی باستانی خیالی است که با یکدیگر اختلاف دارند و در آن پرابهاس Prabhas، رانا داگوباتی Rana Daggubati، تمنا باتیا Tamannaah و آنوشکا شتی Anushka Shetty بازی می‌کنند.

هیچ‌کس توقع نداشت «باهوبالی ۲» یا «چگونه یک لاتین‌تبار عاشق باشیم»، «دایره» The Circle را دور بزنند، که در آن اما واتسون — که فیلم بسیار پرفروش «دیو و دلبر» Beauty and the Beast را پشت سر گذاشته است — در کنار تام هنکس Tom Hanks بازی می‌کند.

«دایره» به کارگردانی جیمز پانسالت James Ponsoldt با فروش ۹.۳ میلیون دلاری از ۳۱۶۳ سالن سینما، پس از به صلابه کشیده شدن توسط منتقدان و تماشاگران، که به این فیلم امتیاز D+ سینمااسکور دادند، در مقام چهارم جدول قرار گرفت. با ورود به آخر هفته، شرکت اروپاکورپ EuropaCorp و اس‌تی‌ایکس اینترتینمنت STX Entertainment به فروش ۱۲ میلیون دلاری فکر می‌کردند.

«دایره» که فیلمی است درباره‌ی تجاوز به حریم خصوصی در عصر اینترنت، در آینده‌ای نزدیک در یک شرکت تکنولوژی‌های نوین روایت می‌شود که در آن یک کارمند جدید (واتسون) پرده از نقشه‌ای برمی‌دارد که زندگی دوستان، خانواده و جامعه‌ی او را تحت تاثیر قرار خواهد داد. اروپاکورپ EuropaCorp این پروژه که بر اساس داستان دیو اگرز Dave Eggers است را به قیمت ۸ میلیون دلار از والتر پارکس/مک‌دونالد Parkes/MacDonald و ایمج نیشن ابو ظبی Image Nation Abu Dhabi خرید و اس‌تی‌ایکس اینترتینمنت STX Entertainment پخش آن‌را به عهده گرفت.

جان بویگا John Boyega، کارن گیلان Karen Gillan، الار کولترین Ellar Coltrane، پتن اسوالت Patton Oswalt، و بیل پکستون Bill Paxton در این درام ۱۸ میلیون دلاری بازی می‌کنند.

در بقیه‌ی جاها، شرکت بلوم‌هاوس «تردستی» Sleight، ساخته‌ی جی. دی. دیلارد J.D. Dillard را در ۵۰۰ سالن سینما با ۱.۷ میلیون دلار فروش اکران کرد. این فیلم، که اکران اولیه‌ی آن در جشنواره‌ی فیلم سان‌دنس ۲۰۱۷ Sundance بود، درباره‌ی یک شعبده‌باز خیابانی جوان است که باید از حقه‌ها و تیزی خود استفاده کند تا خواهرش را از آدم‌ربایان نجات دهد.

عنوان بزرگ آخر هفته در خارج از آمریکا، «نگهبانان کهکشان بخش ۲» Guardians of the Galaxy Vol. 2 از شرکت‌های مارول Marvel و دیزنی Disney بود که ۱۰۱ میلیون دلار از ۳۷ مارکت اول خود فروخت، ۵۷ درصد جلوتر از اولین فیلم با مقایسه‌ی مناطق فروش یکسان.

در بریتانیا با ۱۵.۵ میلیون دلار فروش دومین فروش بزرگ سال پس از «دیو و دلبر» را رقم زد. این فیلم همچنین در استرالیا (۱۱.۶ میلیون دلار)، آلمان (۸.۳ میلیون دلار)، فرانسه (۷.۹ میلیون دلار)، مکزیک (۷.۶ میلیون دلار)، برزیل (۶.۹ میلیون دلار)، ایتالیا (۴.۱ میلیون دلار) و اندونزی (۳.۴ میلیون دلار) فروش داشت.

«نگهبانان کهکشان بخش ۲» Guardians of the Galaxy Vol. 2 تا جمعه در آمریکا پخش نمی شود و هنوز مارکت‌های بزرگی برای اکران دارد، ازجمله چین، کره‌ی جنوبی و روسیه.

«سرنوشت خشمگین» در فروش خارج از آمریکا با ۶۸.۴ میلیون دلار دیگر، در رتبه‌ی دوم قرار گرفت.

 

 

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید