برای اولین بار در تاریخ، دو فیلم انیمیشنی — «رالف اینترنت را خراب می‌کند» Ralph Breaks the Internet و «گرینچ» The Grinch — دو جایگاه اول جدول باکس آفیس را برای دومین هفته‌ی متوالی تصاحب کردند و قدرت خرید خانواده‌ها را اثبات کردند.
«رالف ۲» Ralph 2 از استودیوی انیمیشن‌سازی دیزنی Disney برای سومین آخر هفته‌ی متوالی جایگاه خود در صدر جدول باکس آفیس را حفظ کرد و با ۱۶.۱ میلیون دلار فروش در داخل آمریکا توانست جمع فروش داخلی خود را به ۱۱۷.۳ میلیون دلار و جمع فروش جهانی خود را به ۱۴۰.۹ میلیون دلار رساند.«گرینچ» The Grinch، فیلم کمپانی‌های ایلومینیشن Illumination و یونیورسال Universal با تم تعطیلات، با بهره بردن از داستان خود که تم تعطیلات دارد توانست در پنجمین آخر هفته‌ی خود ۱۵.۲ میلیون دلار بفروشد و جمع فروش خود در داخل آمریکا را به ۲۲۳.۵ میلیون دلار و جمع فروش جهانی خود را به ۳۲۲.۴ میلیون دلار تا به امروز، برساند.

هیچ اکران جدیدی در سینمای آمریکا در آخر هفته‌ای که گذشت وجود نداشت چون استودیوها برای کریسمس آماده می‌شوند و این دو فیلم خانوادگی از این فرصت بهترین استفاده را کردند. پارامونت Paramount هم از این فرصت استفاده کرد و اسپین‌آف «تبدیل شوندگان» Transformers به نام «بامبل‌بی» Bumblebee به کارگردانی تراویس نایت Travis Knight و نقش‌آفرینی هیلی استاینفلد Hailee Steinfeld را جمعه شب در ۳۲۶ سالن سینما به نمایش درآورد. این استودیو و کام‌اسکور Comscore آماری از فروش این فیلم منتشر نمی‌کنند اما اعلام کرده‌اند که فروش خوبی داشته است. نقد‌ها و بازخوردها به فیلم از روز شنبه شروع شده است؛ «بامبل‌بی» Bumblebee در حال حاضر در وب‌سایت راتن تومیتوز Rotten Tomatoes امتیاز خیره‌کننده‌ی ۱۰۰ درصد را به دست آورده است.

بزرگ‌ترین اتفاق آخر هفته در خارج از آمریکا اکران «آکوامن» Aquaman در چین بود. این فیلم دو هفته پیش از آن‌که در سالن‌های سینمای ایالات‌متحده اکران شود توانست فروش استثنایی ۹۳.۴ میلیون دلاری را در اکران خود در چین رقم بزند که بهترین اکران فیلم‌های اقتباسی از کمیک‌های دی‌سی DC محسوب می‌شود و همچنین رکورد اکران‌های ماه دسامبر را هم شکسته است. سالن‌های آی‌مکس Imax در چین حدود ۱۰ میلیون دلار برای این فیلم درآمد به ارمغان آوردند.

فیلم «کرید ۲» Creed II از کمپانی‌های ام‌جی‌ام MGM و نیولاین New Line همچنان در سومین آخر هفته‌ی خود با سرسختی به مبارزه ادامه می‌دهد. این فیلم با فروختن ۱۰.۳ میلیون دلار توانست به جمع فروش ۹۶.۵ میلیون دلار در داخل آمریکا دست یابد.
«جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد» Fantastic Beasts: Crimes of Grindelwald و «حماسه‌ی کولی» Bohemian Rhapsody به ترتیب با فروش ۶.۸ میلیون دلار و ۶ میلیون دلار در جایگاه‌های چهارم و پنجم جدول باکس آفیس آمریکای شمالی قرار گرفتند. جمع فروش داخلی «جانوران شگفت‌انگیز» Fantastic Beasts در این آخر هفته به ۱۴۵.۲ میلیون دلار رسید.

درحالی‌که عملکرد «حماسه‌ی کولی» Bohemian Rhapsody با توجه به این‌که آخر هفته‌ی ششم خود را سپری می‌کرد و جمع فروش خود در داخل آمریکا را به ۱۷۳.۶ میلیون دلار رساند، بی‌نظیر بود. این فیلم زندگی‌نامه‌ای درباره‌ی گروه موسیقی کویین Queen توانست ۲۹.۲ میلیون دلار در ۷۲ مارکت بفروشد و جمع فروش خارجی خود را به ۴۲۳ میلیون دلار و جمع فروش جهانی را به ۵۹۶.۶ میلیون دلار برساند.
«جنایات گریندل‌والد» Crimes of Grindelwald بیست و دو میلیون دلار دیگر در خارج از آمریکا فروخت و جمع فروش خارجی خود را به ۴۲۳.۳ میلیون دلار و جمع فروش جهانی را به ۵۶۸.۵ میلیون دلار رساند.

بازپخش «لیست شیندلر» Schindler’s List به کارگردانی استیون اسپیلبرگ Steven Spielberg توسط یونیورسال Universal در بیش از ۱۰۰۰ سالن سینما در آستانه‌ی بیست و پنجمین سالگرد اکرانش فروش ۰۰۰ ،۵۵۱ دلاری را برای این فیلم برنده‌ی جایزه‌ی اسکار رقم زد. (بازپخش‌ها معمولاً فروش قابل‌توجهی ندارند و «لیست شیندلر» Schindler’s List هم از این قاعده مستثنا نبود.)

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید