«مردان سیاه‌پوش: بین‌المللی» از کمپانی سونی فروش خوبی داشته و در باکس آفیس خارجی با ۷۴ میلیون دلار فروش از ۵۶ منطقه، صدرنشین شده است.
این فیلم که در اکران خود در آمریکای شمالی ۲۸ میلیون دلار فروخت، عنوان اخیر مجموعه‌ی اکشن و علمی-تخیلی «مردان سیاه‌پوش» است که در اکران خود در باکس آفیس جهانی ۱۰۲ میلیون دلار فروخت. «مردان سیاه‌پوش: بین‌المللی» با درخشش تسا تامپسون و کریس همسورث که بازیگران «ثور: راگناروک» بودند، درباره‌ی تیم شدن دوباره‌ی آن‌ها در ماموریتی است که این بار طی آن باید از زمین در مقابل قلدرهای کهکشان محافظت کنند.

اف. گری گری چهارمین قسمت این مجموعه را کارگردانی کرده است، که ۲۵ سال پس از اولین قسمت آن با نقش‌آفرینی ویل اسمیت و تامی لی جونز اکران می‌شود. سونی و کلمبیا پیکچرز با همکاری تنسنت پیکچرز و همیسفیر مدیا کپیتال، ۱۱۰ میلیون دلار بودجه‌ی تولید این فیلم را تامین کردند.
«مردان سیاه‌پوش: بین‌المللی» قوی‌ترین اکران را در چین داشت، که در آن ۲۶.۳ میلیون دلار بلیت سینما فروخت. سایر مارکت‌های پرفروش عبارت‌اند از روسیه با ۵.۱ میلیون دلار، کره‌ی جنوبی با ۴.۹ میلیون دلار، و پس از آن مکزیک (با ۳.۹ میلیون دلار)، ژاپن (با ۳.۵ میلیون دلار)، و انگلستان (با ۳.۴ میلیون دلار).

در همین حین، مخاطبان همچنان در تب و تاب «علاءالدین» از کمپانی دیزنی هستند، که در این آخر هفته ۴۷.۵ میلیون دلار در ۵۵ منطقه فروخت. این فیلم بازآفرینی موزیکال مرز فروش ۷۲۴ میلیون دلار باکس آفیس را رد کرده است، که ۴۶۰ میلیون دلار آن متعلق به مارکت‌های بین‌المللی است.
عنوان دیگر دیزنی قسمت اخیر «مردان ایکس» به نام «دارک فینیکس» است که به اندازه‌ی سایر عنوان‌های دیزنی مورد توجه قرار نگرفته است. این فیلم ابرقهرمانی همچنان در فروختن بلیت با مشکل مواجه است و در دومین آخر هفته‌ی خود با ۲۴ میلیون دلار از ۴۴ مارکت به جمع فروش جهانی ۲۰۴ میلیون دلار تا به امروز دست یافته است.

«گودزیلا: سلطان هیولاها» ۱۴.۱ میلیون دلار در ۷۹ مارکت بین‌المللی فروخت. با این حساب، جمع فروش خارجی این فیلم به ۲۴۵.۸ میلیون دلار و جمع فروش جهانی آن به ۳۳۹.۵ میلیون دلار می‌رسد.
«راکت‌من» از کمپانی پارامونت، یک فیلم موزیکال فانتزی درباره‌ی خواننده‌ی انگلیسی التون جان، ۸.۵ میلیون دلار دیگر در این آخر هفته به فروش رساند و توانست جمع فروش خارجی خود را به ۶۷ میلیون دلار برساند.

آخرین جایگاه جدول پنج فیلم برتر باکس آفیس متعلق به «زندگی مخفی حیوانات خانگی ۲» از کمپانی‌های یونیورسال و ایلومینیشن است. قسمت دوم این مجموعه فیلم ۸.۵ میلیون دلار در ۳۶ مارکت خارجی فروخت و جمع فروش خارجی خود را به ۶۲ میلیون دلار رساند. این فیلم در باکس آفیس جهانی ۱۵۴.۶ میلیون دلار تا به امروز فروش داشته است، و در آخر هفته‌ای که گذشت در اندونزی با ۵۰۰ هزار دلار فروش، هند با ۴۰۰ هزار دلار فروش و رومانی با ۲۰۰ هزار دلار فروش اکران شد.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید