فیلم «هالووین» Halloween از بلوم‌هاوس Blumhouse و یونیورسال Universal بدون شک لباس موردنظر خود برای هالووین را انتخاب کرده است — هیولای پول‌چاپ‌کن.
به لطف «ونوم» Venom، «ستاره‌ای متولد شده است» A Star Is Born و حالا «هالووین» Halloween درآمد باکس آفیس ماه اکتبر در داخل آمریکا به عدد ۷۸۹.۹ میلیون دلاری رسیده است که رکورد جدیدی نسبت به رکورد قبلی در سال ۲۰۱۴ (با فروش ۷۵۷ میلیون دلار) محسوب می‌شود.قسمت دوم مجموعه فیلم «هالووین» Halloween — در ادامه‌ی قسمت اول آن‌که در سال ۱۹۷۸ اکران شد — فروش استثنایی ۳۲ میلیون دلاری از ۳۹۹۰ سالن سینما را در دومین آخر هفته‌ی اکران خود رقم زد. این فیلم در این آخر هفته جایگاه خود در صدر جدول باکس آفیس را حفظ کرد و جمع فروش خود را به ۱۲۶.۷ میلیون دلار رساند. این بهترین فروش برای یک فیلم ترسناک مثبت ۱۷ سال، پس از فیلم «آن» It در سال گذشته محسوب می‌شود. همچنین بدون در نظر گرفتن تورم، می‌توان آن را پرفروش‌ترین فیلم تاریخ در این ژانر دانست.
سایر دستاوردهای چشمگیر «هالووین» Halloween در آمریکای شمالی این است که یکی از بهترین اکران‌ها در بازه‌ی زمانی هالووین را داشته است.

این فیلم همچنین به‌سرعت توانسته است پس از «برو بیرون» Get Out و «شکافته» Split پرفروش‌ترین فیلم کمپانی بلوم‌هاوس Blumhouse شود. فروش مخوف «هالووین» Halloween در دومین آخر هفته‌ی خود بدون شک تا حدی متأثر از نمایش آن در سالن‌های آی‌مکس Imax است که تا قبل از این آخر هفته، فیلم درام فضانوردی «نخستین انسان» First Man از کمپانی یونیورسال Universal را پخش می‌کردند.
از فیلم‌های باقی مانده از هفته‌های گذشته، «ستاره‌ای متولد شده است» A Star Is Born و «ونوم» Venom به فروش پرقدرت خود در چهارمین آخر هفته‌ی اکرانشان ادامه دادند.

«ستاره‌ای متولد شده است» A Star Is Born از کمپانی برادران وارنر Warner Bros. با ۱۴.۱ میلیون دلار فروش از ۳۹۰۴ منطقه به جمع فروش ۱۴۸.۷ میلیون دلار در داخل آمریکا رسید و در جایگاه دوم جدول باکس آفیس قرار گرفت. این فیلم در خارج از آمریکا، پس از فروختن ۱۷.۶ میلیون دلار از ۷۵ مارکت، مرز فروش ۱۰۰ میلیون دلاری را در این آخر هفته عبور کرد و جمع فروش خارجی خود را به ۱۰۴.۶ میلیون دلار و جمع فروش جهانی خود را به ۲۵۳.۳ میلیون دلار رساند.
«ونوم» Venom از کمپانی سونی Sony با ۱۰.۸ میلیون دلار فروش در ۳۵۶۷ سالن سینما به جمع فروش ۱۸۷.۳ میلیون دلار در داخل آمریکا دست‌یافت و جایگاه سوم را به دست آورد.درحالی‌که فروش خارجی این فیلم، پس از فروختن ۱۷.۳ میلیون دلار دیگر در ۶۵ مارکت خارجی، به ۳۲۱.۱ میلیون دلار و فروش جهانی‌اش، با گذر از مرز ۵۰۰ میلیون دلار، به ۵۰۴.۸ میلیون دلار رسید.«هالووین» Halloween تنها فیلم ترسناک آخر هفته نبود که در تعطیلات هالووین مو بر تن تماشاگران سیخ کند، فیلم «مورمور ۲: هالووین جن‌زده» Goosebumps 2: Haunted Halloween از کمپانی سونی Sony با فروختن ۷.۵ میلیون دلار فروش از ۳۷۲۳ سالن سینما در سومین آخر هفته‌ی خود به جمع فروش ۳۸.۳ میلیون دلار در داخل آمریکا دست‌یافت و جمع فروش جهانی‌اش به ۶۲.۵ میلیون دلار رسید.
«مورمور ۲» Goosebumps 2 توانست از فیلم تازه وارد «قاتل شکارچی» Hunter Killer با درخشش جرارد باتلر Gerard Butler، گری اولدمن Gary Oldman و کامن Common پیشی بگیرد. این فیلم از کمپانی لاینزگیت Lionsgate و میلنیوم Millennium با فروش اندک ۶.۷ میلیون دلار از ۲۷۲۰ سالن سینما در جایگاه پنجم جدول باکس آفیس آمریکای شمالی قرار گرفت.«قاتل شکارچی» Hunter Killer که امتیاز A- در سینمااسکور دریافت کرد، درباره‌ی یک کاپیتان زیردریایی آمریکایی است که در تلاش است یک کودتای روسی که قصد براندازی رئیس‌جمهور را دارد را متوقف کند. او تیمی از نیروهای دریایی را برای نجات دادن رئیس‌جمهور ربوده شده و جلوگیری از شروع شدن جنگ جهانی سوم، ترتیب می‌دهد. کمپانی لاینزگیت Lionsgate حقوق مادی و معنوی این فیلم را از کمپانی میلنیوم Millennium خریداری کرده است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید