«گودزیلا» سلطان باکس آفیس آخر هفته بود، اما قدرت زیادی نداشت. «گودزیلا: سلطان هیولاها» با غرشی ۴۹ میلیون دلاری در ۴۱۰۸ سالن سینما در آمریکای شمالی اکران شد، که عملکردی پایین‌تر از اکثر پیش‌بینی‌ها داشت. فروش این فیلم بالای ۵۰ میلیون دلار پیش‌بینی می‌شد. «گودزیلا» ۸.۱ میلیون دلار در سالن‌های آی‌مکس در ۴۰۶ منطقه فروخت، که ۱۷ درصد فروش باکس آفیس اکرانش را شامل می‌شود.
اکران این فیلم فروش کمتری نسبت به قسمت قبلی این مجموعه در سال ۲۰۱۷، «کونگ: جزیره‌ی جمجمه» که با ۶۱ میلیون دلار فروش اکران شد، داشت. فروش آن فیلم هم از قسمت قبلی‌اش در سال ۲۰۱۴ به نام «گودزیلا» و با ۹۳ میلیون دلار، بدون در نظر گرفتن تورم، کمتر بود.

وارا فارمیگا، کایلی چندلر، و میلی بابی براون در نقش خانواده‌ای بازی می‌کنند که شاهد تقابل گودزیلا با ماترا، رودان و پادشاه گیدورا هستند. از بازیگران نقش‌های مکمل این فیلم می‌توان به بردلی ویتفورد، زیی ژانگ، کن واتنبل، توماس میدلتیچ، سلی هاوکینز، و اوشیا جکسون جونیور اشاره کرد.
«سلطان هیولاها» که به کارگردانی مایکل دووگرتی ساخته شده است، مورد استقبال منتقدین قرار نگرفت و در حال حاضر امتیاز ۳۹ درصد در وب‌سایت راتن تومیتوز دارد، در حالی‌که مخاطبان به آن امتیاز B+ در سینمااسکور دادند.

مردان ۶۷ درصد مخاطبان را تشکیل می‌دادند، ۵۳ درصد تماشاگران بین ۱۷ تا ۳۴ سال سن داشتند. ۴۷ درصد خریداران بلیت سفید‌پوست بودند، و پس از آن‌ها اسپانیایی‌تبارها با ۲۴ درصد، آسیایی‌ها با ۱۶ درصد، و آفریقایی-آمریکایی‌تبارها با ۱۳ درصد در رده‌های بعدی مخاطبین قرار داشتند.
«گودزیلا: سلطان هیولاها» با فروش ۱۳۰ میلیون دلاری در خارج از آمریکا در صدر جدول باکس آفیس خارجی قرار گرفت، ۷۰ میلیون دلار فروش آن در چین بود. منطقه‌های پرفروش دیگر عبارت بودند از ژاپن (۸.۴ میلیون دلار فروش)، مکزیک (۴.۶ میلیون دلار فروش)، و تایوان (۴.۱ میلیون دلار فروش).

رقیب «گودزیلا: سلطان هیولاها»، فیلم زندگی‌نامه‌ای التون جان از پارامونت به نام «راکت‌من» بود، که با ۲۵ میلیون دلار فروش در ۳۶۰۰ سالن سینما اکران شد.
این فیلم موزیکال به کارگردانی دکستر فچر و درخشش تارون اگرتون درباره‌ی به شهرت رسیدن این خواننده‌ی افسانه‌ای است. برایس دالاس هاوارد، ریچارد مدن، و جیمی بل هم در این فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند.
این فیلم مثبت ۱۷ سال در جشنواره‌ی کن امسال اکران شد و بازخوردهای مثبتی دریافت کرد. امتیاز این فیلم در وب‌سایت راتن تومیتوز در حال حاضر ۹۰ درصد است، و در سینمااسکور امتیاز A- دریافت کرده است.

مخاطبان «راکت‌من» میانگین سنی بسیار بالاتری از مخاطبان «گودزیلا: سلطان هیولاها» داشتند، حدود یک سوم آن‌ها بالای ۴۵ سال سن داشتند و سفید‌پوستان نزدیک به ۷۰ درصد خریداران بلیت را تشکیل می‌دادند.
باکس آفیس بین‌المللی «راکت‌من» تا به امروز ۳۱.۲ میلیون دلار است که ۱۹.۲ میلیون دلار آن در این آخر هفته به فروش رسیده است. این فیلم زندگی‌نامه‌ای در انگلستان آخر هفته‌ی گذشته اکران شد، که در آن ۱۵.۳ میلیون دلار فروخت. منطقه‌های پروفروش برای این فیلم شامل استرالیا (با ۳.۹ میلیون دلار فروش)، فرانسه (با ۱.۸ میلیون دلار فروش)، و آلمان (با ۱.۵ میلیون دلار فروش) هستند.

سومین عنوان جدید آخر هفته «ما» از کمپانی بلوم‌هاوس و یونیورسال بود که در ۲۸۰۸ سالن سینما اکران شد و ۱۸ میلیون دلار فروخت.
اوکتاویا اسپنسر دوباره با کارگردان «کمک» تیت تیلور برای این فیلم ترسناک همکاری کرده است. این فیلم درباره‌ی یک زن میانسال است که با گروهی از دانش‌آموزان یک دبیرستان دوست می‌شود و به آن‌ها اجازه می‌دهد در زیرزمینش پارتی بگیرند. اما همه چیز به سرعت تغییر می‌کند و این دوستی به چیزی خبیث تبدیل می‌شود.

از میان فیلم‌های باقی‌مانده از هفته‌های گذشته می‌توان به «علاءالدین» اشاره کرد که پس از افت ۶۱ درصدی از اکران ۱۱۲.۷ میلیون دلاری‌اش، با ۴۲.۳ میلیون دلار فروش در جایگاه دوم جدول باکس آفیس قرار گرفت. جمع فروش جهانی این فیلم در حال حاضر به ۴۴۶ میلیون دلار رسیده و از آخرین فیلم بلند این استودیو به نام «دامبو» (با فروش ۳۴۹ میلیون دلار) فراتر رفته است.
همچنین کمدی دبیرستانی آناپرنا به نام «خوره کتاب» در آخر هفته‌ی روز یادبود با ۸.۷ میلیون دلار فروش اکران شده بود و با ۵۲ درصد افت به فروش ۳.۳ میلیون دلاری در این آخر هفته رسید.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید