فیلم «شیشه» Glass از ام. نایت شیامالان M. Night Shyamalan به راحتی توانست در تعطیلات آخر هفته‌ی بزرگ‌داشت مارتین لوترکینگ جونیور Martin Luther King Jr. با فروش ۴۷.۱ میلیون دلاری، از جمله ۴۰.۶ میلیون دلار فروش در سه روز اول خود، بر باکس آفیس حکمرانی کند.
این فیلم ابرقهرمانی با وجود دریافت نقد‌ها و بازخوردهای ضعیف و امتیاز‌های متوسط از طرف مخاطبان که باعث شد کمی پایین‌تر از انتظارات ظاهر شود، یکی از بهترین اکران‌های بازه‌ی زمانی تعطیلات بزرگ‌داشت مارتین لوترکینگ، و همچنین ماه ژانویه، را تجربه می‌کند. این فیلم با توجه به بودجه‌ی ۲۳ میلیون دلاری تولیدش توانسته است در اولین آخر هفته‌اش به سودآوری برسد.جمع فروش‌های این فیلم تا پایان دوشنبه ممکن است تغییر کند. در حال حاضر «شیشه» Glass در میان فیلم‌هایی که در تعطیلات بزرگ‌داشت مارتین لوترکینگ اکران شده‌اند، پس از «تک‌تیرانداز آمریکایی» از کلینت ایستوود Clint Eastwood در ۲۰۱۵ (با فروش ۱۰۷.۲ میلیون دلار) و کمدی پلیسی «سواری با هم» Ride Along (با فروش ۴۸.۶ میلیون دلار) بدون در نظر گرفتن تورم، جایگاه سوم را دارد.
«شیشه» Glass در خارج از آمریکا در ۵۵ مارکت اکران شد و ۴۸.۵ میلیون دلار فروخت و جمع فروش جهانی سه روزه‌ی خود را به ۸۹.۱ میلیون دلار و جمع فروش جهانی چهار روزه‌ی خود را به ۹۵.۶ میلیون دلار رساند.این فیلم با نقش‌آفرینی ساموئل ال. جکسون Samuel L. Jackson، بروس ویلیس Bruce Willis و جیمز مک‌اوی James McAvoy، آخرین عنوان سه‌گانه‌ی شیامالان Shyamalan است که ۱۹ سال پیش با «نشکن» Unbreakable با بازی ویلیس Willis و جکسون Jackson از دیزنی Disney شروع شد، و با «شکاف» Split از کمپانی یونیورسال Universal ادامه پیدا کرد، که با بازی مک‌اوی McAvoy باکس آفیس سال ۲۰۱۷ را غافل‌گیر کرد و صحنه‌ی پایانی‌اش آن‌را به فیلم اول در سال ۲۰۰۰ ارتباط داد.
شیامالان Shyamalan تامین مالی «شیشه» Glass را خودش انجام داد. یونیورسال Universal پخش فیلم در داخل آمریکا را به عهده دارد، در حالی‌که دیزنی Disney این فیلم را در خارج از آمریکا پخش می‌کند.سرویس‌های تخمین فروش هالیوود، فروش «شیشه» Glass در اکرانش را ۶۰ میلیون دلار و بالاتر تخمین زده بودند. یونیورسال Universal محافظه‌کارتر بود و فروش ۵۰ میلیون دلار را پیش‌بینی می‌کرد.
جیم اور، رئیس پخش داخلی یونیورسال Universal گفت: “من فکر می‌کنم این فیلم همان‌طور که می‌توانستیم انتظار منطقی از آن داشته باشیم اکران شد. و معتقدم بحث‌هایی که بر سر این فیلم وجود دارد در بلند‌مدت به نفع آن تمام خواهد شد.”
«قسمت بالایی» The Upside با نقش‌آفرینی کوین هارت Kevin Hart و برایان کرنستن Bryan Cranston در دومین آخر هفته‌ی خود خوش درخشید. این فیلم از کمپانی‌های اس‌تی‌اکس فیلمز STXfilms و لنترن اینترتینمنت Lantern Entertainment با فروش چهار روزه‌ی تخمینی ۱۹.۵ میلیون دلار در جایگاه دوم جدول باکس آفیس قرار گرفت. این رقم شامل فروش سه روزه‌ی ۱۵.۷ میلیون دلاری با افت اندک ۲۳ درصدی است. جمع فروش داخلی «قسمت بالایی» The Upside تا پایان روز دوشنبه به حدود ۵۰ میلیون دلار خواهد رسید.
آخر هفته‌ی بزرگ‌داشت مارتین لوترکینگ معمولا شاهد اکران فیلم‌های جدید در آمریکای شمالی است. اما امسال استودیوهای رقیب به خاطر «شیشه» Glass از میدان باکس آفیس کنار کشیدند.تنها استثنا، انیمه‌ی ژاپنی Dragon Ball Super: Broly بود، یک فیلم فانتزی هنرهای رزمی که فروشش در آمریکا هالیوود را غافل‌گیر کرد. پس از اکران فوق‌العاده‌ی ۷ میلیون دلاری، این فیلم فروش تخمینی چهار روزه‌ی ۱۰ میلیون دلار تا ۱۲ میلیون دلار را در تعطیلات رقم می‌زند.
«آکوامن» Aquaman با فروش تخمینی ۱۲.۱ میلیون دلار، از جمله ۱۰.۳ میلیون دلار در سه روز آخر هفته، در جایگاه سوم جای گرفت. این فیلم ابرقهرمانی بزرگ از کمپانی برادران وارنر Warner Bros. در روز یکشنبه از مرز جمع فروش ۳۰۰ میلیون دلار در داخل آمریکا فراتر رفت. این فیلم در خارج از آمریکا ۱۴.۳ میلیون دلار دیگر فروخت و جمع فروش جهانی خود را به ۱.۰۶ میلیون دلار رساند.
«بازگشت یک سگ به خانه» A Dog’s Way Home با فروش تخمینی چهار روزه‌ی ۹.۵ میلیون دلار به جمع فروش یازده روزه‌ی ۲۳.۷ میلیون دلار در داخل آمریکا دست یافت و در آخرین ردیف جدول پنج فیلم برتر باکس آفیس آمریکای شمالی جای گرفت.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید