این فیلم ابرقهرمانی با بازی بندیکت کامبربچ یک هفته قبل از شروع اکرانش در امریکا که قرار است در تاریخ چهارم نوامبر باشد، پخش جهانی خود را آغاز کرد.«دکتر استرینج»‌ که از تولیدات مشترک استودیوهای مارول و دیزنی است، در دو روز آخر هفته توانست رقم شگفت‌آور ۸۶ میلیون دلارفروش برسد و در مقایسه با بقیه محصولات مارول مانند «انت‌من»(Ant-Man)، «نگهبانان کهکشان»(Guardians of the Galaxy) و حتی «کاپیتان امریکا: سرباز زمستان»(Captain America: Winter Soldier )در دو روز اول توانست میزان بیشتری فروش داشته باشد. «دکتر استرینج»‌(Doctor Strange) یک هفته قبل از شروع اکرانش در امریکا، در ۳۳ کشور که درمجموع ۴۵ درصد کل بازار این فیلم را تشکیل می‌دهند، اکران خود را آغاز نمود.

در این فیلم بندیکت کامبربچ در نقش ابرقهرمان مشهور ظاهرشده است. این شخصیت، جراحی به نام استیون استرینج است که بعدازاینکه در تصادفی دستانش آسیب شدیدی می‌بینند دیگر نمی‌تواند به حرفه جراحی ادامه دهد. او به دنبال شخصیتی باستانی (با بازی تیلدا سویینتون)‌ می‌رود تا از او هنرهای عرفانی بیاموزد. کارگردان این فیلم، اسکات دریکسون است و از دیگر بازیگران آن می‌توان به چیوتل اجیوفور و ریچل مک‌آدامز اشاره کرد.

doctorstrangeartاین فیلم در اکران جهانی با اختلاف فیلم «دوزخ»(Inferno) را پشت سر گذاشته. «دوزخ» در سومین هفته اکران خود در آخر هفته توانست ۲۹ میلیون دلار بفروشد و رقم کلی‌فروش جهانیش به ۱۳۲ میلیون دلار رسید.ٰ «دکتر استرینج»‌ در اکران سینماهای آی‌مکس بسیار موفق بوده است. در طول این آخر هفته، قرار بود فیلم در ۲۱۳ سالن آی‌مکس در ۳۲ کشور جهان اکران شود و فروش تقریبی ۷.۸ میلیون دلار در این سالن‌ها برای آن پیش‌بینی می‌شد. همچنین در کره جنوبی ٰ «دکتر استرینج»‌ توانسته ازنظر تعداد سینماهای آی‌مکس رکورد فیلم «انتقام‌جویان: عصر اولتران» را هم بشکند.

inferno-tom-hanks-release-date

فیلم «دوزخ»(Inferno)

در آخر هفته بعدی، ٰ«دکتر استرینج»‌ در ۷۸۷ سالن آی‌مکس دیگر در سراسر جهان اکران خواهد شد، ازجمله در امریکای شمالی که اکران فیلم «دوزخ» در بسیاری از سینماها به پایان خواهد رسید و جای خود را به ٰ «دکتر استرینج»‌ خواهد داد. این وسیع‌ترین و بزرگ‌ترین اکران سراسری یک فیلم در تاریخ آی‌مکس است و اولین بار است که فیلمی در بیش از ۱۰۰۰ سالن آی‌مکس به‌طور هم‌زمان اکران می‌شود.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید