ژانر وحشت با فیلم «نفرین لایورونا» The Curse of La Llorona فاتح میدان باکس آفیس بود. این فیلم در باکس آفیس داخلی فراتر از انتظارات ظاهر شد و با فروش ۲۶.۵ میلیون دلاری صدرنشین آخر هفته بود.
خبر بد اینکه این فیلم ترسناک مثبت ۱۷ سال نتوانست باکس آفیس را نجات دهد و سوت و کورترین تعطیلات عید پاک را در ۱۴ سال اخیر شاهد بوده‌ایم، چراکه استودیوهای هالیوود به خاطر اکران «انتقام‌جویان: آخر بازی» Avengers: Endgame از کمپانی‌های مارول Marvel و دیزنی Disney که قرار است جمعه به سالن‌های سینما و روی پرده بیاید، دست نگه داشته‌اند. درآمد تعطیلات عید پاک امسال بین ۱۱۰ میلیون دلار تا ۱۱۲ میلیون دلار تخمین زده می‌شود که کمترین مقدار از سال ۲۰۰۵ (به میزان ۹۹ میلیون دلار) تا امسال است.
«نفرین لایورونا» The Curse of La Llorona در خارج از آمریکا هم در رتبه‌ی اول قرار گرفت، و با فروش ۳۰ میلیون دلاری از ۷۱ مارکت به جمع فروش جهانی ۵۶.۴ میلیون دلار در اکران خود دست یافت.
«نفرین لایورونا» The Curse of La Llorona توسط کمپانی نیولاین New Line با بودجه‌ی اندک ۹ میلیون دلاری و به تهیه‌کنندگی مغز متفکر «احضار» Conjuring، جیمز وان James Wan، ساخته شده است. داستان این فیلم حول قصه‌ای فراطبیعی و ترسناک در آمریکای جنوبی درباره‌ی یک روح انتقام‌جو است که کودکان را می‌رباید. لیندا کاردلینی Linda Cardellini، ریموند کروز Raymond Cruz، و پاتریشیا والسکز Patricia Velasquez در این فیلم که اولین تجربه‌ی کارگردانی مایکل چاوز Michael Chaves است، نقش‌آفرینی کرده‌اند. نیولاین New Line می‌گوید «نفرین لایورونا»، برخلاف موقعیت زمانی آن در دهه‌ی ۷۰ و ظاهر شخصیت پدر پرز Pere‌ (با بازی تونی آمندولا Tony Amendola) که در «آنابل» Annabelle هم حضور داشت، یک قسمت رسمی از مجموعه‌ی «احضار» نیست.
۴۵ درصد از خریداران بلیت، اسپانیایی‌تبارها بودند، در حالی‌که ۵۶ درصد مخاطبان را زن‌ها تشکیل می‌دادند. و حدود ۸۰ درصد از کسانی که به تماشای این فیلم ترسناک آمده بودند پایین‌تر از ۳۵ سال سن داشتند. نه نقدهای ضعیف و نه امتیاز B- در سینمااسکور، نتوانستند جلوی فروش «نفرین لیورنا» را بگیرند.این آخر هفته برای نیولاین و کمپانی مادرش برادران وارنر Warner Bros. به خوبی گذشت، چرا که جایگاه دوم باکس را هم با «شزم!» Shazam! تصاحب کردند. این فیلم ابرقهرمانی با افت کمتر از ۳۰ درصدی در سومین آخر هفته‌ی خود توانست ۱۷.۳ میلیون دلار بفروشد و جمع فروش خود در داخل آمریکا را به ۱۲۱.۳ میلیون دلار برساند.
«شزم!» Shazam! در خارج از آمریکا هم با فروش ۲۲ میلیون دلاری از مرز فروش بین‌المللی ۲۰۰ میلیون دلار و مرز فروش جهانی ۳۰۰ میلیون دلار عبور کرد و جمع فروش جهانی خود را به ۳۲۲.۸ میلیون دلار رساند.فیلم اعتقادی «شکاف» Breakthrough، اولین فیلم منتشر شده از فاکس Fox با مالکیت جدید دیزنی Disney، پس از اکران در روز چهارشنبه با ۱۱.۱ میلیون دلار فروش به اکران پنج روزه‌ی ۱۴.۶ میلیون دلاری دست یافت و در جایگاه سوم قرار گرفت. جمع فروش خارجی این فیلم ۵.۹ میلیون دلار — از جمله ۳.۸ میلیون دلار در برزیل — است که جمع فروش جهانی آن‌را به ۲۰.۵ میلیون دلار می‌رساند.
«کاپیتان مارول» Captain Marvel، اولین فیلم ابرقهرمانی دیزنی و مارول که در آن نقش‌های اصلی زن بودند، در هفتمین آخر هفته‌ی خود خبرساز شد و یازدهمین فیلم اقتباسی از کتاب‌های کمیک بود که مرز فروش ۴۰۰ میلیون دلار در داخل آمریکا را رد کرد (هفت فیلم از آن‌ها از عناوین دنیای سینمایی مارول هستند). این فیلم بزرگ با فروش ۹.۱ میلیون دلاری در داخل آمریکا و ۶.۱ میلیون دلاری در خارج آمریکا به جمع فروش ۱.۰۹ میلیارد دلار رسید و جایگاه چهارم جدول را به دست آورد.
«کوچولو» Little از کمپانی یونیورسال Universal در دومین آخر هفته‌ی خود با ۸.۵ میلیون دلار فروش به جمع فروش ۲۹.۴ میلیون دلار در داخل آمریکا و جمع فروش جهانی ۳۴.۲ میلیون دلار دست یافت و در آخرین جایگاه جدول پنج فیلم برتر باکس آفیس آمریکای شمالی جای گرفت.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید