«کاپیتان مارول» Captain Marvel در دومین آخر هفته‌ی خود به راحتی توانست جایگاه خود در صدر جدول را حفظ کند، و با فروختن ۶۹.۳ میلیون دلار دیگر در آمریکای شمالی و ۱۱۹.۷ میلیون دلار در خارج از آمریکا به جمع فروش جهانی تحسین‌برانگیز ۷۶۰.۲ میلیون دلار رسید.
جمع فروش جهانی این فیلم شامل ۲۶۶.۲ میلیون دلار فروش بلیت در داخل آمریکا، و ۴۹۴ میلیون دلار در خارج از آمریکا است.
این فیلم ابرقهرمانی مارول استودیوز Marvel Studios و دیزنی Disney — با نقش‌آفرینی بری لارسون Brie Larson — به احتمال قریب به یقین مرز فروش ۱ میلیارد دلار را رد خواهد کرد. این فیلم تا همین الان تعدادی از فیلم‌های ابرقهرمانی بزرگ و پر سر و صدا را کنار زده است، از جمله «جوخه‌ی انتحار» Suicide Squad (با ۷۴۷ میلیون دلار فروش)، «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان» Captain America: Winter Soldier (با فروش ۷۱۴ میلیون دلار)، «دکتر استرنج» Doctor Strange (با فروش ۶۷۸ میلیون دلار)، «مرد پولادین» Man of Steel (با فروش ۶۶۸ میلیون دلار)، «لیگ عدالت» Justice League (با فروش ۶۵۸ میلیون دلار)، «ثور: دنیای تاریک» Thor: The Dark World (با فروش ۶۴۵ میلیون دلار)، «آیرون‌من ۲» Iron Man 2 (با فروش ۶۲۴ میلیون دلار)، و «انت‌من و وسپ» Ant-Man and The Wasp (با فروش ۶۲۳ میلیون دلار)، بدون در نظر گرفتن تورم.

این فیلم در خارج از آمریکا، «واندر وومن» Wonder Woman هم را که کار خود را با جمع فروش خارجی ۴۰۹ میلیون دلار به پایان رساند، کنار زد (جمع فروش جهانی «واندر وومن» Wonder Woman ۸۲۱.۸ میلیون دلار بود).
به گزارش پسترک PostTrak، «کاپیتان مارول» Captain Marvel در آمریکای شمالی و در آخر هفته‌ی دومش، که ۵۵ درصد افت داشت، توانست به جمع بیست فیلم برتر به لحاظ فروش در دومین آخر هفته بپیوندد. در حالی‌که مخاطبان مرد اکثریت خریداران بلیت را تشکیل می‌دادند (۵۷ درصد)، نسبت مخاطبان زن نسبت به آخر هفته‌ی قبل اندکی رشد داشت (از ۴۲ درصد به ۴۳ درصد رسید).فیلم انیمیشنی خانوادگی پارامونت به نام «پارک شگفت‌انگیز» Wonder Park که بودجه‌ی ساخت آن به بیش از ۱۰۰ میلیون دلار پیش از تبلیغات می‌رسد، با فروش اندک ۱۶ میلیون دلاری از ۳۸۳۸ سالن سینما به جایگاه دوم دست یافت. خبر خوب اینکه پیش‌بینی‌ها نشان می‌داد فروش این فیلم بین ۸ تا ۱۲ میلیون دلار باشد. با این وجود این فیلم شکست بزرگی خواهد بود، مگر آن‌که فروش مستمری در آمریکا داشته باشد، و در خارج از آمریکا اکران بزرگی را تجربه کند.
فیلم درام نوجوانانه‌ی سی‌بی‌اس CBS به نام «پنج فوت فاصله» Five Feet Apart در سومین آخر هفته‌ی خود فروش تخمینی ۱۳.۲ میلیون دلار از ۲۸۰۳ سالن سینما را رقم زد، که نزدیک به دو برابر بودجه‌ی تولید ۷ میلیون دلاری‌اش است.«پنج فوت فاصله» Five Feet Apart امتیاز A در سینمااسکور دریافت کرد. مخاطبان زن استقبال بی‌نظیری از آن کردند (۸۲ درصد)، در حالی‌که ۶۵ درصد خریداران بلیت کمتر از ۲۵ سال سن داشتند، از جمله ۴۸ درصد که زیر ۱۸ سال بودند. این فیلم درباره‌ی استلا Stella (با بازی هالی لو ریچاردسون Haley Lu Richardson) و ویل Will (با بازی کلویی اسپروس Cole Sprouse)، دو نوجوان مبتلا به بیماری سفتی مخاط است که عاشق هم می‌شوند. این زوج به خاطر بیماری‌شان همیشه فاصله‌ی خود از همدیگر را حفظ می‌کنند.
لاینزگیت Lionsgate بر اساس قرارداد خود با سی‌بی‌اس فیلمز CBS Films، مسئولیت پخش «پنج فوت فاصله» Five Feet Apart را بر عهده دارد.در میان فیلم‌های باقی‌مانده از هفته‌های قبل، «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان» How to Train Your Dragon: The Hidden World، با ۹.۳ میلیون دلار فروش در جایگاه چهارم جدول باکس آفیس قرار گرفت و جمع فروش در داخل آمریکا را به ۱۳۵.۶ میلیون دلار و جمع فروش جهانی را به ۳۳۰.۹ میلیون دلار رساند. A Madea Family Funeral از تایلر پری Tyler Perry و لاینزگیت Lionsgate هم با فروختن ۸.۱ میلیون دلار به جمع فروش ۵۹.۱ میلیون دلار رسید و در آخرین جایگاه جدول پنج فیلم برتر باکس آفیس آمریکای شمالی قرار گرفت.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید