«آکوامن» Aquaman از کمپانی برادران وارنر Warner Bros. با ۶۷.۴ میلیون دلار فروش در ۴۱۲۵ سالن سینما اکران شد و به‌راحتی توانست بار خود را پیش از شروع تعطیلات کریسمس ببندد. با در نظر گرفتن تماشاهای غیرمجازی که پول پرداخت کرده‌اند، جمع فروش این فیلم در داخل آمریکا تا امروز به ۷۲.۱ میلیون دلار می‌رسد.
درحالی‌که درآمد داخلی باکس آفیس آمریکای شمالی در سال ۲۰۱۸ آماده‌ی رکوردشکنی در روز یکشنبه بود، توانست از مرز ۱۱.۳۸۳ میلیارد دلار که جمع درآمد سال ۲۰۱۶ بود عبور کند. با این روند، میزان درآمد تا ۳۱ دسامبر ممکن است به ۱۱.۸ میلیارد دلار برسد.

اکران پرقدرت «آکوامن» Aquaman، «مری پاپینز» Mary Poppins و اسپین‌آف «تبدیل شوندگان» Transformers به نام «بامبلبی» Bumblebee توانست جای خالی فیلم «جنگ ستارگان» Star Wars امسال را پر کند. درآمد این آخر هفته تقریباً برابر با بازه‌ی زمانی مشابه در سال گذشته بود، زمانی که «جنگ ستارگان: آخرین جدای» Star Wars: The Last Jedi فرمانروایی می‌کرد. البته هر سه فیلم کمی پایین‌تر از تخمین‌ها فروش داشتند.
البته هنوز زمان زیادی برای جبران اختلاف وجود دارد، چون هیچ زمان دیگری در سال مانند تعطیلات کریسمس برای باکس آفیس نیست. آخر هفته‌ی پیش از تعطیلات می‌تواند تا حدودی آهسته و بی‌سروصدا باشد، چراکه مخاطبان بر فیلم‌های تعطیلات تمرکز دارند. ترافیک فروش در مجتمع‌های سینمایی از روز ۲۵ دسامبر اوج خواهد گرفت و تا روز اول سال نو در اوج خواهد ماند.

در رقابتی تنگاتنگ فیلم موزیکال دیزنی Disney به نام «مری پاپینز» Mary Poppins با ۲۲.۲ میلیون دلار فروش از ۴۰۹۰ سالن سینما به جمع فروش پنج‌روزه‌ی ۳۱ میلیون دلار دست یافت (این فیلم در روز چهارشنبه اکران شد) و توانست از «بامبلبی» Bumblebee کمپانی پارامونت Paramount پیشی بگیرد.
«بامبلبی» Bumblebee که با رقابت سختی از طرف «مری پاپینز» Mary Poppins مواجه شد، توانست از ۳۵۵۰ منطقه ۲۱ میلیون دلار فروش به ثمر برساند. هر دو فیلم موردپسند طیف متنوعی از مخاطبان قرار گرفتند.

«آکوامن» Aquaman به کارگردانی جیمز وان James Wan و با نقش‌آفرینی جیسون موموآ Jason Momoa در نقش اصلی در کنار امبر هرد Amber Heard، ویلم دفو Willem Dafoe، پاتریک ویلسون Patrick Wilson و دالف لاندگرن Dolph Lundgren ساخته شده است. این فیلم بودجه‌ای حداقل برابر با ۲۰۰ میلیون دلار صرف تولید کرده است و تا الآن توانسته با ۴۱۰.۷ میلیون دلار، ازجمله ۶۷.۴ میلیون دلار در این آخر هفته، به دست بیاورد و جمع فروش جهانی خود را به ۴۸۲.۸ میلیون دلار برساند. این فیلم ابرقهرمانی فروش خوبی در سالن‌های آی‌مکس Imax دارد به‌طوری‌که تنها در آمریکا ۱۰ میلیون دلار در این سالن‌ها فروش داشته است.
جف گلدستاین، رئیس پخش وارنر Warner گفت: “این یک پیروزی بزرگ است. این واقعیت که این فیلم توانست چنین فروش بالایی را رقم بزند درحالی‌که مردم سرگرم آماده شدن برای تعطیلات هستند بسیار فوق‌العاده است.”

«مری پاپینز» Mary Poppins امیدوار است بتواند در بلندمدت جایگاه خود را در باکس آفیس حفظ کند. رئیس پخش دیزنی Disney، کتلین تف، گفت: “هدف ما این نبود که بلافاصله پس از اکران فروش فوق‌العاده‌ای داشته باشیم. ما می‌خواستیم به‌مرور ساخته شود و منتظریم آوازه‌ی آن دهان‌به‌دهان منتقل شود.”
«مری پاپینز» Mary Poppins در بازار بین‌المللی توانست ۲۰.۳ میلیون دلار از ۱۷ مارکت فروش داشته باشد — ازجمله ۹.۴ میلیون دلار در انگلستان و فروش جهانی اکران خود را به ۵۲.۱ میلیون دلار برساند.

«آکوامن» Aquaman، «مری پاپینز» Mary Poppins و «بامبلبی» Bumblebee هر سه امتیاز A- در سینمااسکور به دست آوردند.
«اسپایدرمن: به درون دنیای عنکبوتی» Spider-Man: Into the Spider-Verse با افت ۵۴ درصدی و فروش ۱۶.۵ میلیون دلاری به جمع فروش ده‌روزه‌ی ۶۵ میلیون دلار دست یافت و در جایگاه چهارم جدول باکس آفیس آمریکای شمالی قرار گرفت.
«قاطر» The Mule از کمپانی وارنر Warner و کلینت ایستوود Clint Eastwood در دومین آخر هفته‌ی اکران خود با افت ۴۷ درصدی توانست ۹.۳ میلیون دلار بفروشد و جمع فروش داخلی خود را به ۳۵ میلیون دلار برساند.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید