پلنگ سیاه شخصیتی تخیلی است که در کتابهای کمیک آمریکایی ظاهر می شود، این شخصیت توسط استن لی و با همکاریِ جک کِربی نوشته شده است. اولین حضورش در ۴ شگفت انگیز و در سال ۱۹۶۶ بوده است. وی اولین ابر ستاره ی سیاه پوست آمریکایست و معمولاً به عنوان شاه و فرمان روای واکاندا (ملتی آفریقایی و تخیلی) معرفی می شود. 

 

maxresdefault (3)

 

مشکل مارول و رایان کوگلر‌ با درگیری‌های کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی و حضور باکی در واکاندا، همیشه مشکلی بزرگ بوده و خواهد بود. آیا به او اجازه داده خواهد شد تا داستان خود را به تنهایی تعریف کند؟ آیا شخصیت او اجازه پیدا می کند در آرامش باشد؟ و یا با اشاره کمتر یه جنگ داخلی او را در دور دست ها نگه خواهند داشت؟

 

با توجه به سخنان یکی از نویسندگان، به نظر می رسد که اتفاقات جنگ داخلی نقشی در پلنگ سیاه خواهد داشت. جو رابرت کُل که دستی نیز در «مردم و او.جی سیمپسون» داشته، به اسلش فیلم گفته است که: داستان تی چِلا (پلنگ سیاه) با درگیری و مقابله با داستانِ اولین فیلمِ فاز ۳ جهان کمیک مارول شروع می شود.  

 

معتقدم که چدویک در جنگ داخلی، با آماده کردن زمینه و نشان دادن او به عنوان پادشاه (رئیس)، فوق العاده کار کرده است. و تغییرات وی در به پا خواستن در مقابل خود، و مقابله با حس انتقامش،  بی نظیر بود. به نظرم بهترین توصیف برای معرفی او همین بوده است. فیلم مستقل ما کمی پس از اتمام جنگ داخلی شروع می شود. جایی که می توانیم او را در حال عزادای و شروع به فرمانروایی برای ملتش ببینیم. اتفاقات زیادی در ارتباط با این موضوع رخ خواهد داد.

 

آیا حضور باکی در داستان پر اهمیت است؟  می توان از او به عنوانِ، نشانی برای اریک کلیمونگر (دشمن پلنگ سیاه)، برای زیر سوال بردن توانایی فرمان روایی تی چلا استفاده کرد؟ به نظر، برای گره زدن او به جهان کمیک مارول راه درست و خوبی است. کُل همچنان گفته است که:  به وجود آمدن(آوردن) واکاندا، در پیشروی جهان کمیک مارول به سمت جلو موثر خواهد بود. کاملا منطقی به نظر می رسد!

 

کُل مسئول نوشتن غیر انسان ها نیز بوده است، ولی با وقفه ای که ایجاد شده ( و یا هر اتفاقی که افتاده)، مطمئن نیست که کار به کجا خواهد کشید.

نمی دانم آیا غیر انسان ها به وجود خواهند آمد یا نه.

هیچ کس نمیداند رفیق، هیچ کس !‌

 

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید