«احضار ۲» یا «The Conjuring ۲»  با کارگردانی جیمز وان، کارگردانِ مالزی‌الاصل‌ای که تبحر ِخاصی در ساخت فیلم‌های ترسناک دارد بر‌روی پرده رفته است. این کارگردان که فعالیت حرفه‌ای خود را با فیلم «اره» SAW آغاز کرده است، امروز دیگر به‌عنوان یکی از مهم‌ترین چهره‌های این ژانر پر طرفدار شناخته می‌شود. «احضار ۲» قسمت دوم فیلم ترسناکی است که قسمت نخست آن در سال ۲۰۱۳ بر روی پرده رفت. فیلمی که هم با استقبال تماشاچیان این نوع فیلم‌ها روبه‌رو گردید و هم تا حد خیلی زیادی نظر مثبت منتقدین را با خودش همراه ساخت. فیلمی که با هزینه‌ای نزدیک بیست میلیون دلار ساخته شد و در گیشه به موفقیت فروش سی صد و هجده میلیون دلاری رسید. فروش سرسام آوری که انگیزه جدی، برای ساخت قسمت دوم این سری را پس از سه سال برای دست اندرکاران این پروژه سریالی به‌وجود آورد.

بد نیست پیش از دیدن پشت صحنه فیلم «احضار ۲» موارد زیر را بخوانید:

 • به جیمز ون، کلی پول پیشنهادشده بود که فیلم سریع ۸ (۲۰۱۷) رو کارگردانی کند. با این وجود او پیشنهاد را رد کرد که فیلم «The Conjuring ۲» را کارگردانی کند. در اینستاگرام گفته بود: از اینکه می‌خواهم یک‌بار دیگر قصه ترسناک تعریف کنم احساس شادابی می‌کنم.
 • اولین روز فیلم‌برداری کشیشی را می آورند سر محل فیلم‌برداری تا آنجا را تقدیس کند.
 • این فیلم بیشترین فروش را در هفته اول برای فیلم ترسناک در ۳ سال اخیر داشته است،همچنین فیلم پرفروش قبل از اون هم «The Conjuring 1» در سال ۲۰۱۳ بوده است.
 • باقی‌ماندگان فامیل هاجسون از محل فیلم‌برداری دیدن کردند ولی فرانسیس او کانر از دیدن آنها امتناع کرد، چون می ترسید بر روی اجرایش تاثیر بگذارند.
 • برعکس فیلم اصلی که با امید به گرفتن رده‌بندی پی جی ۱۳ (بالای ۱۳ سال با اجازه والدین) فیلم‌برداری شده بود  (که در انتها استودیو با رده‌بندی R که MPAA بهش داد، راضی بود) فیلم دوم با قصد گرفتن رده‌بندی R فیلم‌برداری شد.
 • ماه جون ۲۰۱۳ زمانی که باید فیلم را معرفی می‌کردند، ستاره فیلم ورا فارمیگا هنوز از عارضه التهاب گره‌های لنفاوی به خاطر جیغ‌های زیاد در اجرا رنج می‌برد. به علت مشکلات تکنیکی مجبور بودند ۵۰ تا برداشت پشت سر هم داشته باشند که هنرپیشه در خلال همه صحنه ها  در حال جیغ زدن بوده است.
 • برخی ادعا دارند که جنت، عروسک‌گردان فوق‌العاده‌ای و در تولید صداهای مختلف استاد است، او قبول دارد که بعضی جاها حسابی ادا درمی‌آورده است. او در یک  مصاحبه با تلگرام نیوز گفته بود که نزدیک به ۲% شکارها ادا و اطوار بوده اند.
 • زمانی که فیلم در هند نمایش داده می‌شده است، مردی ۶۵ ساله ای که از درد سینه شکایت داشته و غش کرده را به بیمارستان منتقل می‌کنند. ولی متاسفانه نمی‌توانند به او کمکی بکنند و زمانی که به آنجا می‌رسد فوت می‌کند. مسئولین بیمارستان از دوست مرد خواهش می‌کنند که او را به بیمارستان بزرگ‌تری منتقل کند تا آزمایشات موردنیاز بر روی او انجام گیرد. آن دوست، جنازه رو داخل ماشین می‌گذارد و از آنجا بیرون می‌رود. آن دو نفر بعد از آن اتفاق دیگر دیده نشدند.
 • اشاره به فیلم‌های دیگر را می‌شود در خانه وارن دید. یک نقاشی از خانه در اتاق کار اد دیده می‌شود، عروسک آنابل و جعبه موسیقی فیلم اول «The Conjuring 1» هم داخل وسایل مخفیگاه قابل مشاهده هستند.
 • لورِین اسپوزیتو، بعد از یک جستجوی طولانی در امریکا، انگلیس و استرالیا برای بازی انتخاب شد. این یک سرآغاز برای کار حرفه ای‌اش بوده است.
 • مدرسه‌ای که در فیلم نشان داده می‌شود در واقع دو  مدرسه در کنار هم هستند، یکی مدرسه گرامر انفیلد و دیگری مدرسه دخترانه چِیس. آن‌ها توی مرکز انفیلد قرار دارند. مدرسه گرامر انفیلد یکی از قدیمی‌ترین مدارس انگلیسِ است که از سال ۱۵۵۸ کار مشغول به فعالیت است.
 • اسم والاک روح پلید ۲ بار در پس‌زمینه با حروف تزیینی دیده می‌شود، داخل آشپزخانه وقتی اِد و لورِین درباره غیب‌بینی لورِین از مرگ اِد صحبت می‌کنند و یک بار روی کتابخونه وقتی‌که لورِین یک غیب‌بینی در مورد رد شدن والاک از جلوی اتاق کار اِد دارد. و این خیلی عجیبه!
 • پاتریک ویلسون خود درون فیلم آواز می‌خواند.
 • یکی از ادعاهایی که در فیلم نمایش داده نشده است، این است که گفته می‌شود عروسک‌های بچه ها به علت داغی زیاد به اطراف پرتاب می‌شدند.
 • آهنگی که روح بیلی ویلکینگز در فیلم زمزمه می‌کند آهنگی محلی به اسم این پیرمرد یا راهپیمایی کودکان است.

فیلم «احضار ۲» فیلمی‌ است در ژانر ترسناک که همانطور که از عنوان آن مشخص است دنباله فیلم دیگری به همین نام است. اگر از طرفداران فیلم اول که در سال ۲۰۱۳ اکران شد باشید این فیلم حتما برایتان بسیار جذاب خواهد بود.کارگردان فیلم جیمز ون است که همه او را با اولین فیلم مجموعه «اره» می‌شناسند. بازیگران فیلم همان بازیگران قسمت اول یعنی پاتریک ویلسون و ویرا فارمیگا هستند.داستان ازآنجا شروع می‌شود که خانواده وارن به انگلستان سفر می‌کنند تا به خانواده‌ای که گرفتار اتفاقاتی غیرطبیعی و ترسناک در خانه‌شان شده‌اند کمک کنند.در ویدیو‌های زیر می‌توانید قسمتهایی از پشت صحنه این فیلم ترسناک را ببینید تا اگر ناگهان در میانه تماشای فیلم ترسیدید، به‌ یاد بیاورید که این فقط یک فیلم است!

این فیلم  هیجان‌انگیز را در نماوا تماشا کنید

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید