اوضاع هیچ‌وقت تا این حد برای دنیای سینمایی مارول Marvel Cinematic Universe جدی نشده بود که در فیلم «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» Avengers: Infinity War شده است. شخصیت منفی ماجرا تانوس Thanos و آدمکش‌های عجیبش دنیا و نظم آن را حسابی به‌هم‌ریخته‌اند و تنها کاری که از هرکسی برمی‌آید این است که سعی کند جلوی آن‌ها را بگیرد. یکی از قهرمان‌هایی که تصمیم‌ می‌گیرد جلوی این خرابی بایستد باکی بارنز Bucky Barnes یا همان سرباز زمستان Winter Soldier است؛ که با توجه به گفته‌های بازیگر این نقش سباستین استن Sebastian Stan به نظر می‌رسد جنگ بزرگی را پیش رو داشته باشد.
استن در مصاحبه‌ای با ام‌تی‌وی نیوز MTV News در مورد ابعاد نبرد شخصیتش در فیلم صحبت کرده است و این نبرد را با صحنه‌ فوق‌العاده‌ای در فصل ششم سریال «بازی تاج‌وتخت» Game of Thrones مقایسه کرده است. او گفته است:

مسلماً این عظیم‌ترین صحنه‌ و نقطه اوجی است که تابه‌حال در این سری فیلم‌ها ساخته‌شده است. قرار است از هر چیزی که فکرش را می‌کنید بزرگ‌تر و دیوانه‌وارتر باشد. شباهت زیادی با شخصیت جان اسنو در قسمت نبرد حرام‌زاده‌ها حس می‌کنم. صحنه‌ای که پشت جان به دوربین است و در مقابل اسب‌ها به سمت او در حال یورش‌اند و او فقط همان‌جا ایستاده است- این همان احساسی است که من بعضی وقت‌‌ها سر صحنه فیلم‌برداری دارم. آیا من از این یورش جان سالم به در می‌برم یا نه؟

طرفداران این فیلم حدس‌ زده‌اند که در آخر باکی از جهت دیگری هم مشابه جان اسنو خواهد بود: رهبری که شخصیت‌های دیگر برای حمایت از او باهم متحد می‌شوند. ما می‌دانیم که استیو راجرز Steve Rogers علاقه زیادی به این دوست دوران نبردش دارد (اصلاً کل فیلم «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» Captain America: Civil War به همین‌جا ختم شد) و حتی T’Challa یا همان پلنگ سیاه Black Panther هم به نظر می‌رسد با او مشکلی نداشته باشد.
در کتاب‌های کمیک بارنز مدتی کاپیتان آمریکا Captain America بود و اشتیاق زیادی داشت خودش رو به‌عنوان قهرمان قابلی به دیگران ثابت کند. شاید با اکران «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» در آوریل سال ۲۰۱۸ هم صحنه‌های مشابهی را ببینیم.

 

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید