فقط دو هفته تا اکران فیلم «انتقام‌جویان: آخر بازی» Avengers: Endgame مانده است. و تئوری‌های مختلفی در مورد نحوه پایان یافتن آخرین قسمت از داستان‌های مارول Marvel، در اینترنت و بین طرفداران وجود دارد. به علاوه، کارگردان‌های این فیلم،‌ در طی مصاحبه‌هایی در این روزهای پایانی، جزییات جالبی را در مورد این فیلم بیان کرده‌اند.
یکی از این نکاتی که به آن اشاره شد، این است که تا به‌حال هیچ تئوری‌ای به درستی نتوانسته پایان این مجموعه فیلم را حدس بزند. در بین تئوری‌های زیادی که طرفداران این مجموعه فیلم مطرح کرده‌اند، بعضی از آن‌ها به واقعیت نزدیک است، اما به نظر می‌رسد تقریبا همه اشتباه فکر می‌کنند.

این دو برادر، آنتونی و جو روسو Anthony, Joe Russo، در مصاحبه‌ای اظهار داشتند که غافلگیر کردن و شاد کردن طرفدارانشان را مهم‌ترین وظیفه خود می‌دانند. آنتونی در جواب این‌ سوال که آیا تا به‌ حال پیش آمده که یک طرفدار به درستی بتواند پایان این مجموعه را حدس بزند، گفت:

مساله این است که طرفداران به این شخصیت‌ها خیلی علاقه دارند و زمان زیادی است که با آن‌ها زندگی می‌کنند و به آن‌ها فکر می‌کنند، بنابراین سعی می‌کنند با استفاده از شناختی که از شخصیت‌ها دارند سرنوشت آن‌ها را حدس بزنند. بعضی‌وقت‌ها پیش می‌آید که کمی به واقعیت نزدیک شوند اما معمولا حدس‌های آن‌ها خیلی از چیزی که ما در ذهن داریم دور است. هیچ‌وقت نشده است که کسی بتواند دقیقا همان‌ سرنوشتی که ما برای یک شخصیت در نظر گرفته‌ایم را حدس بزند.

جو نیز حرف‌های برادرش را تایید می‌کند و اضافه می‌کند که آن‌دو همیشه سعی دارند که اتفاق‌های هیجان‌انگیزی در فیلم ایجاد کنند. و چه چیزی هیجان‌انگیزتر از کشتن نصف شخصیت‌های داستان؟
این دو برادر در هفته گذشته در صفحه اینستاگرام خود مطلبی را به اشتراک گذاشتند که در آن به این نکته اشاره شده بود که با دیدن روزی یک فیلم از مجموعه فیلم‌های مارول، می‌توانید تا روز اکران «آخر بازی»، همه فیلم‌ها را یک‌بار مرور کرده باشید.
در مصاحبه‌ای با سایت Fandango، آنتونی روسو در جواب این‌که کدام فیلم‌ها برای درک بهتر «آخر بازی» مناسب است، جواب داد

پیش‌فرض ذهنی ما این است که مخاطب، فیلم‌های مارول را یکی پس از دیگری تماشا می‌کند. اما اگر کسی که تا به‌حال فیلم‌های مارول را تماشا نکرده است، بخواهد «آخر بازی‌» را ببیند، وظیفه ماست که داستان را طوری روایت کنیم که احساس نکند چیزی را از دست داده است. با این‌وجود باز هم ارتباطی بین فیلم‌ها وجود دارد. بدون شک «جنگ داخلی» Civil War و «جنگ ابدیت» Infinity War بیشترین ارتباط را با این فیلم دارند، چرا که در «جنگ داخلی» بود که راه اونجرها از هم جدا شد.

برادران روسو در مصاحبه‌ای دیگر بیان کردند که در حال حاضر برنامه‌ای برای بعد از تمام شدن «آخر بازی» ندارند، اما ممکن است بخواهند داستان‌های خود را به دنیای داستان‌های دی‌سی DC ببرند. جو روسو تاکید کرد که این ایده فقط در حد تئوری است

الان آن‌قدر ذهنمان درگیر است که به چیز دیگری نمی‌توانیم فکر کنیم. اما هرگز نباید گفت هرگز.

بدون شک این دو برادر در روز‌های مانده به اکران «انتقام‌جویان: آخر بازی» در طی مصاحبه‌های مختلف، موضوعات زیادی را برای تحلیل و بررسی در اختیار طرفداران گذاشته‌اند.
این مطلب از نوشته اندی میک Andy Meek در سایت بی‌جی‌آر BGR گرفته شده است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید