خیل‌ها آثار جین آستن را به عنوان آثار کلاسیک ادبیات برمی‌شمارند، به همین دلیل است که فیلم‌سازان و تهیه‌کنندگان تلویزیونی علاقه‌ی زیادی به ساخت اقتباس‌هایی بر اساس آثار این نویسنده‌ی محبوب دارند. «اما» نیز از این قائده مستثنی نبوده و بیش از این نیز بارها بر روی پرده رفته است. حالا اما اقتباسی با بازی آنیا تیلور-جوی از این کلاسیک ساخته خواهد شد.
عکاس و کارگردان موزیک ویدیوِ، آتمن دوایلد با این فیلم اولین اثر خود را بر روی پرده می‌برد. فیلم‌نامه‌ی النور کاتون نیز با این که حال و هوای اصلی کتاب را حفظ کرده است، اما به این داستان رنگ و بویی جدید می‌بخشد.
اما وود هاوس زنی خوشتیپ، باهوش و ثروتمند (تیلور-جوی) است که در شهر کوچک و آرامی زندگی می‌کند. اما در این داستان که در مورد طبقات اجتماعی بوده و مشکلات بزرگ‌شدن را روایت می‌کند، باید ماجراجویی همراهی با عشق‌هایی نامناسب و شکست‌های عشقی را تحمل کند تا در نهایت متوجه شود در جای اشتباهی به دنبال عشق می‌گشته است.
اسم بیل نای، جاش اوکانر، جما ولان، میا گاث، کلوم ترنر و میراندا هارت در میان بازیگران این فیلم به چشم می‌خورد. «اما» ولنتاین امسال بر روی پرده خواهد رفت.
این مطلب برگرفته از نوشته‌ی جیمز وایت از سایت www.empireonline.com است.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید