نمایش «دسته بد» دومین فیلم بلند «آنا لیلی امیرپور» کارگردان مقیم لس آنجلس در جشنواره ونیز، منتقدهای حرفه‌ای و غیرحرفه ای را به تحسین واداشت.
منتقد هالیوود ریپورتر، ابتکارهای فیلم از پس زمینه آن در قبرستان هواپیماهای فرسوده گرفته تا موسیقی فیلم را ابزار ابتکاری کارگردان «امیرپور» برای غرق کردن تماشاگر در جهانی خارق العاده و نمادین می داند.
خانم امیرپور دوسال پیش ناکجاآبادی وهم انگیز برای خون آشامی در فیلم «دختری شبانه تنها خانه می رود» را خلق کرد که الهامی از فیلمهای ژانر دراکولا بود.
نخستین فیلم خانم امیرپور را شرکت رسانه ای «وایس» Vice بروکلین، پخش کرد که تهیه کننده فیلم دوم اوست. بعد از جشنواره ونیز، این فیلم قرار است از هفته آینده در بخش سینمای پیشتاز (آونگارد) جشنواره جهانی تورانتو، نمایش داده شود و احتمالا حقوق پخش فیلم در سینماها در آن جشنواره خریداری خواهد شد.
فیلم جدید خانم امیرپور، یکی از ۲۰ فیلم بخش مسابقه در هفتاد وسومین جشنواره ونیز، در دنیای غریبِ وازدگان آدمخوار شروع می شود که به گفته نویسنده «گاردین» تمثیل کشوری است مثل آمریکا که در آن، خوراک اغنیا و زورمندان، اندام بی دفاع فقرا و رنج دیدگان است.
روز چهارشنبه (۷ سپتامبر) رسانه های خبری از «ونیز» گزارش دادند که شرکت جهانی «نتفیلیکس» حقوق پخش اینترنتی فیلم «دسته بد» را خریداری کرد.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید