آنونس آخرین فیلم رابرت زمکیس به نام Allied (متفقین) رونمایی شد. این فیلم داستان دو جاسوس در روزهای جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۲ را در آفریقای جنوبی روایت می‌کند که هر دو مأمور یک عملیات سری مشترک که به قتل رساندن یک افسر آلمانی است؛ می‌شوند. مرد داستان (Max Vatan) آمریکایی است و زن قصه (Marianne Beausejour) یک افسر مقاومت فرانسه؛ این دو که برای انجام مأموریت مشترک خود مجبور به حضور در مقدم‌ترین خطوط جبهه می‌شوند رفته رفته دلداده هم می‌گردند و این شروعی است برای یک داستان دیگر…

Director Robert Zemeckis on the set of TriStar Pictures' THE WALK.

هجدهمین فیلم رابرت زمکیس با بازی برد پیت در نقش Max Vatan ستوان آمریکایی و ماریان کوتیار در نقش Marianne Beausejour یک افسر عصاقورت‌داده فرانسوی، از اواسط ماه نوامبر بر روی پرده‌ سینماها می‌رود و یکی از مهم‌ترین فیلم‌های سال و احتمالاً یکی از پاهای ثابت بخش‌های مختلف اسکار ۲۰۱۷ خواهد بود. این قصه عاشقانه که ترکیب‌شده است با اصول و قواعد ژانر تریلر بر اساس یک داستان واقعی است، داستانی که استیون نایت او را به فیلم‌نامه برگردانده، فیلم‌نامه‌نویس فیلم «قول شرقی» (Eastern Promises 2007) و نویسنده ثابت سریال پر‌طرفدار «پیکی بلایندرز» و «کارگاه» که هر دو از بی بی سی پخش می‌شوند.

forrest-gumpرابرت زمیکیس که برای فیلم «عشق‌بازی با سنگ» (Romancing the Stone) در سال ۱۹۸۴ نگاه‌ها را به خود جلب کرد؛ برای فیلم «فارست گامپ» در سال ۱۹۹۴ برنده جایزه اسکار گردید فیلمی با بازی تام هنکس. زمکیس مشهور است به استفاده به‌جا و درست از جلوه‌های ویژه، جلوه‌های ویژه‌ای که در راستای تعریف داستان عمل می‌کنند، نه به‌عنوان جز جدا افتاده فرمالیستی. دیوید تامسون در راستای همین خصلت فیلم‌سازی زمکیس می‌گوید: هیچ فیلم‌ساز معاصر به اندازه  زمکیس نتوانسته جلوه‌های ویژه را در خدمت بار دراماتیک داستان قرار دهد و برای خلق یک فضای روایی از آن بهره بجوید. او برای تکمیل حرف خود فیلم‌های Back to the Future Part II 1989 و The Polar Express  ۲۰۰۴ را مثال می‌زند.

 

 David Thomson: who wrote that “No other contemporary director has used special effects to more dramatic and narrative purpose

این فیلم که آهنگسازی‌اش به عهده آهنگ‌ساز برنده جایزه اسکار و همیشگی زمکیس، آلن سیلوستری است؛ توسط کمپانی پارامونت شده است و همچنین پخش جهانی آن نیز به عهده همین کمپانی است. فیلم «متفقین» کنار هم قرار گرفتن سه برنده جایزه اسکار را فراهم ساخته است. خود زمکیس در مقام کارگردان، ماریان کوتیار برنده جایزه اسکار بهترین نقش اول زن برای فیلم La Vie en Rose در سال ۲۰۰۷ و برد بیت برنده جایزه بهترین تهیه‌کنندگی برای فیلم «دوازده سال بردگی». از حواشی جالب پیش از نمایش عمومی این فیلم واکنش ماریان کوتیار به خبر جدا شدن آنجلینا جولی و برد پیت است؛ کوتیار در پاسخ به روزنامه‌های پاپارتزی و زرد که او را یکی از عوامل جدا شدن برد پیت و آنجلینا جولی لقب داده بودند، در یک متن کوتاه در توتیر خود این شایعات را تکذیب کرد و اذعان داشت که تنها و بهترین مرد زندگی‌اش همان پدر فرزندانش است که سال‌هاست در کنار او و در آرامش زندگی می‌کند.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید