پانزدهمین جشن سینمای ایران با حضور هنرمندان و طرفداران سینما جمعه 25 شهریورماه در عمارت مسعودیه برگزار شد. در جشن پانزدهم 15 لحظه از جشن به پانزده هنرمند تقدیم شد که اولین لحظه با پخش کلیپی به اصغر بیچاره عکاس، بازیگر و دستیار پیشکسوت سینمای ایران تقدیم شد.
لحظه دوم این جشن به بهرام بیضایی تقدیم شد. لحظه سوم این جشن به مرحوم سیف‌الله داد کارگردان سینما و از بهترین مدیران سینمایی سال‌های سینمای ایران، تقدیم شد. لحظه چهارم جشن با پخش کلیپ به پرویز دوایی نویسنده و منتقد تقدیم شد. لحظه پنجم این جشن به اصغر شاهوردی صدابردار پیشکسوت سینمای ایران که مدتی است براثر ضایعات ناشی از تصادف روی صندلی چرخدار می‌نشست و در جشن آن سال هم به همراه خانواده‌اش حضور داشت، تقدیم شد. لحظه ششم از جشن به ملک جهان خزایی طراح صحنه سینمای ایران تقدیم شد. لحظه هفتم این جشن به ابراهیم حاتمی کیا اهدا شد. لحظه هشتم جشن به جلال‌الدین معیریان تقدیم شد. لحظه نهم سینمای ایران به محمدرضا شجریان به همراه تشویق‌های زیاد حاضران تقدیم شد. لحظه دهم جشن به عباس گنجوی تقدیم شد. لحظه یازدهم به پرویز پرستویی اهدا شد. لحظه سیزدهم به هوشنگ مرادی کرمانی تقدیم شد. لحظه چهاردهم به امیر نادری تقدیم شد. لحظه پانزدهم به اصغر فرهادی تقدیم شد.

injabedonman01
و اما جوایز، بهتر است فهرست جوایز پانزدهمین جشن سینمای ایران را در یک جمله خلاصه کنیم: فیلم: «جدایی نادر از سیمین» همه جوایز اصلی جشن خانه سینما را به خود اختصاص داد که البته چیزی غیرازاین رو هم نمی‌شد متصور بود. در کنار فیلم فرهادی که مجالی برای رقابت هیچ فیلم دیگری باقی نگذاشته بود؛ اما بهرام توکلی با فیلم «اینجا بدون من» هم توانست نظر بسیاری از منتقدین و داوران آن سال را به خود جلب کند.
با خاطره بازی برخی از فیلم‌های این دوره از جشن خانه سینما با ما باشید:

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید