نودمین آکادمی اسکار برخلاف مراسم اسکارهای چند سال اخیر٬ واقعاً این احساس را منتقل می‌کرد که هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد. از زمانی که نامزدها اعلام شدند، مراسم امسال نبرد تنگاتنگی بود بین فیلم فانتزی گیرمو دل تورو Guillermo del Toro «شکل آب» The Shape of Water با ۱۳ نامزدی و فیلم حماسی کریستوفر نولان Christopher Nolan «دانکرک» Dunkirk و کمدی/ درام سیاه مارتین مک دونا «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» Three Billboards Outside Ebbing, Missouri. درنهایت نیز پیروز این مبارزه فیلم «شکل آب» با دو جایزه اصلی بهترین فیلم و بهترین کارگردانی بود.
فیلم «سه بیلبورد» موفق به دریافت دو جایزه بهترین بازیگر زن در نقش اصلی برای فرانسیس مک‌دورمند Frances McDormand و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای سم راکول Sam Rockwell شد. «دانکرک» با سه جایزه در بخش بهترین تدوین، بهترین صداگذاری و بهترین میکس صدا به خانه رفت.
جایزه بهترین بازیگر مرد اصلی همان‌طور که انتظار می‌رفت نصیب گری اولدمن Gary Oldman برای اجرای درخشانش در فیلم «تاریک‌ترین ساعت» Darkest Hour شد.
اما شاید بزرگ‌ترین سورپرایز این مراسم جایزه بهترین فیلم‌نامه اورجینال بود که به جوردن پیل Jordan Peele برای فیلم «برو بیرون» Get Out اهدا شد. فیلم «مرا با نامت صدا بزن» Call Me by Your Name نیز جایزه بهترین فیلم‌نامه اقتباسی را از آن خود کرد.

بهترین فیلمCall Me by Your Name مرا با نامت صدا کن
Darkest Hour سیاه‌ترین ساعت
Dunkirk دانکرک
Get Out برو بیرون
Lady Bird لیدی برد
Phantom Thread رشته خیال
The Post پست
The Shape of Water شکل آب
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

بهترین کارگردانیPaul Thomas Anderson, Phantom Thread پل توماس اندرسن
Guillermo del Toro, The Shape of Water گیرمو دل تورو
Greta Gerwig, Lady Bird گرتا گرویگ
Christopher Nolan, Dunkirk کریستوفر نولان
Jordan Peele, Get Out جردن پیل

بهترین بازیگر مردTimothée Chalamet, Call Me By Your Name تیموتی شلمی
Daniel Day-Lewis, Phantom Thread دنیل دی لوئیس
Daniel Kaluuya, Get Out دنیل کالویا
Gary Oldman, Darkest Hour گری اولدمن
Denzel Washington, Roman J Israel, Esq دنزل واشینگتن

بهترین بازیگر زنSally Hawkins, The Shape of Water سالی هاوکینز
Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri فرانسیس مک دورمند
Margot Robbie, I, Tonya مارگو رابی
Saoirse Ronan, Lady Bird سیرشا رونان
Meryl Streep, The Post مریل استریپ

بهترین بازیگر نقش مکمل مردWillem Dafoe, The Florida Project ویلم دفو
Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri وودی هارلسون
Richard Jenkins, The Shape of Water ریچارد جنکینز
Christopher Plummer, All the Money in the World کریستوفر پلامر
Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri سم راکول

بهترین بازیگر نقش مکمل زنMary J Blige, Mudbound مری جی بلایژ
Allison Janney, I, Tonya الیسون جنی
Lesley Manville, Phantom Thread لسلی منویل
Laurie Metcalf, Lady Bird لاری میت کلاف
Octavia Spencer, The Shape of Water اکتاویا اسپنسر

بهترین فیلم‌نامه اورجینالThe Big Sick بیمار بزرگ
Get Out برو بیرون
Lady Bird لیدی برد
The Shape of Water شکل آب
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

بهترین فیلم‌نامه اقتباسیCall Me by Your Name مرا با نامت صدا کن
The Disaster Artist هنرمند فاجعه
Logan لوگان
Molly’s Game بازی مالی
Mudbound مادباند

بهترین فیلم خارجی زبانA Fantastic Woman یک زن شگفت‌انگیز (شیلی)
The Insult توهین (لبنان)
Loveless بی‌عشق (روسیه)
On Body and Soul در جسم و روح (مجارستان)
The Square مربع (سوئد)

بهترین انیمیشنThe Boss Baby بچه رئیس
The Breadwinner نان آور
Coco کوکو
Ferdinand فردیناند
Loving Vincent وینسنت دوست داشتنی

بهترین انیمیشن کوتاهDear Basketball
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

بهترین فیلم مستندAbacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island

بهترین مستند کوتاهEdith+Eddie
Heaven Is a Traffic Jam on the 405
(Heroin(e
Knife Skills
Traffic Stop

بهترین فیلم کوتاهDeKalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Watu Wote/All of Us

بهترین فیلم‌برداریBlade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water

بهترین ترانهMighty River, Mudbound
The Mystery of Love, Call Me by Your Name
Remember Me, Coco
Stand Up for Something, Marshall
This Is Me, The Greatest Showman

بهترین موسیقی متنDunkirk
Phantom Thread
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین تدوینBaby Driver
Dunkirk
I, Tonya
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین طراحی صحنهBeauty and the Beast
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water

بهترین چهره‌پردازی و آرایش موDarkest Hour
Victoria & Abdul
Wonder

بهترین طراحی لباسBeauty and the Beast
Darkest Hour
Phantom Thread
The Shape of Water
Victoria & Abdul

بهترین تدوین صداBaby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

بهترین میکس صداBaby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

بهترین جلوه‌های تصویری Blade Runner 2049
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes
همچنین بخوانید:
برندگان تمشک طلایی ۲۰۱۸ اعلام شدند: The Emoji Movie بدترین فیلم سال

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید