شصت و هشتمین دوره از مراسم اهدای جوایز امی، با اجرای جیمی کیمل، مجری مشهور تلویزیونی در لس‌انجلس برگزار شد. همانطور که انتظار می‌رفت، دو مجموعه تلویزیونی ساخت شبکه HBO یعنی «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) و «معاون رییس جمهور» (Veep) مهمترین جوایز امسال، یعنی بهترین درام  و بهترین کمدی  را از آن خود کردند.

downloadaef

بازیگران و عوامل «بازی تاج و تخت» در مراسم امی

با اینکه جوایز امی معمولا بسیار قابل پیش‌بینی هستند، اما امسال تعداد بازیگرانی که برای بار اول این جایزه را برنده شدند کم نبود، و همین امر هیجان خاصی به مراسم بخشید. موفقیت سریال کوتاه «مردم دربرابر او.جی سیمپسون: داستان جنایی امریکایی»‌ یکی از عواملی بود که سبب شد تعداد برنده‌-اولیها قابل توجه‌تر از دوره‌های پیشین باشد. سارا پالسون، کورتنی بی. وانس و استرلینگ کی. براون، هر سه بازیگران این مجموعه تلویزیونی ساخت شبکه FX Networks بودند که توانستند جوایز بازیگری بخش سریالهای کوتاه و فیلمهای تلویزیونی را برای اولین بار از آن خود کنند. جایزه-اولی دیگر امسال، بازیگر سریال «آقای روبات»، رمی مالک بود که توانست رقبای مطرحی را کنار بزند و جایزه مهم بهترین بازیگر نقش اصلی مرد در سریال درام را برنده شود.

la-et-emmy-winning-crowd-pleasers-rami-tatiana-photo

رمی مالک و تاتیانا ماسلانی

جایزه مهم دیگر امی، بهترین بازیگر نقش اصلی زن در سریال درام، به تاتیانا ماسلانی، برای بازی در سریال ژانر علمی-تخیلی شبکه بی بی سی امریکا، «Orphan Black» رسید تا او هم اولین جایزه امی‌اش را دریافت کند. کیت مک‌کینون، برای بازی در «شنبه شب پخش مستقیم‌» جایزه بهترین بازیگر زن نقش اصلی در سریال کمدی اولین جایزه‌اش را گرفت، و لویی اندرسون نیز در همین بخش جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل را برای بازی در سریال «Baskets» دریافت کرد. البته چهره‌های باسابقه و آشنایی هم در میان برندگان وجود داشتند. در بخش کمدی، جولیا لویی دریفوس پنجمین سال متوالی جایزه بهترین بازیگر اصلی زن را برای بازی در «معاون رییس جمهور»‌برنده شد، و جفری تامبور هم در همین بخش، و برای دومین سال پیاپی، به خاطر بازی در نقش زنی تراجنسی در سریال «‌شفاف»‌، جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد را از آن خود کرد.

veep_tv_hbo

امسال هم مانند سال گذشته، «بازی تاج و تخت» و «معاون رییس جمهور»‌ اکثر جوایز را به ترتیب در بخش سریالهای درام و کمدی دریافت نمودند. «بازی  تاج و تخت» با دریافت ۱۲ جایزه امی در صدر برندگان امسال قرار گرفت. خبر خوش برای رقبای HBO اینکه سال آینده این سریال نمی‌تواند در امی حضور داشته باشد. این شبکه تصمیم دارد پخش فصل هفتم این مجموعه را به تابستان ۲۰۱۷ موکول کند، و این تغییر زمانی باعث می‌شود که سریال واجد شرایط زمانی لازم برای حضور در امی نباشد. از همان شروع مراسم می‌شد پیش‌بینی کرد که دو مجموعه موفق «بازی تاج و تخت» و «مردم دربرابر او.جی سیمپسون: داستان جنایی امریکایی»‌ همه جوایز را خواهند ربود. جیمی کیمل، مجری برنامه در همین باره به شوخی خطاب به مهمانان برنامه گفت:

 

 اگه از برنامه‌هایی میاین که توی اونها اژدها، یا یک ماشین فورد برونکو سفید (ماشین او.جی سیمپسون موقع فرار)  نداره بهتره برگردین خونه

 

انتخابات آمریکا

همانطور که انتظار می‌رفت، انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، نقش پررنگی در مراسم امی امسال ایفا می‌کرد. جیمی کیمل به این نکته اشاره کرد که دونالد ترامپ به خاطر حضورش در یک برنامه تلویزیونی به نام «Apprentice» که تهیه کننده آن مارک برنت است، شهرت پیدا کرده است. دوربین مراسم مارک برنت را در میان شرکت‌کنندگان پیدا کرده بود، و او دائم به این شوخیهای کیمل می‌خندید. درنهایت جیمی کیمل گقت که اگر آقای ترامپ در نهایت به عنوان رییس جمهور امریکا انتخاب شود، فقط باید مارک برنت را سرزنش کرد.

اگه ترامپ رای بیاره و اون دیوار معروفش رو بسازه، اولین کسی که باید از اینور دیوار بندازیمش اونور مارک برنته

 

19jpemmyshow20-master675

در مورد دیگر، وقتی جولیا لویی دریفوس، که در «معاون رییس جمهور» نقش رییس جمهور امریکا را بازی می‌کند، جایزه خود را دریافت می کرد، با اشاره به کاندیدا بودن هیلاری کلینتون گفت:

 

چند سال پیش ما این سریال رو به عنوان یک سریال طنز سیاسی شروع کردیم، اما الان بیشتر داره تبدیل به یک مستند خیلی جدی می‌شه!

 

سالی خوب برای او. جی‌ و  FX Networks

150316-news-peoplevoj

«مردم دربرابر او.جی سیمپسون: داستان جنایی امریکایی»‌ سریال کوتاهیست که درباره محاکمه جنجالی او.جی سیمپسون که در سال ۱۹۹۴ اتفاق افتاد ساخته شده است. او. جی سیمپسون یک بازیکن فوتبال امریکایی بود که در سال ۹۴ به جرم قتل همسر سابقش و مرد دیگری بازداشت و محاکمه شد، و در کمال ناباوری همگان از این اتهام تبرئه گردید. او بعدها در سال ۲۰۰۷ در جریان یک سرقت مسلحانه دستگیر شد و به ۳۳ زندان محکوم شد، و هم اکنون در حال گذراندن دوران محکومیتش در زندان لاولک در ایالت نوادا می‌باشد.
«مردم دربرابر او.جی سیمپسون: داستان جنایی امریکایی»‌ که در سال ۲۰۱۶ از FX پخش شد، با استقبال بسیار زیاد تماشاگران، و همچنین ستایش بسیار از جانب منتقدان روبرو گردید. این مجموعه تلویزیونی در جوایز امی هم بسیار موفق بود و توانست بسیاری از جوایزمهم این بخش را به خود اختصاص دهد: جایزه بهترین سریال کوتاه و سه جایزه مهم بازیگری.

 

 

la-et-emmys-paulson-clark-photo-20160918

سارا پالسون پس از اعلام نامش به عنوان برنده مارسیا کلارک را در آغوش کشید

 

سارا پالسون، که برای بازی در نقش دادستان در این سریال برنده جایزه شد، مارسیا کلارک را که دادستان واقعی این پرونده بود و او نقشش را بازی کرده بود به عنوان مهمان به مراسم آورده بود. پالسون وقتی جایزه‌اش را دریافت می‌کرد خطاب به مارسیا کلارک گفت:

 من هم مانند بسیاری دیگر خیلی سطحی و بی‌توجه قضاوت کردم. خوشحالم که امروز توانستم اینجا بایستم و از این طریق به شما بگویم که چقدر متاسفم.

مارسیا کلارک پس از شکست خوردن در محکوم کردن او.جی سیمپسون استعفا داد و برای همیشه از این شغل فاصله گرفت.

 

 

سایر برندگان مهم شصت و هشتمین دوره جوایز امی به شرح زیر می‌باشند:

بهترین بازیگر مکمل زن در سریال درام

مگی اسمیت برای بازی در سریال دانتون ابی
دیگر نامزدها: امیلیا کلارک، «بازی تاج و تخت»/ لنا هدی، «بازی تاج و تخت» / مورا تیرنی، «The Affair» / میزی ویلیامز، «بازی تاج و تخت» / کنستانس زیمر، «UnREAL»

Downton Abbey Season 2 on MASTERPIECE Classic Part 4 - Sunday, January 29, 2012 at 9pm ET on PBS Shown: Maggie Smith as Violet, Dowager Countess of Grantham (C) Carnival Film & Television Limited 2011 for MASTERPIECE This image may be used only in the direct promotion of MASTERPIECE CLASSIC. No other rights are granted. All rights are reserved. Editorial use only.

بهترین فیلم تلویزیونی

«شرلوک: عروس دهشتناک»
دیگر نامزدها: «A Very Murray Christmas»، (همه راه)«All The Way»، «لوتر»، «Confirmation»

landscape-1450711534-sherlock-the-abominable-bride-01

بهترین بازیگر مکمل مرد در سریال درام

بن مندلسون برای بازی در سریال Bloodline
دیگر نامزدها: جاناتان بنکس، “Better Call Saul” / پیتر دینکلیج برای “بازی تاج و تخت” / کیت هرینگتن، “بازی تاج و تخت” / مایکل کلی، “خانه پوشالی” / جان وویت، “ری داناوان”

بهترین نویسندگی برای سریال درام

دیوید بنیف و دی. بی. ویس برای نویسندگی قسمت «نبرد حرامزاده‌ها» از سریال «بازی تاج و تخت»

game-of-thrones-desktop-backgrounds_091727

بهترین نویسندگی برای سریال کمدی

عزیز انصاری و الن یانگ برای نویسندگی قسمت «والدین» در سریال Master Of None

 

بهترین بازیگر زن در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

سارا پالسن، «مردم علیه ا. جی. سیمسن: داستان جنایت آمریکایی»
دیگر نامزدها: کریستن دانست، «فارگو» / فلیسیتی هافمن، «جنایت آمریکایی» / اودرا مکدانلد، «Lady Day at Emerson’s Bar and Grill» / لیلی تیلور، «جنایت آمریکایی» / کری واشینگتن، «Confirmation»

بهترین بازیگر مرد مکمل در یک سریال کمدی

لوییس اندرسن، «Baskets»
دیگر نامزدها: آندره برائر، «Brooklyn Nine-Nine» / تیتوس برجس، «کیمی اشمیت شکست‌ناپذیر» / تونی هیل برای «ویپ» / مت والش، «ویپ»
بهترین بازیگر مرد مکمل در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

استرلینگ کی. براون، :مردم علیه ا. جی. سیمسن: داستان جنایت آمریکایی»
دیگر نامزدها: هیو لوری،«The Night Manager» / جسی پلمونز، «فارگو» / دیوید اشویمر، «مردم علیه ا. جی. سیمسن: داستان جنایت آمریکایی»/ جان تراولتا، «مردم علیه ا. جی. سیمسن: داستان جنایت آمریکایی»

 

بهترین کارگردانی برای سریال درام

میگل اسپچنیک برای کارگردانی قسمت  «نبرد حرامزاده‌ها» از سریال «بازی تاج و تخت»

game-of-thrones-desktop-free-download

بهترین کارگردانی برای سریال کمدی

جیل سولووی برای کارگردانی قسمت «مرد روی زمین» در سریال «شفاف»

 

 

به این ترتیب؛ سریال موفق شبکه اچ‌بی‌او هفته پیش هم در مراسم معرفی بخش‌های فنی جوایز امی در ۹ بخش از جمله بهترین انتخاب بازیگر برای یک سریال درام، بهترین طراحی لباس یک سریال فانتزی، بهترین صداگذاری یک سریال، بهترین جلوه‌های تصویری ویژه، بهترین طراحی صحنه یک سریال فانتزی و… پیروز شد. «بازی تاج و تخت» به این ترتیب با دریافت ۱۲ جایزه بیشترین جایزه را در شصت و هشتمین جوایز امی دریافت کرد. این سریال سال گذشته هم با ۲۴ نامزدی پیشتاز نامزدهای جوایز امی بود و در نهایت با دریافت ۱۲ جایزه امی از جمله بهترین سریال درام، رکورد بیشترین پیروزی یک سریال در یک سال در جوایز امی را جابجا کرد. اکنون «بازی تاج و تخت» رکورد دریافت بیشترین جایزه برای یک سریال درام در تاریخ جوایز امی را در اختیار دارد.این سریال، امسال در بخش بهترین سریال درام با «آمریکایی‌ها» از شبکه اف‌ایکس، «Better Call Saul» از شبکه ای‌ام‌سی، «دانتن ابی» از شبکه پی‌بی‌اس، «هوملند» از شبکه شوتایم، «خانه پوشالی» از شبکه نتفلیکس و «آقای روبات» از شبکه یو‌اس‌ای رقابت کرد. این سریال از روی مجموعه کتاب‌های فانتزی و پرفروش جرج آر. آر. مارتین ساخته شده و داستان هفت قلمروی افسانه‌ای است که بر سر پادشاهی با هم در حال جنگ هستند. فصل هفتم سریال پاییز ۲۰۱۷ پخش می‌شود.

 

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید