فقط یک روز تا شروع رسمی جشنواره سی و پنجم فیلم فجر باقی‌مونده؛ و فیلم خوره‌ها این روزها، روزهای هیجان‌انگیزی رو تجربه می‌کنند؛ جشنواره فجر با یک بی‌برنامه ریزی و یک بحران در پیش فروش بلیت فیلم‌ها شروع شد. پوستر جشنواره هم که منقوش به نقش زنده‌یاد علی حاتمی خیلی چنگی به دل نزد و منتقدان بسیار زیادی داشت. ولی به‌هرحال هر چی باشه جشنواره فجر و همین بی‌برنامگی‌ها و به‌هم‌ریختگی هاش انگاری اگه نباشه یه چیزی کمه.
در این دوره از جشنواره که از یازدهم الی بیست و یکم بهمن نود پنج برگزار میشه. ۴۸ فیلم در بخش چشم‌انداز سینمای ایران باهم به رقابت می‌پردازند. سینماگرانی از نسل‌های مختلف؛ از مسعود کمیایی به‌عنوان سینماگر نسل اول تا کلی فیلم‌ساز اولی.
خبرها و اطلاعات کمی از فیلم‌ها به بیرون درز کرده و با یه سکوت خبری  این چندروزه منهی به جشنواره رو سپری کردیم که این به دو معنی می تونه باشه اول اینکه دلتون خیلی صابون نزنید: خبری در راه نیست و با یک جشنواره سوت‌وکور روبرویم و یا در حالت دوم این‌یک آرامش پیش از طوفانِ. باید انتظار فیلم‌های خوب و یا حتی خیلی خوب رو داشته باشیم. جشنواره پارسال رو یادتون نره که «ابد و یک روز» و «ایستاده در غبار» محصول دو تا فیلم اولی به شگفتی‌ها و برندگان بی‌چون چرا جشنواره سی و چهارم تبدیل شدند…

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید