استودیوی گیبلی امیدوار است امسال از پیکسار-دیزنی و والت دیزنی انیمیشن استودیوز پیشی بگیرد. ۱۵ سال است که آکادمی اسکار جایزه‌ی بهترین انیمیشن را برگزار می‌کند، پیکسار ۹ بار برنده این جایزه شده است، بیش از هر استودیوی دیگری. این اتفاقی خجسته است برای انیمیشنِ «به دنبال دوری»(Finding Dory) که با نقدهای مثبتی مواجه شده و درواقع ادامه ایست برای انیمیشن به دنبال نیمو. به نظر می‌آید که در این دسته‌بندی ادامه داستان دیگری بودن، چندان هم‌فکر بدی نیست، «داستان اسباب‌بازی‌های ۳»(Toy Story 3)، برنده‌ی دو اسکار شده است.

maxresdefault-10پیکار ولی در سال‌های گذشته (۲۰۱۴ و ۲۰۱۵) با انیمیشن‌هایی چون «یخزده»(Frozen) و «قهرمان بزرگ ۶»(Big Hero 6) پروازی بلند و جانانه داشته است و ۲ اسکار را به دست آورده است. امسال نیز به نظر می‌آید که این استودیو با شاهکار محبوبش «زوتوپیا»(Zootopia) که حتماً در لیست نامزدها خواهد بود، سال خوبی را پیش رو دارد. این فیلم نه‌تنها خیلی توی دل‌ها جابازکرده بلکه از مرز ۱ بیلیون دلارفروش جهانی هم گذشته است.

البته بااینکه این استودیوهای بزرگ، انیمیشن‌های خوبی از خود ارائه می‌دهند، وجود استودیوهایی چون گیبلی نباید فراموش شوند. «لاک‌پشت قرمز»(The Red Turtle) این استودیو امسال، پس از نمایش در جشنواره‌های کن و تورنتو با استقبال بی‌نظیری مواجه شد. کمپانی سونی پیکچرز پخش داخلیِ این انیمیشن را بر عهده دارد و مسلماً تمام تلاش خود را برای ورود به لیست نامزدهای اسکار خواهد کرد. جایزه‌ای که استودیوی گیبیلی از زمان (۲۰۰۳)Spirited Away از هایائو میازاکی تا کنون دریافت نکرده است. یکی دیگر از انیمیشن‌هایی که در جشنواره‌ی تورنتو خوش درخشید، انیمیشنِ موزیکالِ «بخوان»(Sing) از گرت جنینگ و استودیوی ایلومینیشن (دومین انیمیشن امسالشان) است.

کاندیداها:

به دنبال دوری (Finding Dory)
لاک‌پشت قرمز (The Red Turtle)
بخوان (Sing)
زوتوپیا (Zootopia)

کاندیداهای محتمل:
کوبو و دو تار (Kubo and the Two Strings)
خانم هوکاسای (Miss Hokusai)
موانا (Moana)
زندگی کدوئی من (My Life as a Zucchini)
ترولز (Trolls)

کاندیداهای کم محتمل:
راه دراز شمالی (Long Way North)
شازده کوچولو (The Little Prince)
زندگی مخفی حیوانات خانگی (The Secret Life of Pets)
لک لک‌ها (Storks)

آیا انیمیشنی هست که تا کنون اکران شده و در این لیست نیست که شما فکر می‌کنید باید به لیست اضافه شوند؟ نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید