جوایز امی ۲۰۱۷ (۲۰۱۷ Emmys)‌ باوجود نامزدی همکاران بازیگر در یک بخش سروصدا به پا کرده است. این اتفاق یک بار در اسکار سال ۱۹۶۳ افتاد که جوان کرافورد (Joan Crawford) و بت دیوویس (Bette Davis) برای نامزدی اسکار با هم در رقابت بودند که البته در انتها تنها یک نفر از آن دو کاندید جایزه‌ی اسکار شد. سوزان سورندن (Susan Sarandon)‌ و جسیکا لنگ (Jessica Lange) که هر دو در سریال «عداوت» Feud بازی می‌کنند برای گرفتن یک جایزه در یک قسمت از این رقابت‌ها کاندید شده‌اند؛ اما تنها این سریال نیست که دو بازیگرش در یک بخش کاندید گرفتن جایزه شده‌اند. دیگر سریال‌های درجه‌یک هم به این درد دچار شده‌اند. سریال «دروغ‌های کوچک بزرگ» Big Little Lies یکی دیگر از این مدل سریال‌هاست که دچار این دردسر درجه اول شده است.
در ازای ۵ نامزدی که برای گرفتن جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش اصلی زن در سریال یا فیلم برای گرفتن جایزه مطرح‌شده‌اند تنها ۴ سریال و فیلم در این قسمت قرارگرفته است؛ از سریال «عداوت» لنگ و سورندن، از سریال «دروغ‌های کوچک بزرگ» نیکل کیدمن (Nicole Kidman)‌ و ریس ویتر اسپون (Reese Witherspoon)، از سریال «فارگو» Fargo کری کون (Carrie Coon) و از «جرم آمریکایی» American Crime فلیسیتی هافمن (Felicity Huffman) نامزدها هستند.به همین نحو نقش مکمل زن و مرد در سریال‌های محدود و فیلم‌ها، به همکاران بازیگر در یک سریال رسیده است. از سریال «آن شب» The Night Of بیل کمپ (Bill Camp) و مایکل کنت ویلیامز (Michael Kenneth Williams) و از سریال «عداوت» آلفرد مولینا (Alfred Molina) و استنلی توچی (Stanley Tucci) در رقابت هستند این در حالی است که زنان مکمل هم جودی دیویس (Judy Davis)‌ و جکی هافمن (Jackie Hoffman) از سریال  «عداوت» و شایلن وودلی (Shailene Woodley)‌ و لورا درن (Laura Dern) از سریال «دروغ هایکوچک بزرگ» هستند.
به نامزدهای نقش مکمل زن در سریال‌های دراما هم که نگاهی بی اندازیم متوجه می‌شویم آن دوود (Ann Dowd) و سمیرا وایلی (Samira Wiley) که هر دو در سریال «سرگذشت ندیمه» The Handmaid’s Tale بازی می‌کنند در این بخش در مقابل هم به رقابت کشیده شده‌اند.قرار گرفتن این تعداد همکاران بازیگر در رقابت در یک بخش بی‌سابقه است و البته می‌توان به آن به‌عنوان یک موضوع ارزشمند برای اثرها نگاه کرد. برای دهه‌های متوالی رأی‌های امی به‌صورت رتبه‌بندی نامزدها صورت می‌گرفت این به رأی‌دهندگان اجازه می‌داد تا کارهای مختلفی از نامزدها را برای رأی در نظر بگیرند زیرا بدون شک آن‌ها می‌توانستند در بخش‌هایی با همکاران بازیگر خود قرار بگیرند. از آن‌طرف گاهی همکاران بازیگر با هم سنجیده می‌شدند تا شو و سریال از طرف رأی‌دهندگان به‌عنوان بهترین انتخاب شود (بخش‌های گروهی – تمامی بازیگران یک سریال) در این حالت قرار گرفتن در یک بخش برای گرفتن جایزه شانس سریال‌ها را برای برد جوایز و علی‌الخصوص جایزه‌ی گروهی بازیگران یک سریال بیشتر بالا می‌برد.
کمدی «خانواده‌ی مدرن» Modern Family که از شبکه‌ی ای بی سی پخش می‌شود از سال ۲۰۱۰- ۲۰۱۴ شاید بهترین نمونه از این موضوع بوده است. بازیگران این کمدی بارها با هم در یک بخش از جوایز نامزد شده بودند و جایز میان آن‌ها در رفت‌وآمد بوده است. در سال ۲۰۱۰ اریک استون استریت (Eric Stonestreet) جایزه را از مقابل چشمان بورل (Burrell) جسی تایلر فرگوسن (Jesse Tyler Ferguson) ربود. در سال ۲۰۱۱ بورل این جایزه را برد در سال ۲۰۱۲ دوباره استون استریت به جایزه دست‌یافت و در سال ۲۰۱۴ بورل دوباره جایزه را برد. جولی بوئن (Julie Bowen) هم‌زمانی به این جایزه دست‌یافت که سوفیا ورگرا (Sofia Vergara) هم در همان بخش نامزد دریافت جایزه بود.سال ۲۰۱۷ دومین سالی‌ست که نحوه‌ی رأی‌گیری به‌صورت جمع‌بندی بازی‌ها صورت می‌گیرد، نحوه‌ای که می‌تواند جایزه را میان همکاران بازیگر در یک فیلم یا سریال قسمت کند، این کار فرصت را برای بازیگرانی که به‌تنهایی از یک برنامه کاندید شده‌اند زیاد می‌کند و آن‌ها نیز می‌توانند به بالای لیست رقبا راه پیدا کنند. البته تمام این مسائل و راهبردی بودن آن‌ها، در طول زمان مشخص می‌شود و صدالبته که داشتن اسم مشهور و شخصیت محبوب مسلماً راه را برای بازیگران برای رسیدن به لیست آخر کاندیدایی هموارتر خواهد کرد.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید