گروهی از بازیگران فوق ستاره راهی «مومین‌ ولی»‌ Moominvalley می‌شوند، محل زندگی مومین‌ها و جایی که در آن اتفاقات این سریال انیمیشنی که بر اساس داستان‌های کلاسیک فنلاندی ساخته‌شده است، رخ می‌دهند.
رزمند پایک Rosamund Pike (بازیگر فیلم «دختر گمشده» Gone Girl) صداپیشگی بزرگ خاندان و مادر خانواده، مومین‌ماما Moominmamma را به عهده خواهد داشت، در مقابل او مت بری Matt Berry (بازیگر سریال «گروه آی‌تی» The IT Crowd) نقش مومین‌پاپا Moominpappa را در سریال «مومین‌ولی» بازی می‌کند. تارون اگرتون Taron Egerton (بازیگر فیلم «کینگزمن: سرویس مخفی» Kingsman: The Secret Service) در نقش مومین‌ترول Moomintroll و کیت وینسلت Kate Winslet (بازیگر «تایتانیک» Titanic) در نقش خانم فیلیونک Fillyjonk صداپیشگی می‌کنند.
وارویک دیویس Warwick Davis (بازیگر فیلم‌های «هری پاتر» Harry Potter) نقش اسنیف Sniff برادر مومین‌ترول و ریچارد آیوادی Richard Ayoade (بازیگر «گروه آی‌تی» The IT Crowd) نقش گوست Ghost را دارند. نویسنده ویل سلف Will Self هم نقش ماسک‌رت Muskrat و آکیا هنری Akiya Henry (بازیگر سریال «بینگ» Bing) نقش دوست‌دختر مومین، اسنورک‌میدن Snorkmaiden را صداپیشگی خواهند کرد.

تووه یانسون Tove Jansson خالق مومین‌ها است که یکی از بزرگ‌ترین محصولات فرهنگی صادراتی فنلاند محسوب می‌شود. کمپانی تولید فنلاندی گاتزی انیمیشنز Gutsy Animations ساخت و پخش سریال انیمیشنی جدید را شروع کرده است که در آن شخصیت‌های سه‌بعدی بر روی پس‌زمینه‌ی دوبعدی بازی می‌کنند.

«مومین‌ولی» Moominvalley توسط مومین کرکترز Moomin Characters که به‌وسیله‌ی یانوسن و خانواده‌اش راه‌اندازی شده است و شبکه‌ی خصوصی YLE توسعه داده می‌شود که در ۱۳ قسمت در بهار ۲۰۱۹ پخش خواهد شد.

مدیر خلاقیت گاتزی، ماریکا ماکاروف، گفت:

ما از دیدن این گروه بازیگران ابرستاره که با دقت انتخاب‌شده‌اند تا به شخصیت‌های دوست‌داشتنی تووه یانسون جان دوباره ببخشند، بسیار خوشحالیم. آن‌ها با مخاطبان پیر و جوان درام خانوادگی که می‌سازیم حرف خواهند زد که ذره‌ای از عمق و پیچیدگی اثر اصلی یانسون نخواهد کاست.

سوفیا، خواهرزاده‌ی تووه گفت:

تووه به ساکنان مومین‌ولی ارزش‌های صبر، عشق، احترام، دوستی و شجاعت را بخشید که در دنیای امروز بیش از هر زمان دیگری موردنیاز است. ما بسیار هیجان‌زده‌ایم که چنین گروه شگفت‌انگیزی از بازیگران که این ارزش‌ها را در خود یافته‌اند، به مومین‌ها به شکل جدیدی زندگی خواهند بخشید.

به این مطلب امتیاز دهید
این پست را به اشتراک بگذارید