ترافیک مصرفی نماوا برای تمامی مشترکین DSL شاتل، ایرانسل، آسیاتک، های‎وب، TD-LTE مبین نت ، پیشگامان و داتک کاملا رایگان محاسبه می گردد

مانیفست چو
مانیفست چو
1387 84 دقیقه

برای تماشای این فیلم و دسترسی به تمامی فیلم های نماوا، وارد شوید


مناسب برای همه سنین

درباره فیام تئاتر:
مانیفست چو فیلم تئاتری محصول سال 1387 کشور ایران است. کارگردانی آن بر عهده "محمد رحمانیان" بوده است و بازیگرانی چون "هومن برق نورد"، "ترانه علیدوستی"، "مهتاب نصیرپور"، "اشکان خطیبی"، "افشین هاشمی"، "زهره امینی" و "سیما تیرانداز" در آن به ایفای نقش کرده اند. این تئاتر به جز یک دیالوگ کاملا به زبان انگلیسی در سالن چهارسوی تئاتر شهر به نمایش در آمد.
داستان فیلم تئاتر:
کمتر از ۲۴ ساعت پس از کشتار بی‌رحمانه ‌دانشجویان و اساتید دانشگاه ویرجینیا تک، تصویر بی‌قرار و خشمگین جوانی کره‌ای از شبکه خبری NBC پخش شد که با دوربینی خانگی گرفته شده بود. او در حالی که اسلحه‌ای را گاه به سمت دوربین ـ مخاطب فرضی ـ و یا سر خودش نشانه می‌رفت چنین جملاتی را به زبان می‌آورد‌:
"شما صدها میلیارد شانس و راه برای پرهیز از واقعه امروز داشتید. اما تصمیم گرفتید که خون مرا به جوش آورید. شما مرا در تنگنا قرار دادید و تنها یک انتخاب برای من باقی گذاشتید. اکنون خونتان به گردن خودتان است."
در حقیقت اجرای "مانیفست چو" همچون تعزیتی بر خودکشی چو عمل می‌کند اما به جای آنکه لحنی غمگنانه‌ اتخاد کند تلاش می‌کند تاثیری به مراتب عمیق‌تر بر تماشاگر بگذارد و در حین خندان تماشاگر دردناک‌ ترین موضوعات را مطرح کند. رها شدن تماشاگر در قلمرویی از خنده ‌ترسناک و هول انگیز و گاه انتقال تاثیری واژگون از موضوعی که در حال طرح شدن در نمایش است بیش از هر چیز تراژدی زندگی "چو" را در تعامل با فرهنگ جامعه‌ آمریکا روایت می‌کند.


تصاویر

همچنین تماشا کنید