درباره نویسنده

آزاده نوربخش

آزاده نوربخش

لیسانسم رو در رشته سینما از دانشگاه سوره تهران گرفتم و فوق لیسانسم رو هم توی همین رشته از دانشگاه Edinburgh Napier. به کار ترجمه هم خیلی علاقه داشتم برای همین تصمیم گرفتم این دو علاقه رو در کنار هم جمع کنم و مترجم سینما باشم.

مطالب مرتبط

1 دیدگاه

 1. 1
  Avatar

  مشاور

  معرفی فیلم«شگفتی»،ماجرای کودکی با اختلال سندرم تریچر کالینز و داشتن ظاهری متفاوت از دیگران،به نمایش درآوردن قدرت و اعجاز مادری پراز عطوفت و مثبت اندیشی و پدری که در اکثر مواقع بدون تنش ،به حمایت از همسر و خانواده پرداخته و البته بتناوب،الگوی پدرانه اش را ایفا می کند….داستان فیلم از شروع کلاس پنجم و وورود «آگن» به مدرسه و تعامل با همسالان و …است…ولی از چند جهت تماشایی است:روایت داستان از زبان چندین نفر از جمله خواهرش«ویا»،همکلاسی های «آگن» و دوست چندین ساله «ویا»…..همیشه عادت کرده ایم که فیلم را از زاویه دید یک نفر که نقش اول است ببینیم ولی در ادامه فیلم، تحلیل احساسات دیگران وشخصیت پردازی های افراد نزدیک به «آگن» باعث می شود که پیام فیلم را خوب درک کنیم.تلنگری برای خانواده هایی که صرفا به یک فرزند،توجه ویژه دارند(حال به هر دلیلی چه بیماری و بدشکلی و یا باهوشی و پراستعداد بودن) و غفلت از فرزند دیگر! نقش خردمندانه «مدیر مدرسه»،حمایت نابجای والدین همکلاسی قلدر،دروغگویی ها و تبعات آن، اشاره به جشن «هالووین» ودلبستگی «آگن» به پوشیدن لباس مبدل.
  پی نوشت (۱):فیلم اقتباس سینمایی از رمانی به همین نام توسط “آر.جی. پالاچیو در سال ۲۰۱۳ است.بازهم پیوند بین ادبیات و هنر هفتم واستمداد عاجزانه از تهیه کنندگان و دست اندرکاران فیلم.
  پی نوشت (۲):دیروز در دفتر پیشخوان شاهد عجز و ناتوانی چند پدر ومادر بودم که برای رهایی از تعطیلات وخلاصی از فرزندپروری موثر، به خرید سیمکارت و جایزه ووقت گذرانی فرزندان شان به بازی،رو آوردند.ایکاش تماشای چنین فیلم هایی را در برنامه های نوروزی و آخر هفته ها قرار می دادیم.

  پاسخ

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت متعلق به وبسایت نماوا است. تماشای فیلم تماس با ما