درباره نویسنده

مطالب مرتبط

8 دیدگاه

 1. 8
  Avatar

  محمد فرهادی

  متاسفانه این نقد نبود عقده گشایی بود

  پاسخ
 2. 7
  Avatar

  حسین

  صد درصد با نویسنده موافقم و کامنت‌های عجیب و غریب سایرین رو نمیفهمم
  واقعا به نظر شما دوستان داوری‌های امسال جشنواره قابل دفاع و توجیه است؟ به نظرتون اصلا هیچ دوره‌ای از جشنواره فجر عادلانه برگزار شده؟ یا شما جشنواره‌های دیگری رو پیگیری میکردید یا ما؟

  پاسخ
 3. 6
  Avatar

  محمود

  نویسنده و افرادی با طرز فکریه نویسنده بدون اینکه جایگاه خودشون رو اول نگاه کنند و بدون اینکه حتی منتقد بودن خودشون رو اثبات کنند،صرفا با جهت گیریه خاص،به هدفی به شکل کاملا کور شلیک میکنند.خوب اگر قرار است نقد کنید،اینکه با عوض شدن حتی تیترهایتان بلز فلش بک میزنید به حاتمی کیا و سید محمود رضوی(به وقت شام و لاتاری)،نشان دهنده ی مغرض بودن نویسنده است.
  نویسنده با نظرات نا پخته ی خود نماوا را زیر سوال برد.
  معلوم است که نویسنده طرفدار جریانی خاص و مخالف بدون چون چرای فداکاری های مدافعان حرم و ارزش های اسلامی است.
  اینجور افراد(نویسنده)وقتی در جایگاهی دیده میشوند و شروع به پخش حرفهایی ضد ارزشی میکنند،بدون شک به آنها ماموریت تخریبی داده شده.مثلا آمد نیوز هم همین ماموریت را دارد تا با تخریب افرادی خاص و حمایت از جریانی خاص بتوانند به اهداف خود برسند.
  همونطور دوستان اشاره کردند،هم حرفهای حاتمی کیا به جا و به حق بوده و هم از رشید پور بعید بود که مرتکب چنین بی احترامی بشود،چون رشید پور عاقل است و میداند مردم بخاطر صراحت کلام و توهین نکردنش دوستش دارند ولی شیطنتی کرد و حرفی ناپخته زده.از طرفی هم خوده رشید پور برای ادای احترام به حرف های حاتمی کیا،قبول کرد جایگاه حاتمی کیا رو.
  ما هم به عنوان ادم هایی که فیلم هارو میبینیم بهتره که به عقاید و نظرات سبک سرانه و گستاخانه گوش ندیم و نظرمون رو بعد از دیدن فیلم بگیم.من به عنوان کسی که هر دو فیلم رو موفق شدم ببینم،پیشنهاد میکن حتما حتما شما هم ببینید و مطمئناً خوشتون میاد و تحسین میکنید فیلم هارو.
  و صد البته این رو هم بگم که همه میدونیم فیلم هایی که از تلویزون بارها پخش میشن،بخاطر عواملش نیست،بلکه بخاطر زیبا بودن و مورد پسند بودن مردم و گاها هم بخاطر موضوعیت فیلم و مناسب اون فیلم با ایام خاص و این چنین مواردی بارها پخش میشوند.مثلا فیلم به رنگ ارغوان حاتمی کیا بخاطر موضوعیت خاصش جزو فیلم هایی بود که مثل دیگر فیلم ها زیاد تکرار نشد.پس قضاوت نویسنده بیجا بوده.
  یا مثلا وقتی هرسال فیلم حضرت محمد (ص)پخش میشد ،بخاطر مناسبتش با ایام ولادت یا بعثت پیامبر اکرم بوده و کارگردانش حاتمی کیا نبوده.و حتما از این به بعد شاهد پخش فیلم محمد رسول الله خواهیم بود که باز هم کارگردانش حاتمی کیا و اوج و مهدویان نیست.
  نویسنده حتما انتظار دارد فیلم ۵۰کیلو آلبالو هر سال به مناسبت برداشت آلبالو یا احتمالا در روز جهانی بی غیرتها پخش شود?.
  خوب ما تقریبا هرسال ارباب حلقه ها و افسانه مرلین و … رو هم میبینیم.اینجا چه بگوییم؟ناراحت باشیم و با کینه بگوییم هالیود مزدور دولت است؟یا بگوییم احتمالا سازمان جادوگران وابسته به نظام باعث تکرارش شدند؟یا مثلا بگوییم پیتر جکسون وابسته به جادوگران مقیم مرکز است؟
  ولی نویسنده و افراد مغرض با این خط فکری،بازهم متقاعد نخواهند شد که اشتباه نقد یا قضاوت کرده اند و مرغشان ۱پا بیشتر ندارد.

  پاسخ
 4. 5
  Avatar

  احمد

  نویسنده یک فرد کاملا عقده ای و دارای کینه از حاتمی کیا و سپاه هست از متن هم کاملا مشخصه.
  نماوای عزیز به جای هزینه های میلیاردی چهار نفر آدم درست حسابی بزارین سر سایت و وبلاگ.
  بجای جمع آوری ضد انقلاب و ضد ارزشی کسی رو بیارید که شرط اوردنش فقط دیدن چندتا فیلم نباشه. کسی رو بیارید که دین و ایمان داشته باشه و بر پایه فرهنگ اسلامی کار کنه وگرنه شما چه فرقی با سایتای غیرمجاز دارین؟!!

  پاسخ
 5. 4
  Avatar

  Hamid

  مسئله سرِ رسانه هست. رسانه ی ما امروز تحت نفوذ جریانی خاص هست. ابراهیم حاتمی کیا از این جایزه ها زیاد گرفته و نقد و حتی فحش هم بسیار شنیده. سوالی که مطرح میشه، اینه: مگر چه شده که به یکباره این اتفاق میفته؟ (منظور، سخنان حاتمی کیا ست) جواب اینجاست: موضوع سر حاتمی کیا یا صرفا خودِ فیلم نیست، موضوع سر اینه که یه کسی میاد یه فیلمی با موضوع به این مهمی “(داعش)” میسازه، توی کشور “جمهوری اسلامی ایران” و توی جشنواره ی “فجر”. چرا اینجوری بهش “حمله” می کنن؟ موضوع نقد نیست، حمله هست. یا مثلاً برای فیلم لاتاری، استدلال بازیگر معروفمون برای بد بودن این فیلم و نامزد شدن فقط در یک جایزه رو دیدیم: چون ترویج خشونت بوده. بعد شما میاد فیلم “مغزهای کوچک زنگ زده” رو می بینید که دیدن پوسترش برای زیر ۱۸ سال مناسب نیست با اون خشونتی که دَرِش هست، چه برسد به فیلم که امیدوارم بچه ها ندیده باشند که پر از خشونته. حالا چطور میشه همون منتقدین (مهاجمین) که اونجوری به “به وقت شام” و “لاتاری” تاختَن، برعکس ۱۸۰ درجه از این فیلم یا مثلا فیلم بمب حمایت کردن؟ جای شک نداره؟ و موضوع فقط به این جشنواره بر نمی گرده، جشنواره های قبل و در طول هر سال، همین اتفاقات میفته. پس بدونید اعتراض آقای حاتمی کیا دلیلش فراتر از حمله به فیلمش بوده. امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم، چون دقیقا همین اتفاقات داره در موضوع حمایت از کریمی هم اتفاق میفته. این که چرا مردم از کریمی حمایت می کنن، بر می گرده به همون موضوع مچ بند معروف و نترس بودنش. البته من خودم به شخصه قبلا از علی کریمی خوشم میومد چون باکی از کسی نداشت ولی مسیرش (به نظر من) مسیر درستی بود که بعد از اون جریانات مچ بند، عوض شد.
  همه ی این ها رو گفتم تا جواب سوال اول رو داده باشم و چراییش رو باید تو عملکرد رسانه ها دنبالش بگردید که آیا بی طرف بودن یا تحت نفوذ یا ناعدالتی در مورد بعضی افکار مخالف.
  با تشکر.

  پاسخ
 6. 3
  Avatar

  سید

  نقدتون بر حاتمی کیا نقدی بسیار خام و نادرستی بود.
  انتقاد حاتمی کیا از توهین هایی بود که به واسطه ی فیلمش به مدافعان حرم کرده بودند. و حرف دیگرش آن بود که چرا در هفت اینقدر فیلمش دچار تخریب و نه نقد قرار گرفته بود. این ادعا را هم رییس صدا و سیما تایید کرد و گفت ما به هفت تذکر داده بودیم !

  موضوع بعد در مورد برداشت نا صحیحی است که بر حرف کاگردان لاتاری داشته اید که آن نشان از ناپختگی یا غرض سو دارد. چرا که در برنامه‌ی هست صراحتا این گفتگو رد و بدل شد؛

  آقای رشید پور گفتن فیلم شما به جهت خشونتی که دارد فاشیستی است و جناب مهدویان در جواب گفتند که اگر با این منظر که دفاع از ناموس خوشنتی فاشیستی است پس شاه نامه هم میتوان یک اثر فاشیستی نامید.

  برای گروه قوی نماوا متاسف و متعجبم که چرا اینطور نا پخته در مورد این جشنواره تحلیل نوشتند.

  پاسخ
 7. 2
  Avatar

  سارا

  سلام
  به نظر من ابراهیم حاتمی کیا حق داشت. چرا فیلم شو مسخره کردن و گفتن که کمدی هست. البته من فیلم و ندیدم ولی اثار قبلی شون و دیدم و میپسندم. به جز دعوت ولی خوشم اومد از جسارتش. بلاخره برای سینمای ایران زحمت کشیده و یه مجری تازه کاری که با شوخ طبعی و خنده به دل مردم نشسته نباید از موقعیتش سو استفاده کنه و هر چی دلش میخاد بگه. افرین به اقای حاتمی کیا که رک حرفش و زد. فیلم های حاتمی کیا هر چی باشند از فیلم های مسخره و گیشه پسند بقیه که نمیخوام اسم ببرم خیییییییییییلی بهتراند. فیلم هایی که ابروی ایران و ایرانی و برده اند.

  پاسخ
 8. 1
  Avatar

  مهدی

  چقدر تحلیل خوبی بود ، چقدر خوبین شما

  پاسخ

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت متعلق به وبسایت نماوا است. تماشای فیلم تماس با ما