درباره نویسنده

مطالب مرتبط

3 دیدگاه

 1. 3
  Avatar

  Sistan

  جناب نقاد عزیز…از نظر شما آیا به کار بردن تشبیه اقلیم نفرینی برای دیار متمدن سیستان شایسته یک نقد علمی و منطقی است ؟؟!! اصلا این جمله صداقتی دارد؟ اصلا چرا باید چنین باشد ؟ هیچ به نوشته خود توجه کرده اید؟!
  کوتاهی دولتها در آبادی این خطه مهم از تاریخ و تمدن کشور یعنی سیستان کهن و یا به قول شما زابلستان که باعث ادامه خشکسالی و تبدیل نعمات بادهای ۱۲۰ روزه به نقمت شده بر کسی پوشیده نیست و نه دلیلیست بر نفرینی بودن آن.
  رنج و مشیت تحمیلی بر مردم صبور سیستان و ماندن و سوختن و ساختن و تلاش برای ماندگاری تاریخ پرافتخار ۶۰۰۰ سال از تمدن کهنایران در دل سیستان و شهرسوخته محل تأملیست برای نقادان و به ویژه نویسندگان عزیز.
  ای کاش در متن زیبای خود توجهی ویژه به صحت بیان نامهای مکانی فیلمنامه هم میکردید که به استان پهناور سیستان و بلوچستان نگوید فقط بلوچستان و منطقه زابل و هیرمند و چاه نیمه و تمام المانهای سیستان را به نام بلوچستان معرفی ننماید. و نمایش چهره ای پاکستانی از زابل و با موتور سه چرخه ای که من در ۳۷ سال عمر خود در این استان هنوز ندیده ام اما در پاکستان و هندوستان نمونه اش به وفور وجود دارد.
  این عدم توجه به ترکیب قومیتی و تقسیم بندیهای کشوری در منطقه ای سیاسی و پرتنش در همین مقوله، مطمئنا نمی تواند اتفاقی باشد و از فردی بزرگ در سینما چون حمید نعمت الله بسیار بسیار بعید می باشد
  این مسأله همچنان قابل پیگیری می باشد و آنیدر مهم هست که دوباره و سه باره و هزار باره ای درمورد آن نقد شود…نقدی منصفانه

  پاسخ
 2. 2
  Avatar

  کاربر

  خسته نباشید به عوامل فیلم زیبا

  پاسخ
 3. 1
  Avatar

  reza77

  نقد خیلی خوبی بود ، سینمای نعمت الله فوق العاده است حتی یک لحظه اش را نباید از دست داد، جز ۴یا ۵ فیلمساز دنیا است که به هنگام ساختن فیلمش هیچ قصدی برای شاهکار ساختن ندارد ولی از قضا فیلم هایش همیشه شاهکار از آب در می آید.
  چقدر ما خوشبختیم که حمید نعمت الله داریم.

  پاسخ

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت متعلق به وبسایت نماوا است. تماشای فیلم تماس با ما