درباره نویسنده

طاها افشین

طاها افشین

نویسنده و منتقد موسيقى. . همكارى با سايت بيپ تيونز. همكارى با روزنامه هاى صبا، وقايع اتفاقيه ، آرمان؛ نویسنده ثابت روزنامه اعتماد

مطالب مرتبط

5 دیدگاه

  1. 2
    Avatar

    سینا

    طاهای عزیز با کمال احترام به نظر شما اما با چند قسمت آن موافق نیستم. با توجه به تصویر بزرگ جامعه و تحولات و حوادث و وقایع آن از وضعیت بسیارآرمان گرا (ایده آل پسند) دوران جوانی استاد مهرجویی و فجایع حاصل آن که مسبب صلب بیشتر آزادی های اجتماعی؛ رفاه مردمی و غیره گردید چندان حیرت آور نیست که نسل های بعد تمایل بیشتری به آثار و ادبیاتی نشان دهند که ساختار شکن و در عین حال ساده فهم و سطحی باشد و من حدس میزنم استاد مهرجویی هم این تحول را درک کرده آثاری چون مهمان مامان و سنتوری میتواند شاهدی برای این تغییر باشد. در پایان شاید بهتر باشد بجای رو در رویی با این موج تازه، آن را واکاوی کرد و امیدوارانه و صبورانه در افزایش نوآوری و کیفیت آن کوشید.

    پاسخ
    1. 2.1
      طاها افشین

      طاها افشین

      جناب سيناى عزيز؛ ابتدا بايد مراتب سپاس خودم را بابت زمانى كه به مطالعه این مطلب اختصاص دادید، از شما داشته باشم. گمان من اين است كه در دوره ساخت آثارى چون “اجاره نشين ها” آزادى هاى اجتماعى بسيار محدودتر و شرايط جنگ هم مزيد بر علت بود تا فيلمى مانند “اجاره نشين ها” ساخته نشود . اما مهرجويى در اوج جنگ اجاره نشين ها را مى سازد و حال و هواى جامعه جنگ زده را تغيير مى دهد . از طرفى آثار امروز از حداقل تفكر برخوردار است و باعث پايين آمدن سطح سليقه جامعه جوان مى شود و امثال آقاى مهرجويى بايد زبان امروز جامعه را تغيير دهند. در مورد تعريفتان از آثار امروز هم قدرى مخالف هستم. آثار امروز تنها و تنها سطحى هستند نه ساختار شكن. ساختار شكنى، بحث مفصلى است كه مرز آن با سطحى نگرى بسيار باريك است.

      پاسخ
  2. 1
    Avatar

    محمد

    متشکرم از شما جناب افشین
    دقیق ، مناسب ، و بجا بود مطلب.

    پاسخ
    1. 1.1
      طاها افشین

      طاها افشین

      متشکر از شما.

      پاسخ
      1. 1.1.1
        Avatar

        کاربر

        نویسنده این یادداشت می ندانید اشکال در کجاست در آنجایی است که هرکس به خودش اجازه میدهد وبک داش سات هایی مانند داعش پلاس پارت و این آخری به مممد یکی از مجریان صدا و سیما داعش دیباچه بسیار برازهش است دعوا و یک فایل می گذارند که بله جناب شریفی نیا فرمودند بله خام نشوید این دو با هم فرق اند وغیره .با انتشار. اخبار کذب بله .آتش بیار معرکه شدند دوم آنکه صدای جناب چاووشی حدقل از صدای تو دماغی یگانه و آن پاشایی که بسیاری هم بی کیفیت بود که بهترکه یک سر و گردن هم بالاتر. است وذوم بله هرکس هم اخیرا از خانه شان قهر میکند مد ه شده خودش را منتقد ویا فبرنگار کذایی می د اند .یک نکته عمدا نوشتم فبر گزاری لازم مچ گیری نیست. امید وارم جناب وزیر همه این سات نامه ها واقعا فیلتر و تعطیل کنند ..شما جان برو‌دنبال کاری که ابرون مند باشد نه نوشتن مشتی مهملات .

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت متعلق به وبسایت نماوا است. تماشای فیلم تماس با ما