درباره نویسنده

مدیسا مهراب پور

مدیسا مهراب پور

دانشجوی سینما دانشگاه سوره، منتقد سایت كافه سینما، روزنامه جام جم. مهمتر از همه اینها اما من هم مثل جولز داستان‌های عامه‌پسند سعی می‌كنم آدم بهتری باشم.

مطالب مرتبط

8 دیدگاه

 1. 7
  Avatar

  مهران

  نمیدونم چه اصراریه که حتما برین خارج فیلم بسازین. نمیتونستین همین چرت و پرت ها رو تو ایران بسازین؟! حتما باید میرفتین تایلند؟ فیلم هیچ مفهومی نداره، هیچ پیامی منتقل نمیکنه، گویا کارگردان قصد داشته فیلم کمدی بسازه اما دیالوگ های کوتاه، بی معنا، بی ربط، بی طعم، در کنار چهره افسرده دو بازیگر اصلی فیلم باعث شده مخاطب قبل از بیست دقیقه اول فیلم بفهمه که نباید از این فیلم انتظار خنداندن داشت. گذشته از بی معنایی و بی مزه‌گی، فیلم حتی نتونسته جذابیت های پاتایا رو نشون بده، راستش قصد نداشتم در مورد فیلم نظر بنویسم اما وقتی فهمیدم کارگردانش کیه.. فقط میتونم بگم برات متاسفم جناب کاهانی عزیز

  پاسخ
 2. 6
  Avatar

  احمد

  انصافن درکتون از سینما اینقدر پایینه یا واقعن ادا در میارین؟ شمایی که ادعا میکنی نقد فیلم فلان، شما دیگه چرا؟
  متاسفانه مخاطبان فیلمهای دیگه اومدن سراغ فیلم. باید کارهای کاهانی رو دیده باشی تا بفهمی قضیه چیه. شما اومدی سینما یه فیلم مزخرف نیمه طنز مثل تگزاس و سالوادور نیستم و چرت های دیگه ببینی که اشتباهی اومدی سراغ فیلم. فیلم سطحش خیلی بالاتر از این حرفهاس که مخاطب عام بتونه بفهمش. ماجرای فیلم اینه:

  آقا ماجرا اینه. دوتا مرد پایبند به اصول اخلاقی و پاستوریزه به قولی، اومدن پاتایا خوش بگذرونن. خانم یایا نماد گناه یا شهوته که می خواد اینارو به قولی از راه به در کنه. ولی شخصیت ه ای ما با اینکه دلشونم می خواد یه تجربه ای داشته باشن، ولی بازم یه ترسی دارن نسبت به این قضه. تا جایی که مرتضا(حمید فرخ نژاد) می خواد با یایا (نماد شهوت و گناه) توی به قولی رستورانی نشستن و درباره رفتن به هتل صحبت می کنن که سر و کله عظیم (امین حیایی) پیدا می شه. حالا عظیم میاد میگه که آمارتونو دارم، به زناتون میگم. عظیم اینجا می شه نماد خوب یا فرشته سفید قضیه که نمی خواد اینا به راه بد کشیده بشن. خلاصه عظیم با خانم یایا صحبت می کنه و میگه بابا اینا پاستوریزن بیخیال اینا شو. اینجا غلبه عظیم بر یایا رو می بینیم یعنی درواقع غلبه خوبی بر بدی که یایا خودش می گه باید به عظیم کمک کنین. که منظور اینه که آقا بچسبین به همون زندگی قبلیتون تا بذارم برین. بعد که قبول می کنن و درواقع قرارداد می نویسن که به عظیم کمک کنن، که همون خوب قضیه س. میان که برن که پیشخدمت هتل می گه همش توی اتاق بودین که این همه جای دیدنی و خوب هست، حتی از استخرهم استفاده نکردین که؟ اینجا به ما میفهمونه که همه قضیه جنگ درونی این دوتا آدم با خودشون بود که برن خوش بگذرونن یا نه. که آخرشم بدون هیچ گونه خوش گذرونی و به قولی گناه و شهوت برمیگردن تهران. تمام شد و رفت.
  درمورد کمدی بودن فیلم. فیلم در بستر کمدی اتفاق می فته. اگه فیلمهای قبلی کاهانی رو دیده باشین، میفهمین که کمدی کاهانی فرق داره. فیلم کمدی هستش ولی نه مثل مزرخفات دیگه سینمای ما که نصفه طنز هم نیستن چه برسه به کمدی. چون آشغال زیاد هست تو سینمای ما و متاسفانه عوام زیاد میرن میبینن فکر کردن اینم مثل تگزاس و نمی دونم من ماردونا نیستم هستش که فیلم و نفهمیدن و دارن بد و بیراه می گن. توی تیزر خود فیلم هم نمیشه که کمدی نیست.
  انصافن چهارتا فیلم درست ببینین و کمی مطالعه کنین. خیلی بده فیلم و نفهمی بعد به دلیل اینکه نفهمیدی بیای بدو بیراه بگی به فیلم.

  پاسخ
 3. 5
  Avatar

  سیاوش

  افتضاح به تمام معنا

  پاسخ
 4. 4
  Avatar

  کاربر

  تحلیل فیلم خارجی یکی از سخت ترین کارها می باشد. ما براحتی در مورد هر فیلم نظرات خود را بیان میکنیم اما مگر می شود در مورد یک فیلم بدون اینکه اطلاعی از چگونگی ساخت فیلم داشت همینجوری نظر بدیم ….
  به نظرم این فیلم را باید چند بار دید و در مورد آن بعد نظر داد.

  پاسخ
 5. 3
  Avatar

  حسام

  از مزخرف هم بدتر واقعا متاسفم واسه سازنده های همچین فیلمی مزخرررررررففففففف

  پاسخ
 6. 2
  Avatar

  مهدیار

  نمیدونم چرا در مقاله ی که برای آقای جوان نوشتید نظر بسته بود!!اصلا هم مهم نیست،فقط چند نکته، تواین دوره زمونه ای که دولت به مردم دروغ میگه و به وعدهاش عمل نمیکنه برای مردم ما خیلی سخته ببینن کسی که ازخودشون میدیدن، بخواد حرف و عملش یکی نباشه،فکرنکنم به توانایی رفتن یا نرفتن کسی ربط داشته باشه مردم از دروغ و ریاکاری بدشون میاد در عدالتی برابر !!باید گفته بشه پزشک و مهندس …چقدر تریبون مملکت رو دراختیار دارنو از عقایدشون برای مردم حرف میزنن و به اصطلاح محبوب مردم میشن،با حرفهای که به زبان آوردن؛ سطحی نگری در این نوع برخورد باعث شده وضع مملکت ما چنین بشه،چرا اشخاصی که محبوب این مردم هستن،خواسته های ملت رو پیاده نمیکنن و در عوض به دروغ و ریا کاری پشت دولت هستن،نه اینها ربطی به موقعیت من نوعی نداره که بتونم برم ..مردم ما از این همه دورویی آستانه تحملش تموم شده

  پاسخ
  1. 2.1
   Avatar

   Mah

   خوشبختانه نظرمو در همون مطلب تونستم بزارم،اینطور بهتر شد.عذرخواهی میکنم از دوستانی که نظر بی ربط رو میخونن

   پاسخ
 7. 1
  Avatar

  محمد توکلی

  خب بنظرم جهان فیلم برخلاف صحبتهای شما داشت چیز دیگری را بررسی می کرد و اون چیزی بود به نام شهود این رو می شه از همون اول فیلم دید ارام ارام نزدیک شدن به پاتیا که از نظر ما به عنوان شهوتخونه اسیا یا حداقل جایی که می تونه ازادی جنسی داشته باشی معرف شده داستان درباره ی دو مرد مذهبی که اعتقادشون و باورشون محکم نیست اما ترس از گناه هم دارند. خانم یایا شهوت اوناهاست که در همه جا ظاهر می شه با هر تیپ و شخصیتی مثلا در ابتدای فیلم هر کدوم از دو کارکتر یکی را به شکل یایا می بینند یا اینکه تو ماشین جفتشون ی مردم چاق خانم یایا می بینند.این شهوت در فکر اونها به شکلی می خواد نفوذ کنه و ما درگیرهای احمقانه انها را با شهود می بینیم. شما اعتقاد داری چرا باید باور شلی داشته باشی و خودت در موقعیتی قرار بدی که هتلدار متعجب بشه و در اخر از شما بپرسه که تایلند این همه زیبایی و جذابیت داره؟چرا ازش استفاده نکردید؟
  این فیلم در ادامه کارها روانشناختی کاهانیه که که شهوت رو به شکل زیبایی نشان می دهد که اگر از در تو نیاید از پنجره می یاد، حتی به شکل متلک از سمت زنهاشون که برید کیف کنید اینقدر مثبت نباشید!!! این فیلم میل به گناه رو خوب نشون می ده و برای این امر سراغ دو ادم مذهبی و باغیرت رفته

  پاسخ

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت متعلق به وبسایت نماوا است. تماشای فیلم تماس با ما