درباره نویسنده

مدیسا مهراب پور

مدیسا مهراب پور

دانشجوی سینما دانشگاه سوره، منتقد سایت كافه سینما، روزنامه جام جم. مهمتر از همه اینها اما من هم مثل جولز داستان‌های عامه‌پسند سعی می‌كنم آدم بهتری باشم.

مطالب مرتبط

7 دیدگاه

 1. 7
  Avatar

  نیما

  از کارگردان تشکر میکنم چون کلا انجام کار تو ایران هرچه میخواد باشه واقعا سخته.. حالا شاید کم و کاستی هایی که چنین فیلمهایی هم دارند یک سریش به خاطر این قضیه باشه که کارگردان اون مواردی رو که میخواد نمیتونه با جزییات نشون بده.
  نکته جالبی که فیلم داشت نشون دادن مشکل کسانی مثل برادر کوچک شخصیت اصلی در فیلم بود. همینطور اشاره ظریفی هم شد که غیر از خانمها افراد دیگری نیز مثل اون فروشنده لباس هم از این چنین خشونتهایی آسیب میبینند.
  با دیدن این فیلم، چند سوال بی پاسخ هم برام بوجود آمد:
  اینکه چرا رفتارهای خانواده دختر اینقدر غیر طبیعی بودند! انگار که به قول منتقد مال سالیان دور بودند که تا فهمیدند که احتمال دارد اسم کسی روی دخترشان باشد همه چیز را یک هویی! پذیرفتند و در ادامه هم مواردی بود که طبیعی به نظر نمیرسید.

  اینکه چرا به نظر میرسید فیلم برشهایی از کتک خوردن ملیحه است؟ آخه که چه شود؟

  چقدر اون لحظه دیدار ملیحه در پزشکی قانونی(یا دادگاه) با اون شخصیت خانمی که خانم اسکندری نقشش رو بازی میکرد کلیشه ای و نچسب بود. چرا فقط در فیلمهای ایرانی چنین برخوردهایی میبینیم؟

  در بیشتر مواردی که منجر به کتک خوردن شخصیت داستان میشد، عصبانیت شوهر بی دلیل نبود. به صورت دیگر یعنی هرکسی بود عصبانی میشد ولی طوری نشون داده شده بود که انگار عصبانیت و ناراحت شدن(منظورم عربده کشی و کتک کاری نیست) در چنین مواردی هم کاملا غیر منطقی و در حد همان مشت و لگد منزجر کننده است.
  حالا این شخصیت ملیح و مظلوم بالاخره یه علاقه ای به شوهرش داشت… یعنی هیچ راهی نبود که بتونه بهش کمک کنه؟ یعنی اگر این توانایی رو داشت که کمکش کنه تا با گذشتش کنار بیاد و رفتارهای خشنش رو کنار بگذاره توانمندتر نشون داده نمیشد تا مثل یک بی عقل فقط کتک بخوره و اصلا مشکل رو نفهمه در آخر هم بزنه طرف رو بکشه؟ توانایی حل مسئله رو چطور میخواهیم به بیننده منتقل کنیم؟ اصلا اعتقادی دارید که شخصیت پسر و همینطور مادرش و خواهر پسر نیاز به کمک دارند؟ راستی خواهر پسر با چه انگیزه ای این وصلت رو سر داد؟

  پاسخ
 2. 6
  Avatar

  الی

  به نظر من که فیلم خوبی بود ، حتی یه جورای هم اموزنده ، چون سکانسای که خواهر سیامک حضور داشت و راجب شوهرش میگفت که بی توجهی میکنه نسبت به من یا اصلا احساسات نداره و باعث شده من به دوستی با یه مرد زن دار رو بیارم یه پیام داشت که زنان بخاطر اینکه درک نمیشن از طرف همسرشون یا بی توجهی میبینن میرن به سمت خیانت ، یا یه سکانس دیگه که سیامک برای بار اول ملی رو زد و خواهر سیامک بهش گفت که فکر کردیم اگه زن بگیره درست میشه و دست از اینکاراش بر میداره نشان دهنده ی تفکر اشتباهی هست که بین مردم رواج پیدا کرده ، یه موضوعی دیگه هم که بود این فیلم میگفت تمام مشکلات فرد از خانواده نشأت میگیره.

  پاسخ
 3. 5
  Avatar

  ميلاد شاهرودى

  برو خانوم جون به زندگیت برس

  پاسخ
 4. 4
  Avatar

  آيدين

  کی این شير زن سینمای اران دست از سر ما بر می داره خدا می دونه

  پاسخ
 5. 3
  Avatar

  شهروز خان بابايى

  این چه اسم احمقانه ای آخعه

  پاسخ
 6. 2
  Avatar

  اكبر

  مرد خوب فقط شوهر شماست ممد آقای نیک بین

  پاسخ
 7. 1
  Avatar

  احمد

  تیتر مقاله کاملا گویا است

  پاسخ

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت متعلق به وبسایت نماوا است. تماشای فیلم تماس با ما