درباره نویسنده

هستی علیزاده نوری

هستی علیزاده نوری

به سینما و حواشی سینما از بچگی علاقمند بوده‌ام؛ شاید بعضی وقتها بیشتر از خود فیلم. لیسانس جامعه شناسی‌ام رو از دانشگاه الزهرا اخذ کردم و درسهای مورد علاقه ام جامعه شناسی هنر و ادبیات بودند. فوق لیسانس مدیریت بین الملل را هم از دانشگاه Kings College London گرفته‌ام. درحال حاضر به غیر از تدریس، همکاری با بلاگ نماوا را به عنوان مترجم آغاز نموده‌ام.

مطالب مرتبط

6 دیدگاه

 1. 6
  Avatar

  فرزین

  شما و همه کسانی که از فیلم های کوبریک انتقاد میکنند با دقت بسیار کمی فیلم میبینند. متاسفانه یا خوشبختانه مخاطب این فیلم ها عموم نیستند و هر کسی حوصله موشکافی این چنینی رو ندارد. نویسنده محترم این مطلب هم بدون اینکه به صورت جزئی و موردی به نقایص فیلم ها اشاره کنند میفرمایند که “مشکلی با قسمت اول ندارم”، “مشکلی در این فیلم نمیبینم” و … ایشان بسیار سلیقه ای درباره فیلم های یکی از بزرگترین فیلمسازهای تاریخ صحبت میکنند، وقت کمی صرف نوشتن این متن کردند، به اندازه همان وقتی که صرف دیدن این فیلم ها کردند. عقیده دارم که اگر حداقل چهار بار هر کدام از فیلم های استاد را ندیده اید، نباید به خودتان اجازه دهید آنها را تحلیل کنید. نابغه سینما سالها وقت ساخت هر فیلم کرده و شما نمیتوانید با دو ساعت تماشای فیلم راجع به آن صحبت کنید.

  پاسخ
 2. 5
  Avatar

  متین

  به نظر من یکی از پر معنا ترین و بهترین فیلماش پرتغال کوکی بود که یه نمایی باز از خشونت سادیسمی رو به نمایش میزاره

  پاسخ
 3. 4
  Avatar

  ابراهیم

  ایشون تمام فیلم هاشون از تکرار نشدنی ترین فیلم های تاریخ سینماست . واقعا برام جالبه که شما این حق رو به خودتون دادید که از بعضی از فیلم های ایشون انتقاد کنید . جالب ترین قسمتش این بود که از انتخاب بازیگران در فیلم چشمان کاملا بسته انتقاد کردید واقعا خنده دار هست .

  پاسخ
 4. 3
  Avatar

  علی

  در نگاه اول نامگذاری اینگونه یعنی بهترین تا بدترین خیلی ناشیانه است.
  در ادامه ترتیب فیلم ها اگر به دید نویسنده خوب تا بد است بسیار خنده دار می نماید. این دسته بندی در نظر بنده در جایگاه منتقد سینما که سال هاست شناخت نسبت به زندگی و آثار کوبریک کسب کرده ام بدین گونه است:

  ۱. درخشش
  ۲. ادیسه فضایی ۲۰۰۱
  ۳. دکتر استرنجلاو …
  ۴. چشمان کاملاً بسته
  ۵. غلاف تمام فلزی
  ۶. پرتغال کوکی
  ۷. راه‌های افتخار
  ۸. لولیتا
  ۹. بری لیندون
  ۱۰. بوسه قاتل
  ۱۱. قتل – The Killing (این فیلم توی لیست شما نبود!)
  ۱۲. هراس و هوس

  موفق و پیروز باشید.

  پاسخ
 5. 2
  Avatar

  علیرضا

  به نظر من :
  ۱٫راه های افتخار
  ۲٫ ۲۰۰۱ ادیسه فضایی
  ۳٫دکتر استرانج لاو
  ۴٫پرتقال کوکی
  ۵٫غلاف تمام فلزی
  کوبریک از سه کارگردان برتر تاریخ هست البته از بعضی از فیلم هاش مثل بری لیندون و اسپارتاکوس و shining نفرت شدید دارم .
  با حرف شما موافق نیستم که مشکل چشمان کاملاً بسته از بازیگری بود مشکل این فیلم بیشتر پرداخت ضعیف بود و شخصیت زن ناجی در گروه و خود گروه خوب پرداخت نشده بود فیلم برداری فیلم و نماها و همچنین بازی کیدمن به نظر من از نقاط قوت بود در کل فیلم خوبی بود اما وقتی اسم کوبریک رو فیلم بود من با دیدنش نا امید شدم چون انتظارم خیلی بیشتر بود ولی باید در نظر داشته باشیم که کوبریک عمرش به تدوین فیلم هم کفاف نداد و یجورایی فیلم ناقص بود

  پاسخ
 6. 1
  Avatar

  Masih

  من چند تا از این فیلما رو دیدم خیلی خوب بودن مثل اسپارتاکوس و لولیتا
  و اون فیلمی که پیتر سلرز بازی کرده عالیه

  پاسخ

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت متعلق به وبسایت نماوا است. تماشای فیلم تماس با ما